Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyrovnání podlahy v koupelně

Dobrý den, jakou směsí na bázi betonu lze zvednout a vyrovnat podlahu v koupelně do cca 1cm až 2cm, jestliže nechci použít nivelační stěrku. Jde mi o to aby to bylo soudržné a nedrolilo se to v té slabé vrstvě. Na tuto vrstvu přijde dlažba. Děkuji

dosť bolo sarkazmu
ja to robím takto namiešam lepidlo natiahnem si ho hrebeňom na betón stačí aj 6mm potom na to vylejem poter piesok 4 diely cement 1 diel spôsobom mokré do mokrého (ako určite viete na betón sa dá lepidlom(kléber)prilepiť čokoľvek teba aj čerstvo namiešaný poter) ďaľej už viete vyrovnať atď...
zhrnutie asi 10x lacnejšie ako samonivelačná stierka zaleží od hrúbky
asi 10x precnejšie ako ...
asi 3x dlhšie nevstupovať ako na ...
kto z vás to dokáže lepšie vyrovnať ako ...

ináč takto riešime podlahové vykurovanie rúrky vyvážime do roviny jednoducho sa to po nich vyrovná

Někde tady v poradně je Spy Hypnova směs na bázi betonu a trochy flexi lepidla na dlažbu.
Je to k neuvěření, ale našel jsem to.8-)

...Na vyrovnání takového rozdílu se vyrábí speciální samonivelační stěrky, ale je to poměrně drahá záležitost. Mohu poradit jiné a levnější řešení, ale je to rovněž značně nestandardní, zrovna jako vyrovnávání samotným lepidlem. Kdyby se to dověděli výrobci použitých směsí, asi by je trefilo a určitě by nedali záruku. Používám to ale s úspěchem již slušnou řádku let. V podstaě se jedná o prosté přidání flexibilního lepidla do suché betonové směsi. Na pytel betonu dávám cca lopatu lepidla a míchám vrtačkou v soudku do lehce tekoucí, pastovité konzistence. Vtip je v tom, že samotný zavlhlý beton se špatně vytahuje do vytracena a přiliš ředěný zase pouští na povrch moc vody. Použitím přísady lepidla získá jakousi plasticitu a chová se velmi podobně, jako samonivelační stěrka. Výborně se rozlévá do nuly a ani vrstva 5 cm není problém. Jen se musí opatrněji rovnat nejlépe hliníkovou latí. Ale jak jsem upozornil na začátku, všichni výrobci nedoporučují ne-li zakazují míchaní vlastních směsí s produkty jiných výrobců. Proto je takovéto použití, jakkoli proveřené, na vlastní nebezpečí. Pochopitelně se nesmí podcenit příprava podkladu. Musí se zamést a napenetrovat, nebo nouzově alespoň pořádně vykropit.

Již jste to asi vyzkoušel, přesto má zkušenost s opravou betonových schodů a zápraží na Šumavské chalupě. Předchozí opravy betonem /cement. potěrem/ za čas vždy "vzaly za své" a proto následující postup, který se osvědčil , je to již cca 10 let a stále to drží, i v těch klimaticky nepříznivých podmínkách. Jak jsem to udělal?
1/ z poškozeného místa mechanicky odstranil nepevné a nesoudržné části
2/pak to pořádně vystříkal tlakovou vodou
3/po vyschnutí napenetroval Sokratem
4/povrch natřel naředěným "Flexi" / venkovním mrazuvzdorným/ lepidlem na obklady a dlažby
5/pak opravovaná místa vyplnil betonem z jemnějšího ostrého písku, "nastaveným" přídavkem Flexibilního lepidla. Cca 1 díl lepidla na 2 díly betonu / 1 : 3/.
6/povrch jsem urovnal "zarajboval" a dotlačil k "šalování" v místech, kde byla opravována hrana zápraží, nebo schodu.
7/po částečném zatuhnutí a po odstranění příp. šalování byl povrh pokropen a "zafilcován", hrany zaobleny, vlhký povrch poté ihned přes cedník zaprášen cementem.
8/Aby to t.zv. "nezprahlo" / práce prováděny na osluněném zápraží/, tak po zatvrdnutí přikryto mokrými hadry, několik dní kropeno a udržováno vlhké.
A bylo to hotovo a drží to ...:-)