Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým šroubem mohu sešroubovat dřevotřískové desky ?

Věděl by někdo poradit, nejlépe prosím pěkně s www odkazem, jakým šroubem mohu sešroubovat dřevotřískové desky ? Nechci je spojovat kolíčky, protože nejsem až zas tak zručný a když jsem to zkoušel, nikdy jsem se přesně netrefil tak, aby mi oba díly pasovali do sebe. A nevím, zda mohu použít obyčejné delší šrouby do dřeva ? Pokud by snad k tomu sloužily nějaké specielní šrouby, budu rád za tip jaké to jsou. Děkuji

obycejnej vrut, zadny speciality. Pokud to ma bejt na tutti ze to nepraskne tak predvrtat.

Jinak na kolickovani neni s kolickovaci sadou nic slozityho, navrta se jedna strana, nasadi cepicky s hroty, slicuje se to, majzne se gumovou palici a do dulku se vrta druha strana.

Konfirmát jsem našel a koupil. - konfirmát-to je srandovní název šroubu. Jinak s kolíčkovací sadou bych to snad trefil správně, jenže já ji neměl když jsem tuhle něco tvořil a pak mi ze tří kolíčků pasoval přesně jen jeden, tak jsem ty další dva zas musel uříznout, protože jsem je tam zalepil a nešli ven. Ale se šroubkama-konfirmátama to musim každopádně trefit. Děkuji oběma za tipy

No jasně, že nekoupil, ani mě to nenapadlo, měl jsem zato, že to vyvrtám vrtákem do dřeva a pak navrchu většim, aby mi tam vlezla hlavička toho šroubu. Ale rád se učim, vysvětle prosím včem je jiný ten vrták na ty konfirmáty oproti klasickému do dřeva ?

V pohodě, pokud jich nedáváš stovku či víc tak se na speciální vrták vykašli. Jde o to, že speciální vrtáky na ně mají dva nebo tři stupně. Tj. vrtá se najednou díra pro závit, tlutší část mezi závitem a hlavou a případně třetí stupeň na zapuštění hlavy. Šetří čas a vrtání je přesnější - vrtáš jen jednou. Jinak stojí cca od stovky do pěti, ale je to fakt jednoúčelový vrták a pokud toho neděláš víc či častěji, tak se nevyplatí.

Už ho mám, chvílí mi to trvalo, než jsem ho vypátral v regálech v železářství. Tak děkuji ještě jednou za školení, jak vrtat a šroubovat dřevotřísku. Snad jen ještě, když ten vrták koumám, je tam nahoře ze strany minišroubek, to je asi, abych mohl eventuelně ten vrták samotný případně vyměnit že ?

Buď nejsem pokrokovej, anebo jsem kapánek možná zabržděnej, nicméně k té větě z Kamaráda do deště "Můj kuchař dává do zaječí paštiky mandle" ...
, já jsem to nestih ani v tom filmu co to jako znamená ? On mu pak řekl "To ti tak žeru..", takže mandle se do zaječí paštiky asi nedávaj ? Ale poenta toho v tom filmu mi dodnes uniká. Co tim jako chtěli říct ? Že jeden druhýho tahá za nos ?