Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mapy u střešního okna

Dobrý den,

u střešního okna se nám objevily tyto obrazce. Doufám, že to bude "jen" zateklá vlhkost, a ne např. nějaká houba. Bydlíme v podkroví a na půdě se nám vlivem přílišné vlhkosti vytvořila na krovu plíseň. Proto se bojím, aby se to nerozlezlo dál... Pokud by někdo měl zkušenost a věděl, o co se může jednat, budu vděčná za pomoc i čas. Přeju pěkný den a děkuju.

Jana

To sú okná FAKRO? Lebo niečo podobné som už u tých okien videl. Zle tesnia a premŕzajú na rozhraní tesnenia vonkajší/vnútorný priestor. Skondenzovaná para na tesnení z vnútornej strany pri veľkom mraze vonku zamrzá a potom sa zase topí pri oteplení a zateká, ako na foto, v rohoch a v mieste kde je zadlabaný v dreve plastový diel pre klučku. A taktiež sa mi zdá (možno je to len optický klam) že na pravej strane medzi rámom a oknom je väčšia fuga ako na ľavej. To je potom to okno zle namontované a je skrížené - v takom prípade to tesní ešte horšie.

to Jose
Nic ve zlém ale pokud bude řádně fungovat vyplachování okna a nebo pokud nebude jiná závadat, tak takové tvrzení je dost nesmyslné, samozřejmě do prostor vlhkých jako je koupelna nebo i kuchyň je lepší volit oplastovaná okna, tjs. nosné jádro dřevěné a plast na vrchu např. GGU Velux ale jináč by s kondenzem být problémy neměly, je úplně jedno jestli jsou dřevěná okna umístěna šikmo na střeše nebo svisle ve zdi, naopak stř. okna mají obvikle lepší vyplachování, kondenz se občas vytvoří vždy. Mapy v rozích jsou pravidelné, kdyby se jednalo o kondenz ze skla, byly by roztaženy více ke středu okna a v laku rámu pod skly nejsou vidět žádné stopy po vodě ale možná se ještě nestačily vytvořit, myslím, že voda teče po rámu okna a ať již zevnitř či vně chyba bude buď v provedení nebo spíš neprovedení tep. izolace kolem rámu a nebo přerušením folie nad oknem, či špatně provedenou manžetou z folie kolem okna

Podle mě nezáleží ani tak na značce oken, jako spíš na jejich instalaci, provedení místnosti a způsobu užívání (větrání, zdroje vlhkosti a podobně). Pokud si pořídíte exkluzivní okna s trojsklem, blbě je nainstalujete a budete je mít v kuchyni, kde například nebudete větrat a nebudete tam mít digestoř s odtahem, okna se rosit budou, i kdybyste se na hlavu stavěli.