Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace stropu velmi nestandardí přístavby v domku po babičce.

Dobrý den vážení šikulové. Prosím poradí někdo?
Dcera s manželem zdědili stařičký domeček po babičce. Izolace základů celkem zvládli. Problém ale nastal ve chvíli, kdy se rozhodli přistavět další místnost do prostoru průjezdu. (Domek je stavebně rozdělen na 2 poloviny a středem procházel průjezd.)Prostě klasická stará jihočeská usedlost.
K úpravě byly použity obě boční stěny průjezdu. Přední a zadní stěny byly postaveny nově z cihel. Vše bylo nově omítnuto, oštukována.
No a nyní asi to nejpodstatnější. Děti se rozhodly esteticky "vylepšit" místnost několika trámy (pravé dřevo). Ty jsou zazděny do přední a zadní stěny. Horní část trámů je v rovině se všemi obvodovými stěnami.
Na obvodové zdi a trámy jako strop, položili nějakou desku z lisovaných hoblin (z mládí mi to připomíná kvalitnější pazderodesku.) Strop a trámy ovšem velmi brzy začaly plesnivět.
Budu Vám všem velmi vděčen za každou radu. Třeba jestli mezi stěny, trámy a stropní desku vložit nějakou izolaci, případně jakou.

Velmi mi na rychlém řešení záleží. Z popisované místnosti totiž mladí udělali "děcák". A když vidím na stropě, nad postýlkou vnučky černou plíseň, vůbec mi nedělá dobře představa astmatu, alergií a nevím co ještě plísně dokáží.

Ještě jednou předem děkuji za každý nápad a radu.

Mirku, nebyla by fotka? přiznám se, že jsem nepochopil kde je plíseň. ale domnívám se stejně jako jabraka, že jde o teplený most a kondenzace vodní páry. Zeptám se přesněji, v místě plísně. když pomysleně provrtáte materiály, sdělte, prosím, složení stěny? jaká tam je tepelná izolace?

Fotka nebyla, ale už je jich dost. Viz přílohy. Pokud jde o řez stropem, to co je na fotkách je vniřek místnosti. Nad té nádherně plesnivé deskce je opět jakási pazderodeska. Ta je tam jen položena, žádná izolace, prostě deska na desce. Mezi obvodovými stěnami, trámy a stropní deskou také není nic. Žádná izolace.

Takhle nějak jsme si to všichni představovali, ale dokud nebudou změřené teploty a relativní vlhkost vzduchu a dokud nezjistíte, jaká je konstrukce stropu nad těmi dřevěnými deskami (tj. řez domem až na střechu), rozumnou radu vám bez křišťálové koule nikdo nedá.

Od izolace stropu to má sice daleko. Ale opravdu nostalgicky vzpomínám na začátky provozu na tom technicky nejhorším pásmu. Šum, rušák. Ale když jsem se ozval na kanále (hlavně v autě), měl jsem jistotu, že mluvím s kamarádem který udělá vše, aby mi pomohl. A to i ve chvíli, že jsme jeden o druhém znali jen volačku. Tenkrát to stačilo. Volačka byla zárukou slušného člověka a tím i kamaráda. Ono také kdo jiný by tehdy za dost velký peníz kupoval nějakou vysílačku, dlouhé drahé koaxy, antény ..... Lump asi ne.