Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vas odhad? Masiv nebo lamino?

Ahoj, potreboval bych znat Vas nazor na tyto fotky. Povedlo se nam nedopatrenim na jedny chate vylomit horni listu od futer viz obrazek, a prisla nam faktura na opravu za 7 700KC! Ze prej to byl masiv. I kdyby byl, za jednu desku 7 700 Kc? Ma otazka zni, je to masiv nebo nejaky lamino? A bylo treba menit cely futra? Dekuji!!!

16012011132.jpg
16012011133.jpg
16012011134.jpg
16012011135.jpg

Jasně že to není masiv ale dřevotříska. Podle třetího obrázku si troufám odhadovat že to nebudou úplně obyčejné dveře. Kolik měly na šířku; 125 cm? Hloubka špalety taky není nejmenší. Odhaduji 30 - 45 cm? Vyměnit se musely celé, protože je to ulomené na straně křídla - pantů. A i kdyby nebylo, stejně by se dávaly nové, prože by mohl být rozdíl v odstínech původní a nově části. Takže cena obložek od 3 do 4 tis. Kč. To je cena materiálu. Připočti přepravné, demontáž poškozených, montáž nových zárubní, cestovní výlohy řemeslníků, likvidaci materiálu, režijní náklady spojené se starostmi s opravou + nějakou tu pokutičku jako odměnu k tomu a můžeš být rád že to máš za 7700. Jako zvláštní bonus máš ponaučení že si příště podobné vylomeniny na futrech odpustíš.

V dnešní době, kdy je možno fakturovat za 1 m dálnice milion a cena je přiměřená musíš platit. Pokud způsobíš škodu, máš dvě možnosti, Buď zajistíš opravu na své náklady, nebo uhradíš fakturu a bude jen na poškozeném a firmě kterou zvolí co to bude stát, přičemž je jen na firmě, jakou technologii opravy zvolí, kolikrát tam pojede a s kolika lidmy.Pokud jsi škodu nevyrovnal hned dohodou, musíš respektovat požadavek. U soudu by jistě prokázali, že dveře byly vyrobeny na míru, ve stejném barevném odstínu. U auta ti taky nestříkají flek, ale celou pohledovou část.