Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nefunkční zapalování plynového sporáku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s nefunkčním zapalováním plynového sporáku. Jiskra nejdříve házela pouze na dva hořáky a postupně slábla až to nefunguje vůbec. Zkontroloval jsem veškeré elektrické vodiče a nic není porušeno.

Děkuji za jakoukoli radu.

Tato otázka už zde na poradně byla kdysi řešena.Mě se stalo že po sundání knoflíků a následném čištění prostoru mezi nimi také nešla jiskra.Příčina byla malicherná.Moc zatlačeny ovládané knoflíky a ty nesepnuly kontakt.Stačilo je povytáhnout a bylo v pořádku.Aby se situace neopakovala tak jsem z alobalu užmoulal kuličky a vrazil mezi hřídelku ventilu a vnitřek knoflíku.Od té doby se závada neopakovala.Je to jedna z možných příčin .