Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocení plastových oken

v bytě se nám v zimě (při mrazech) hodně potí platová okna, nejhorší je to ráno, kdy nám voda stéká z oken na zeď a musíme to každý den otírat. Větráme normálně podle pravidel.
Nevíte někdo, jak to efektivně řešit?
Děkuji
th

Co se týká termoizolační folie,odpovídá sama fyzika.Odraz vyzářeného tepla je pravda.Jen je potřeba vědět,že množství tepla,vyzářeného předměty ,je progresivně úměrný teplotě předmětu.Pak snadno zjistíte,že při teplotě 30st C
je odražené tepelné záření zcela mizivé vzhledem k dodanému teplu k vytápění,nebo prošlému zdivem a okny vedením.
Vzhledem k nákladům za folii se investice nevyplatí.
JABRAKA

Zdravím všechny. Dle mého názoru se jedná zejména o rozdíl teplot (venku vs. uvnitř), tedy když je venku 0°C a doma 20°, tak se to hold vysráží na oknech. Co mohu poradit je rozmazání neředěného Ironu či podobného výrobku po skle okna a cca 5-7 dní opravdu skvěle funguje proti rosení okna. Po tyto dny nemusíte vůbec stírat okna. Doporučuji rovněž nepřekrývat radiátory záclonami, závěsy, nábytkem atp. Vyprodukované teplo by se vracelo zpět k radiátoru i oknu, nikoli do prostoru místnosti. Zděné stěny kolem oken ještě doporučuji natřít speciálním nátěrem proti přilnavosti vody, aby se vám netvořili plísně.

Zdar a sílu