Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení bouchá

Dobrý den, mám zde zapeklitý problém. Radiátor v jedné mísnosti občas vydává rány, klepe neboli bouchá. Vyměnil se už ventil, nepomahá. Ale objevili jsme, že pokud více otevřeme kohout u topení v jakékoli jiné mástnosti, bouchání přestane! Vypadá to, jako by to mělo tedy něco společného s tlakem v topení. Nevíte někdo, co s tím????? Díky

možná na to existuje nějaký trik, nebo ventil nebo co já vím, ale já to neznám, třeba odpoví kucí, co jsou zkušenější. Imho to ale nepůjde řešit tak jednoduše, pokud platí moje teorie, že se jedná o roztažnost materiálu topení, popř trubek a to svým pnutím vydává zvuky..No, je to jen teorie, třeba to někdo bude umět vyřešit, rád bych se toho taky zbavil, pravda

uvedený problém dělají termostatické hlavice. Na trase namají vyrovnávací tlakový ventil - v paneláku se dává na patu stoupačky. Zkusil bych vyregulovat topení pomocí samotného ventilu. Po sundání termohlavice je na tělesu ventilu stupnice od 1 do 6. Od výrobce je nastavena na 6 plný průtok. Zkusil bych omezit průtok.

Vždyť jsem nahoře psala čím to je, bylo to naopak zapojené. Horní roura šla po celém bytě jako horní, ale v tom pokoji byla zapojena opačně (horní byla najednou dolní). Takže se tam dala nejaká rozporka a je klid,

Vroubkované těleso, které je nejblíž u topení má na sobě malý čudlík, který se musí vytáhnout(může být i zajištěn šroubkem). Potom se růžicí nastaví maximální teplota a výše uvedeným vroubkovaným tělesem se pootočí proti hodinovým ručičkám, přičemž se celá hlavice stáhne z ventilu :-)

Když jsem bydlela v paneláku, dělalo to pořád. Nikdo nikdy nepřišel na to, proč to tak je, všichni to brali jako samozřejmost v paneláku s ústředním topením a nikdo to neřešil. Ale s tím ventilem máte pravdu - stačilo otočit a bylo po randálu.

Já to zažívám dnes a denně, bydlím v 7.patře panelového domu a poslouchám to neustále, nepomáhá nic a mám z toho pěkný nervy. ted už mi to tu bouchá hodinu a nejde u toho spát, zná někdo opravdové řešení?