Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vas odhad? Masiv nebo lamino?

Ahoj, potreboval bych znat Vas nazor na tyto fotky. Povedlo se nam nedopatrenim na jedny chate vylomit horni listu od futer viz obrazek, a prisla nam faktura na opravu za 7 700KC! Ze prej to byl masiv. I kdyby byl, za jednu desku 7 700 Kc? Ma otazka zni, je to masiv nebo nejaky lamino? A bylo treba menit cely futra? Dekuji!!!

16012011132.jpg
16012011133.jpg
16012011134.jpg
16012011135.jpg

No, jsou to asi dvoukřídlé dveře s obložkovou zárubní, široká špaleta. To by v sériovce bez montáže mohlo tak do 3500 bez dph dopadnout. Pokud je to zakázka, s montáží na místě, doprava ? km, nechci tě děsit, ale s daní se dost blížíš jejich ceně. Otázka je, jestli neměli protipožární úpravu ( zalisované expanzní pásky, jiné panty). Ale nějak tak by to odpovídalo.:-(

Jasně že to není masiv ale dřevotříska. Podle třetího obrázku si troufám odhadovat že to nebudou úplně obyčejné dveře. Kolik měly na šířku; 125 cm? Hloubka špalety taky není nejmenší. Odhaduji 30 - 45 cm? Vyměnit se musely celé, protože je to ulomené na straně křídla - pantů. A i kdyby nebylo, stejně by se dávaly nové, prože by mohl být rozdíl v odstínech původní a nově části. Takže cena obložek od 3 do 4 tis. Kč. To je cena materiálu. Připočti přepravné, demontáž poškozených, montáž nových zárubní, cestovní výlohy řemeslníků, likvidaci materiálu, režijní náklady spojené se starostmi s opravou + nějakou tu pokutičku jako odměnu k tomu a můžeš být rád že to máš za 7700. Jako zvláštní bonus máš ponaučení že si příště podobné vylomeniny na futrech odpustíš.

V dnešní době, kdy je možno fakturovat za 1 m dálnice milion a cena je přiměřená musíš platit. Pokud způsobíš škodu, máš dvě možnosti, Buď zajistíš opravu na své náklady, nebo uhradíš fakturu a bude jen na poškozeném a firmě kterou zvolí co to bude stát, přičemž je jen na firmě, jakou technologii opravy zvolí, kolikrát tam pojede a s kolika lidmy.Pokud jsi škodu nevyrovnal hned dohodou, musíš respektovat požadavek. U soudu by jistě prokázali, že dveře byly vyrobeny na míru, ve stejném barevném odstínu. U auta ti taky nestříkají flek, ale celou pohledovou část.