Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysavač na popel HECHT - rada

Všechny zdravím

Asi dva měsíce používám vysavač na popel Hecht. Topíme pouze dřevem a denně vybírám popel. Vysavač, jako takový, je dobrý nápad. Má však nedostatky.

1/ Štěrbina ve víku, kterou se nasává popel je menší než průměr hadice. Lehce se tak stane, že se zcela ucpe kousky uhlíků.Stejně tak se na otevřenou koncovku přisaje větší uhlík a ucpe ji. Dá se to odstranit jednoduchou úpravou.
Na koncovkou hadice jsem si udělal jednoduchý "košiček". Na novodurovou trubku odpovídajícího průměru jsem přichytil a sletoval měděné drátky ze starého el. kabelu. Košíčkem jednoduše rozrhuji popel a vysavač nasaje pouze kousky, které projdou do nádoby. /viz příloha /

2/ Po jednom použití jemný popel " zatáhne" hadrový filtr a výkon vysavače podstatně klesne. Pokud bych měl po každém použí čistit vysavač, pak ho nemusím mít a mužu čistit každý den kamna a mám to jednoduší. ALE :

S úspěchrem jsem vyzkoušel následující věc:
Stačí pouze koupít jednoduché sáčky do vysavače / 5 ks á 39,- Kč / . Přes filtr navléknu sáček, který jenom přetáhnu u víka gumou aby dobře těsnil. Podstatně tím zvětším plochu sání. Po sání stačí pouze trochu klepnout s vysavčem a popel od sáčku odpadne. S takovou jednoduchou úpravou mohu čistit vysavač až po týdnu a stále má stejný výkon.

Je to opravdu účinné !!!!!!!!!!

Zdraví

Kocoour

To rokator.
Ty se holt máš a popovídej co ještě takové fajné máš a co děláš ve volném čase, když neděláš kraviny. Já mám "Takového" souseda. Ten taky machroval jak se u auta nemusí o nic starat, protože si koupil pořádné. Úsměv mu zamrzl až mu odešlo čidlo na poprskání čelního skla a v servisu chtěli 20 000,-

Dej si obkládek. Co jsem napsal, není žádné machrování. Stačí trochu přemýšlet u pořizování věcí. Jestliže se filtr ucpe po jednom vysávání, asi to nebude ten nejlepší materiál. Jestliže ti široká hadice umožní vysát větší předmět, který ale neproleze celým vysavačem, asi to taky není úplně nejlepší.

Určitě nemám ty nejlepší věci, ale neutrácím za ty nejhorší...

Zkus ještě způsob,který napodobuje centrální vysavač. Kuželovým cyklonem,vyrobeným z plastové nádoby(pokud jde o horký popel,tak plech)pod víko přivedeš radiálně po obvodu přívodní hadici.V prostřed víka se vsune vývodní trubka,která zasahuje do třetiny hloubky soudku.Na ni je připojeno sání vysavače.Dolů se vloží plechový trychtýř který ústí prostředkem dna ven do výsypky.Na něj stačí zátka.Kdo umí s plechem zacházet,zvládne to za chvíli.Spoje stačí u plechu jen přibodovat.Ale asi i přilepit epoxidem.
JABRAKA

A proč vybírate popel každy den? Ja vybíram až za 2-3tydny.Až je tam vrstva 10cm popela . Vydrží mě tam dlouho žhavé a popel se vypálí na jemny prašek.Mam bezroštové topeniště a vyrobce doporučuje i po vybraní popele ho tam nechavat 3-5cm.Není problém po 4-5hod od žhaveho rozdělat ohen.

To se pokouším vyrobit taky a nevím jak na to. Zatím mám plastovej kýbl s víkem (cca 20 litrů objem), kde mám strčenou hadici od vysavače a připojenej normální vysavač. Mezi vstupem a výstupem mám dřevěnou přepážku a před vysavačem proděravěnou plechovku omotanou gázou. Jenže se to docela ucpává a toho bordelu v tom kýblu moc nezůstane. Taky sací výkon je mizernej. Ještě jsem přemýšlel, že bych zkusil dřevěnou přepážku nahradit umělohmotnou a na dno nalít vodu, ale nevím jestli by to ten vysavač nenacucnul.

Úprava vysavače HECHT, o které píšu, se týká "klasického" obyčejného vysavače na popel /800 W/- 990,- Kč. Ten má válcový filtr, na tom je hadrový. Na to si dávám navíc vysavačový sáček, který podstatně zamezí ucpávání hadrového filtru a prodlouží interval čištění. S centrálním vysavačem nemám zkušenosti.

Prosím Kocoure
napiš mě jaký sáčky kupuješ...
podle toho co jsem vyčetl,ten sáček rozstřihneš a po obvodu soudku gumou stáhneš.

a co žhavé uhlíky??? sem tam se trochu žhavých uhlíků objeví.
moc děkuji za radu.
Martin

V elektře jsem objevil sáčky do vysavače, které mají zcela běžný tvar jako obyčejný "pytlík". 5 ks stálo 39,- Kč. Nemají žádný specielní otvor. Nic nestříhám, pouze ho navléknu na hadrový filtr a gumou převléknu u víka. Žhavé uhlíky žádné nemám, vždycky mám jenom studený popel!!!. Večer přikládám naposledy tak v 8 hod. Zatápím druhý den, někdy až odpoledne. Zkusil jsem vybírat popel až třeba za tři čtyři dny a zatím se mně to osvědčuje. Záleží na typu kamen. Podle celkového množství popela, po provedené úpravě, čistím vysavač třeba až 7.- 8. den. Určitě bych ti doporučoval popel nechávat delší dobu. Zkus to.

Zdravím

Děkuji moc,
dnes jsem v elektře objevil sáčky.... asi to budou ony. Vypadají jako svačinové... po 4 kč za kus. Zítra jich pár nakoupím.
Ještě otázečka... jak často měníš papírový filtr.... bez papírového sáčku se dosti zanáší...
:-)
Ahoj Martin

Mě stály sáčky něco víc, ale to není rohodující, hlavní je velikost. Ty co mám já jdou zcela volně navléknout a jsou asi o 10 cm delší než filtr.Je potřeba ho nasunout až na víko, aby udělal takovou manžetu a gumu dát až za filtr k víku. Je důležité, aby tam nebyla žádná škvíra, kterou by vysavač nasával jemný popel. Popel vysávám až třeba po třech až čtyřech dnech. Sáček měním až s čištěním celého vysavače, třeba až po osmi dnech. V dílně vysypu popel, sáček vyhodím. Pak starým vysavačem vyčistím hadrový filtr a dám nový papírový. Hadrový jsem zatím nemusel sundávat. Funguje to !

Zkuste místo sáčku staré silonky stažené nahoře kolem filtru gumičkou, dole jen na uzel, nesnižuje to tolik sací výkon a HEPA filtr se nezanáší. Stejně funguje i netkaná tkanina na zahradu, ale už to něco bude stát. Jinak ten nápad s úpravou dle centrálního vysávání vypadá nadějně, prubnu to a dám vedět.

Vysavač o které se bavíte je největší šmejd, co znám. Při prvním použití po minutě vysávání začal z motoru lítat popel. Po rozebrání jsem zjistil, že praskl držák filtru. Servis samozřelmě závadu neznává pro mechanické poškození, takže ještě jednou, je to šmejd a nekupujte to.