Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokladka marmolea

panove poradte mi. manzelka vymyslela, ze do jedne male mistnosti dame marmoleum. priznavam, ze s nim nemam zadne zkusenosti.
muzete mi prosim poradit nejake zaklady pri pokladani ? je to jako klasicke lino nebo musi byt nejaky jiny postup ? je nutne lepeni ? pripadne na co si dat pozor atd.
dekuji za pripadne rady

Neužitečná terminologická vložka: marmoleum je klasické linoleum. Dneska když se mluví o linoleu, myslí se většinou PVC. Název linoleum ale znamená lin–oleum, čili lněný olej, a pravé lino tím pádem nemá s PVC nic společného – jde o krytinu z přírodních látek.

pokladka.php

Tady máš návod a vše o daném produktu. Ve své prostatě se jedná o plovoucí podlahu kde na základní vrstvu je nalepeno, dřevo, lamino a v daném případě kompozit vyrobený slisování rádoby ekomateriálů. Pokládka je stejná, tzn. nasucho. Rovná podlaha, nášlapná tlumící vrstva, lamely.
Jo a Marmoleum není klasické lino, anýbrž název a ochranná známka daného produtku viz odkaz.

problematická pokládka,brutální cena a po pár letech to vypadá jak od prasat i přes dokonalou údržbu.nebrat.nohy na ramena a pryc-zlatá umělina,je to na 100let,obyč.lino přilepit asfaltem jak v paneláku...to panečku drží...

Marmoleum mame v kuchyni cca 5 let, svetlounky, specialni pripravky na uklid jsme pouzivali jen ze zacatku a vypada furt skvele. Jedina nevyhoda je, ze meni barvu od svetla, takze tam kde je "ve stinu" je tmavsi nez tam kde na nej dopada svetlo.