Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nefunkční zapalování plynového sporáku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s nefunkčním zapalováním plynového sporáku. Jiskra nejdříve házela pouze na dva hořáky a postupně slábla až to nefunguje vůbec. Zkontroloval jsem veškeré elektrické vodiče a nic není porušeno.

Děkuji za jakoukoli radu.

Po celkovém demontování el.zapalování..celého ovládacího panelu..kontroly kabelů..vymontování celé desky s hořáky a vlastně demontáži poloviny kuchyně člověk přijde na to že složitost některých věcí nemusí být zase až tak horká jak vypadá.

Než zabijete jako JÁ 3 hodiny drahoceného času dávání kuchyně do původního stavu..Mrkněte prostě jen a pouze na začátku zda JEN NEVYPADL JISTIČ ZÁSUVKY na chodbě !

P.S. Objev spadlého jističe mi oznámila až teprve žena která nechápavě koukala proč je celá kuchyň jak po náletu.

Myslím že skutečnost že má zase navrch budu mít na talíři ještě hodně dlouho :)

Zdravím.
To já měl problém s piezo dvakrát, poprvé po čistění parou, to bylo jasně ulité, a podruhé mi odešel piezo jiskřič. Po rozebrání až na střeva jsem jej otestoval a nic, proměřil a byl vadný. Koupil jsem si jiný, i když ne shodný typ (měl jinak vývody ) ale jiskrám to je fuk takže po výměně (fungoval 6let) zase 2 roky jede v pohodě.

Tato otázka už zde na poradně byla kdysi řešena.Mě se stalo že po sundání knoflíků a následném čištění prostoru mezi nimi také nešla jiskra.Příčina byla malicherná.Moc zatlačeny ovládané knoflíky a ty nesepnuly kontakt.Stačilo je povytáhnout a bylo v pořádku.Aby se situace neopakovala tak jsem z alobalu užmoulal kuličky a vrazil mezi hřídelku ventilu a vnitřek knoflíku.Od té doby se závada neopakovala.Je to jedna z možných příčin .