Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska pod bazén - šalunk

Pod bazén 5x3x1.2m nám bylo doporučena základová deska vysoká 15cm . Jak bych měl udělat tu výšku 15cm šalunku okolo desky ? Nechat si nařezat prkna vysoká těch 15cm a betonovat zaráz , nebo nižší prkna a betonovat na 2x ? Nebo , kdo jste něco takového už pod bazén dělali , jak jste řešili šalunk a betonování ?
Děkuji

Díky za info , na ten šalunk se ptám proto , protože mám jámu o hodně větší ( byla tam už z dřívějška ) než je potřeba deska pod bazén. Takže to ohraničení bude potřeba .
- Ta kari síť se dává asi tak doprostřed výšky desky ?
- A kdyby nám to náhodou letos nevyšlo s pořízením bazénu , je lepší nechat i betonování desky raději na příští rok ? Jde o to , aby přes zimu mě mráz desku nepotrhal , nebo nenadzvednul ? Je to možné , že by s tím mráz mohl zacvičil ?
Děkuji

Železo se dává do betonu tak, aby vyneslo tahové síly.

Přesně. Proto se doporučuje do desky pod bazén dávat síť dvakrát, tj. ke spodnímu i hornímu povrchu.
Navíc v okrajích desky musí někdy přenášet smykové síly. Ona deska pod bazén se po statické stránce vůbec chová zvláštně, někdy i jako obrácený strop(spojité zatížení odspodu).

Beton budu míchat v míchačce ( 1:4 bude OK ? ) Starost mě dělal ten mráz . Jak to tak vypadá , letos bych chtěl udělat terénní a betonářské práce . Takže říkáte , mráz by to neměl potrhat a když nadzvedne , tak zase na jaře sedne ?

Tak mě zase známý říkal , že by se mělo pod dno bazénové desky , dát ještě asi tak 25 cm kamene , nebo štěrku . Že by beton neměl sedět přímo na hlíně , ale na vrstvě kamene .
Tak jsem z toho trochu mimo .
Prosím , kdo jste dělal desku pod bazén - je tam potřeba ten kámen , nebo bohatě stačí deska silná 15 cm ,rovnou na hlínu ? Děkuji

Hlavne si myslim, ze to s tou deskou pod bazen zbytecne hrotite. Pokud nemate problem se spodni vodou, tak bych to vubec neresil. Mam bazen 70 cm zapusteny v zemi a zadnou desku jsem nedelal. Pouze jsem zarovnal dno do vodovahy, uskakal zabou, zbyle drobne nerovnosti po kamenech zasypal presatym piskem, na to prisel filc a pak bazen, nic vic a v pohode.

Je fakt, ze pokud se ta deska udela poctive, je to jednou pro vzdycky a dokonale rovne, ale je to o financich a casu .

Ono taky bude záležet na tom, jaký bazén plánuješ zapustit...

Jestli to bude nějaký hypermarketový šmejd, tak bych to taky neřešil. Jestli to ale má být něco pořádného s automatikou, zastřešením, teráskou apod., tak tam bych rozhodně na pár tisících za beton nešetřil.

Chlapy,mám stejný problém co je lepší dát pod kulatý bazén 3,66 x 0,91 cm.
Beton s výztuží sítě nebo jemný štěrk či postačí extrudovaný polystyrén.
Už po tři roky kupuju novou vnitřní folii.
Díky Lukáš

lukas.pazitny@seznam.cz