Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klesá tlak v topení

Zdravím,
kamarád má topení +-6 let staré, v mědi , kotel na tuhé paliva, ted mu tam začal klesat tlak v topení. Podle mě mu tam tedy vznikla trhlinka nebo jiná netěsnost v potrubí .
A tak mě napadlo jestli by šlo použít přípravek např. http://www.olejshop.cz/aditiva/p/valvoline-radiato r-stop-leak-350ml/ nebo http://www.uspornesvetlo.cz/product/valma/specialn i-vyrobky/bar__s-leaks-original-utesnovac-chl/222 na utěsnění chladičů ?
Asi by musel odpojit kotel a místo radiátorů udělat smyčky (aby nedošlo ke snížení účinosti radiátorů a kotle - možná je to blbost, jen mě to napadlo)

Podívejte se na expanzku bývá problém s tím že praskne vyrovnávací balon co je v ní .Jednoduše se to zkontroluje tak že se zmáčkne ventilek jestli z něj jde místo vzduchu voda problém je objeven.Ještě aniž by byl prasklý mohl utéci vzduch přes ventilek stačí dofouknout.

Je to normálne, v každej topnej sústave dochádza k nejakým únikom, v podstate sa tomu nedá zabrániť alebo len za cenu nezmyselných investícii, dôležitý je rozsah.

Nejaký únik je bežná záležitosť, drobnými netesnostami mierne presakuje voda, následne sa na teplom povrchu odparí, je ťažké vôbec tieto miesta priesaku vyhľadať.

Ak je potreba doplniť u bežnej sústavy, 8-15 radiatorov + kotol + ohrev užitkovej vody, cca 10-15 litrov raz za 3-4 mesiace, nič sa nedeje a nie je dôvod čokolvek podnikať.

Jemu se ztrácí víc, klesne mu tlak z 1,6 atm na 1,0 atm za cca 4 dny nevím kolik litrů dopouští aby se dostal z5 na 1,6 atm .

Z tou expanzkou jsme to zkoušeli , ale ještě zkusim.

A z těmi vyplňovači nemáte zkušenost?
Zatim dikes

Ak ma expanzomat, pokles tlaku vody môže znamenať únik vzduchu.

Vzduch môže unikať jednak cez ventil, je to bežný autoventil. Ak unikol vzduch cez ventil, je tam málo vzduchu a tým pádom malý objem na kompenzovanie objemových zmien vody. Prejavuje sa to velkými zmenami tlaku pri zmenách teploty a je to jasne viditeľné aj pri doplňaní vody. Už pomerne malý objem doplnenej vody spôsobí velký nárast tlaku v sústave.

Vymeniť ventil, kontrolovať prítomnosť vzduchu, prípadne previesť úplne nanovo naplnenie expanzomatu vzduchom podla postupu podla výrobcu.

Tiež môže, ako písal vyššie, byť prasknutá membrána, vzduch je stlačiteľný a vo vode rozpustný a postupne "mizne".

Pred podnikaním niečoho rozsiahlejšieho, odpojiť expanzomat a previesť kontrolu tesnosti membrány.

Kolko je "malý objem doplnenej vody" je u každej sústavy rôzne, objem expanzomatu a velkosť sústavy hrá velkú rolu, no majiteľ alebo kurič "svoj" systém pozná a vie to.
Ak to nevie, je totálny antitalent na tieto veci, nech si volá firmu.

Nelejt do toho žádné sajrajty. Když mizí voda, někde se musí dělat louž nebo v prostupech mokvat stěny. Důkladně všechno projít a prohlédnout, ošmatlat. Musí se najít poškozené místo a pak zde budeme diskutovat, jak je nejlépe opravit. Pozor, viditelná kaluž se nemusí dělat, jestli je prdlý kotel. Vytékající voda do ohniště se může ihned odpařovat. Viděl jsem prorezivělý bojlér. Udělala se díra mezi otopnou a užitkovou vodou. To ale tlak naopak v topení záhadně stoupal, protože ve vodovodu je větší tlak.
Sajrajty do chladiče jsou dělány na objem tak 5-10 litrů, v topení budeš mít patrně podstatně více. Nechápu, jaké smyčky bys chtěl místo radiátorů dělat.

Pujdu tam a vyzkouším tu expanzku, bohužel chodim do prace tak nemam tolik času.

S tim boilerem me to taky napadlo ale pak jsem došel ke stejnému závěru jako vy (tlak by stoupal).

Bohužel je topení tahané v podlaze, a na ní plovoučka, takže jediné čeho si asi všimne bude vydutá plovoučka.
Jinak by jsme to zkusili s tou jarovou vodou.

Existuje i roztok přímo na otopné soustavy http://www.pemtrade.cz/kapalny-tesnici-prostredek- bcg-24/ má s tím někdo zkušenosti?

Jakmile budu vědět víc tak pisnu.

Zatím moc děkuju za každou rau i připomínku :-)

Expanzkou to asi nebude, tolik vody by se do ní nevešlo, leda by též kapala. Ale vyzkoušení samozřejmě není nikdy na škodu.

Hm, podlahové topení, to je průšvih. Jestli to někdo odfláknul a blbě to dilatuje, může to prdnout. S tím roztokem přímo zkušenosti nemám, ale asi ti nic jiného nepomůže. Rozbombardování podlahy je nepříjemné a až to poslední.