Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyrovnání podlahy v koupelně

Dobrý den, jakou směsí na bázi betonu lze zvednout a vyrovnat podlahu v koupelně do cca 1cm až 2cm, jestliže nechci použít nivelační stěrku. Jde mi o to aby to bylo soudržné a nedrolilo se to v té slabé vrstvě. Na tuto vrstvu přijde dlažba. Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Někde tady v poradně je Spy Hypnova směs na bázi betonu a trochy flexi lepidla na dlažbu. Je to k ne…
čumil_old 30.10.2010 19:35
čumil_old
i po létech stále aktuální. Zítra vyzkouším. :-)
gri 15.04.2022 21:09
gri
Již jste to asi vyzkoušel, přesto má zkušenost s opravou betonových schodů a zápraží na Šumavské cha… poslední
vitovec 16.04.2022 09:34
vitovec

Někde tady v poradně je Spy Hypnova směs na bázi betonu a trochy flexi lepidla na dlažbu.
Je to k neuvěření, ale našel jsem to.8-)

...Na vyrovnání takového rozdílu se vyrábí speciální samonivelační stěrky, ale je to poměrně drahá záležitost. Mohu poradit jiné a levnější řešení, ale je to rovněž značně nestandardní, zrovna jako vyrovnávání samotným lepidlem. Kdyby se to dověděli výrobci použitých směsí, asi by je trefilo a určitě by nedali záruku. Používám to ale s úspěchem již slušnou řádku let. V podstaě se jedná o prosté přidání flexibilního lepidla do suché betonové směsi. Na pytel betonu dávám cca lopatu lepidla a míchám vrtačkou v soudku do lehce tekoucí, pastovité konzistence. Vtip je v tom, že samotný zavlhlý beton se špatně vytahuje do vytracena a přiliš ředěný zase pouští na povrch moc vody. Použitím přísady lepidla získá jakousi plasticitu a chová se velmi podobně, jako samonivelační stěrka. Výborně se rozlévá do nuly a ani vrstva 5 cm není problém. Jen se musí opatrněji rovnat nejlépe hliníkovou latí. Ale jak jsem upozornil na začátku, všichni výrobci nedoporučují ne-li zakazují míchaní vlastních směsí s produkty jiných výrobců. Proto je takovéto použití, jakkoli proveřené, na vlastní nebezpečí. Pochopitelně se nesmí podcenit příprava podkladu. Musí se zamést a napenetrovat, nebo nouzově alespoň pořádně vykropit.

Již jste to asi vyzkoušel, přesto má zkušenost s opravou betonových schodů a zápraží na Šumavské chalupě. Předchozí opravy betonem /cement. potěrem/ za čas vždy "vzaly za své" a proto následující postup, který se osvědčil , je to již cca 10 let a stále to drží, i v těch klimaticky nepříznivých podmínkách. Jak jsem to udělal?
1/ z poškozeného místa mechanicky odstranil nepevné a nesoudržné části
2/pak to pořádně vystříkal tlakovou vodou
3/po vyschnutí napenetroval Sokratem
4/povrch natřel naředěným "Flexi" / venkovním mrazuvzdorným/ lepidlem na obklady a dlažby
5/pak opravovaná místa vyplnil betonem z jemnějšího ostrého písku, "nastaveným" přídavkem Flexibilního lepidla. Cca 1 díl lepidla na 2 díly betonu / 1 : 3/.
6/povrch jsem urovnal "zarajboval" a dotlačil k "šalování" v místech, kde byla opravována hrana zápraží, nebo schodu.
7/po částečném zatuhnutí a po odstranění příp. šalování byl povrh pokropen a "zafilcován", hrany zaobleny, vlhký povrch poté ihned přes cedník zaprášen cementem.
8/Aby to t.zv. "nezprahlo" / práce prováděny na osluněném zápraží/, tak po zatvrdnutí přikryto mokrými hadry, několik dní kropeno a udržováno vlhké.
A bylo to hotovo a drží to ...:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru