Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klesá tlak v topení

Zdravím,
kamarád má topení +-6 let staré, v mědi , kotel na tuhé paliva, ted mu tam začal klesat tlak v topení. Podle mě mu tam tedy vznikla trhlinka nebo jiná netěsnost v potrubí .
A tak mě napadlo jestli by šlo použít přípravek např. http://www.olejshop.cz/aditiva/p/valvoline-radiato r-stop-leak-350ml/ nebo http://www.uspornesvetlo.cz/product/valma/specialn i-vyrobky/bar__s-leaks-original-utesnovac-chl/222 na utěsnění chladičů ?
Asi by musel odpojit kotel a místo radiátorů udělat smyčky (aby nedošlo ke snížení účinosti radiátorů a kotle - možná je to blbost, jen mě to napadlo)

Pujdu tam a vyzkouším tu expanzku, bohužel chodim do prace tak nemam tolik času.

S tim boilerem me to taky napadlo ale pak jsem došel ke stejnému závěru jako vy (tlak by stoupal).

Bohužel je topení tahané v podlaze, a na ní plovoučka, takže jediné čeho si asi všimne bude vydutá plovoučka.
Jinak by jsme to zkusili s tou jarovou vodou.

Existuje i roztok přímo na otopné soustavy http://www.pemtrade.cz/kapalny-tesnici-prostredek- bcg-24/ má s tím někdo zkušenosti?

Jakmile budu vědět víc tak pisnu.

Zatím moc děkuju za každou rau i připomínku :-)

Expanzkou to asi nebude, tolik vody by se do ní nevešlo, leda by též kapala. Ale vyzkoušení samozřejmě není nikdy na škodu.

Hm, podlahové topení, to je průšvih. Jestli to někdo odfláknul a blbě to dilatuje, může to prdnout. S tím roztokem přímo zkušenosti nemám, ale asi ti nic jiného nepomůže. Rozbombardování podlahy je nepříjemné a až to poslední.