Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mapy u střešního okna

Dobrý den,

u střešního okna se nám objevily tyto obrazce. Doufám, že to bude "jen" zateklá vlhkost, a ne např. nějaká houba. Bydlíme v podkroví a na půdě se nám vlivem přílišné vlhkosti vytvořila na krovu plíseň. Proto se bojím, aby se to nerozlezlo dál... Pokud by někdo měl zkušenost a věděl, o co se může jednat, budu vděčná za pomoc i čas. Přeju pěkný den a děkuju.

Jana

To sú okná FAKRO? Lebo niečo podobné som už u tých okien videl. Zle tesnia a premŕzajú na rozhraní tesnenia vonkajší/vnútorný priestor. Skondenzovaná para na tesnení z vnútornej strany pri veľkom mraze vonku zamrzá a potom sa zase topí pri oteplení a zateká, ako na foto, v rohoch a v mieste kde je zadlabaný v dreve plastový diel pre klučku. A taktiež sa mi zdá (možno je to len optický klam) že na pravej strane medzi rámom a oknom je väčšia fuga ako na ľavej. To je potom to okno zle namontované a je skrížené - v takom prípade to tesní ešte horšie.

Podle mě nezáleží ani tak na značce oken, jako spíš na jejich instalaci, provedení místnosti a způsobu užívání (větrání, zdroje vlhkosti a podobně). Pokud si pořídíte exkluzivní okna s trojsklem, blbě je nainstalujete a budete je mít v kuchyni, kde například nebudete větrat a nebudete tam mít digestoř s odtahem, okna se rosit budou, i kdybyste se na hlavu stavěli.