Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení bouchá

Dobrý den, mám zde zapeklitý problém. Radiátor v jedné mísnosti občas vydává rány, klepe neboli bouchá. Vyměnil se už ventil, nepomahá. Ale objevili jsme, že pokud více otevřeme kohout u topení v jakékoli jiné mástnosti, bouchání přestane! Vypadá to, jako by to mělo tedy něco společného s tlakem v topení. Nevíte někdo, co s tím????? Díky

uvedený problém dělají termostatické hlavice. Na trase namají vyrovnávací tlakový ventil - v paneláku se dává na patu stoupačky. Zkusil bych vyregulovat topení pomocí samotného ventilu. Po sundání termohlavice je na tělesu ventilu stupnice od 1 do 6. Od výrobce je nastavena na 6 plný průtok. Zkusil bych omezit průtok.

Vždyť jsem nahoře psala čím to je, bylo to naopak zapojené. Horní roura šla po celém bytě jako horní, ale v tom pokoji byla zapojena opačně (horní byla najednou dolní). Takže se tam dala nejaká rozporka a je klid,

Vroubkované těleso, které je nejblíž u topení má na sobě malý čudlík, který se musí vytáhnout(může být i zajištěn šroubkem). Potom se růžicí nastaví maximální teplota a výše uvedeným vroubkovaným tělesem se pootočí proti hodinovým ručičkám, přičemž se celá hlavice stáhne z ventilu :-)

Když jsem bydlela v paneláku, dělalo to pořád. Nikdo nikdy nepřišel na to, proč to tak je, všichni to brali jako samozřejmost v paneláku s ústředním topením a nikdo to neřešil. Ale s tím ventilem máte pravdu - stačilo otočit a bylo po randálu.

Já to zažívám dnes a denně, bydlím v 7.patře panelového domu a poslouchám to neustále, nepomáhá nic a mám z toho pěkný nervy. ted už mi to tu bouchá hodinu a nejde u toho spát, zná někdo opravdové řešení?