Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem baterka přes měnič napětí napájí reprobedny

Hoj, mám obyčejné reproduktory za pár švestek a chtěl bych si je dát na místo, kde neni elektrika. Tak mě napadlo kdybych koupil tuhle baterku FG20271.php a na ní bych připojil měnič napětí http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0WG000WQ4 .Myslíte že by to hrálo? a kdyby jo tak jak dlouho by to ta baterka uživila. Díky

jsou to normální bedýnky co patřej třeba k PC(proto třeba těch 220V)... po jacku 3,5mm tam napíchnu mp3. S tou kapacitou akumulátoru to vím taky ale jen nevím jak dlouho by to dokázalo hrát. (jsou baterky s různou kapacitou,ale chci to vědět jestli to má vůbec cenu)

na těch "bedýnkách" je nějak příkon - z toho lze usuzovat na jak "velkou" baterii ti to bude jak dlouho hrát, jenže tady děláš hroznou kravinu, v těch "bedýnkách" je transformátor a ten to z 230V srazí zase na 12-15V (teda většinou - může být cca od 9 do 30V) už to vidíš? Chceš kupovat zbytečně měnič, když tobě vlastně součástka přebývá :-).

Z bedýnek jde vidlice do zásuvky, nebo mají externí zdroj? Předpokládám první variantu. Takže další otázka, je bedýnka do které jde vidlice od zásuvky o, no, celkem o dost těžší než ta druhá?

Jedna z bedýnek,ta ,co je těžší,obsahuje právě zesilovač.Do ní se zastrčí konektor ze zdroje signálu,tedy MP3,nebo rádio.Ten zesilovač se samozřejmě dá napájet přímo z baterky.Po změření napětí ze síťového zdroje,tedy na konektoru,který ti k bedýnkám vede,můžeš je napájet přímo.Domnívám se, že bude na výstupu adaptéru 12 V.Vlastně na štítku zdroje to bude i uvedeno.Takže od baterky stačí kablík s odpovídajícím konektorem a můžeš hrát.(ale někam bych ještě strčil pojistku.)
JABRAKA

Doporučoval bych nákup akumulátoru 7,2 Ah, který vydrží rozhodně dé
le a přitom cena není o moc vyšší. Nedávno jsem ho kupoval k vysílačce a v nejbližší prodejně součástek ho koupil za 295,-Kč. Samozřejmě to je nějaký neznačkový, ale mám skušenost, že mi jakýsi čínský vydržel déle než myslím že Varta.
Vzhledem k tomu, že běžné (menší) počítačové bedýnky mají výkon jen 1 až max 5W, Vydrží to hrát dost dlouho. Pokud použiješ měnič, tak stačí i ten neslabší. Stejně ani z 7.2 barerky nelze měničem tahat větší výkon.
Ale použití měniče má jeden háček. Na měniči se ztrácí značná část energie, což znamená podstatně kratší dobu hraní. Většinou vestavěné zesilovače mají napětí okolo 12V. Stálo by za to, sehnat nějakého kutila, nebo elektrikáře, který by z bedýnky vytáhl napájení ven, mimo vestavěný zdroj na 230V. Ušetřil by jsi nejen za měnič, ale také podstatně prodloužil výdrž baterie.
Možná kdyby jsi bedýnku, z které je síťová šňůra otevřel a pořídil několik fotek elektroniky, byl bych schopen napsat odkud to napájení vytáhnout.
Například akumulátor 7.2Ah http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/Akumul%E1tor%20%20P B%2012V/7,2%20Ah/

Ale použití měniče má jeden háček. Na měniči se ztrácí značná část energie

ta tvoje značná část energie je cca 3-20% (čím slabší a méně zatížený měnič, tím horší účinnost), takže ona až tak značná není, jenže když do toho človek započte ještě účinnost transformátoru co je potom v bedně, tak už bude jen někde na 60-70% což je opravdu jen plýtvání energie z baterky.

Většinou vestavěné zesilovače mají napětí okolo 12V ...

to už jsem psal na začátku ale jinak zbytkem souhlas

Možná kdyby jsi bedýnku, z které je síťová šňůra otevřel a pořídil několik fotek elektroniky, byl bych schopen napsat odkud to napájení vytáhnout.

taky souhlas, ale jen v případě, že je tam plechové trafo, jestli je tam jen jedna deska a na té zesilovač a spínaný zdroj, tak pro úplně neznalého není vůbec dobrý nápad, aby se v tom hrabal, pokud je tam trafo, tak to zvládne snad každý kutil.

Já bych se na měnič vybodnul, vzal flašku slivovice a zašel za místním elektrikářem, ať z těch beden vyvede dva dráty pro napájení z baterky. Teda já bych si to vyvedl sám, ale kdybych neměl ponětí o elektrotechnice, tak bych to takhle udělal.
Jinak rozdělat bedny, najít na tišťáku ten největší váleček, zjistit, kde je na něm plus a mínus a zapojit na něj dva dráty s FASTON konektorama na konci, nemusí být nic těžkýho.

Ale tak kdo přijde s jedním lahváčem, když chce něco opravit/upravit? Snad každej koupí nějakej ten multipack, i kdyby tam měly být jen 4 kousky.
Nebo naopak - pozvat si opraváře k sobě domů a zajistit neomezený přísun lahváčů. Tak to dělal můj kamoš, když jsem to měl k němu kousek pěšky.