Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem roseni skel

zajimalo by me, zda je normalni, ze se mi neustale rosi skla na oknech. Mam take dve stresni okna, ktera se nerosi. Dum je novy, druhym rokem pouzivan. Dekuji.

Mrkněte se do archivu. Větráte? Větráte správně, dvakrát třikrát denně okna dokořán na pár minut? Sušíte doma prádlo? Vaříte? Máte digestoř s odvodem par ven, nebo jen cirkulační? Máte doma vlhkoměr? Jakou máte relativní vlhkost? Jestli teprve načínáte druhý rok, může novostavba ještě obsahovat zadrženou vlhkost v omítkách a maltě.

Jano, není to samozřejmě normální. závada se musí hledat v kvalite oken, kvalitě zapravení oken a v provozu domácnosti. Hodně lidí napíše, " musíte větrat a topit", ale ode mě to neuslyšíte, páč jen Vás vyzvu, měřte teplotu a vlhkost, pak lze hleat řešení. Teplota je třeba měřit co nejblíže na skle a uprostřed místnosti.
http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/8333-pli sen-po-zatepleni.html

čtěte dole.

Jani, těžce se mi to píše, ale to že nejsou nejlevnější Vaše okna?...
Dostal jsem na zhodnocení 4 nabídky na okna. Investora jsem přesvědčil, aby poptal u stejných firem zdali dělají ještě horší okna, nežli nabízejí na jeho stavbu. Po dvou dnech mě poslal nabídku na trojskla od Slovaktualu a za levnější peníz nežli dvojskla od jiných firem.

jak uz jsem rekla, jsem presvedcena, ze okna jsou spatne zasazena. Ale co ted, kdyz uz je mame? Clovek se tesi na novy dum a zatim ma jenom starosti. Jakmile je chladneji venku, uz chodim a utiram skla, aby mi nesla voda na drevene parapety a drevenou podlahu. Tak takhle jsem si nepredstavoval bydleni v novem dome.
Dekuji za pochopeni a rady.

vsechno jsem precetla, dekuji vsem za rady. zitra koupim pristroj na mereni vlhkosti a pak se uvidi. Kdyz je venku tepleji, jako ted, tak se okna nerosi. Taky jsem zjistila, ze nemohu mit spustene zaluzie, to je potom velmi spatne.