Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocení plastových oken

v bytě se nám v zimě (při mrazech) hodně potí platová okna, nejhorší je to ráno, kdy nám voda stéká z oken na zeď a musíme to každý den otírat. Větráme normálně podle pravidel.
Nevíte někdo, jak to efektivně řešit?
Děkuji
th

Zdravím všechny. Dle mého názoru se jedná zejména o rozdíl teplot (venku vs. uvnitř), tedy když je venku 0°C a doma 20°, tak se to hold vysráží na oknech. Co mohu poradit je rozmazání neředěného Ironu či podobného výrobku po skle okna a cca 5-7 dní opravdu skvěle funguje proti rosení okna. Po tyto dny nemusíte vůbec stírat okna. Doporučuji rovněž nepřekrývat radiátory záclonami, závěsy, nábytkem atp. Vyprodukované teplo by se vracelo zpět k radiátoru i oknu, nikoli do prostoru místnosti. Zděné stěny kolem oken ještě doporučuji natřít speciálním nátěrem proti přilnavosti vody, aby se vám netvořili plísně.

Zdar a sílu