Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým šroubem mohu sešroubovat dřevotřískové desky ?

Věděl by někdo poradit, nejlépe prosím pěkně s www odkazem, jakým šroubem mohu sešroubovat dřevotřískové desky ? Nechci je spojovat kolíčky, protože nejsem až zas tak zručný a když jsem to zkoušel, nikdy jsem se přesně netrefil tak, aby mi oba díly pasovali do sebe. A nevím, zda mohu použít obyčejné delší šrouby do dřeva ? Pokud by snad k tomu sloužily nějaké specielní šrouby, budu rád za tip jaké to jsou. Děkuji

Konfirmát jsem našel a koupil. - konfirmát-to je srandovní název šroubu. Jinak s kolíčkovací sadou bych to snad trefil správně, jenže já ji neměl když jsem tuhle něco tvořil a pak mi ze tří kolíčků pasoval přesně jen jeden, tak jsem ty další dva zas musel uříznout, protože jsem je tam zalepil a nešli ven. Ale se šroubkama-konfirmátama to musim každopádně trefit. Děkuji oběma za tipy

No jasně, že nekoupil, ani mě to nenapadlo, měl jsem zato, že to vyvrtám vrtákem do dřeva a pak navrchu většim, aby mi tam vlezla hlavička toho šroubu. Ale rád se učim, vysvětle prosím včem je jiný ten vrták na ty konfirmáty oproti klasickému do dřeva ?

V pohodě, pokud jich nedáváš stovku či víc tak se na speciální vrták vykašli. Jde o to, že speciální vrtáky na ně mají dva nebo tři stupně. Tj. vrtá se najednou díra pro závit, tlutší část mezi závitem a hlavou a případně třetí stupeň na zapuštění hlavy. Šetří čas a vrtání je přesnější - vrtáš jen jednou. Jinak stojí cca od stovky do pěti, ale je to fakt jednoúčelový vrták a pokud toho neděláš víc či častěji, tak se nevyplatí.

Už ho mám, chvílí mi to trvalo, než jsem ho vypátral v regálech v železářství. Tak děkuji ještě jednou za školení, jak vrtat a šroubovat dřevotřísku. Snad jen ještě, když ten vrták koumám, je tam nahoře ze strany minišroubek, to je asi, abych mohl eventuelně ten vrták samotný případně vyměnit že ?

Buď nejsem pokrokovej, anebo jsem kapánek možná zabržděnej, nicméně k té větě z Kamaráda do deště "Můj kuchař dává do zaječí paštiky mandle" ...
, já jsem to nestih ani v tom filmu co to jako znamená ? On mu pak řekl "To ti tak žeru..", takže mandle se do zaječí paštiky asi nedávaj ? Ale poenta toho v tom filmu mi dodnes uniká. Co tim jako chtěli říct ? Že jeden druhýho tahá za nos ?