Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podkroví...podbití palubkami

dobrý den, chtěl bych opět poprosit o radu. v podkroví se chystám podbíjet palubkami.nyní jsou tam trámy, mezi nimi izolace, přes to jsou natlučené nějaké nehoblované latě kolmo na trámy a přes to celé je přetažena parotěsná folie stříbrná neprůhledná. Jak nejlépe udělat podbití? myslím, že asi udělat ještě jeden rošt kolmo na ty latě , které tam jsou...? jak ale docílit toho aby to bylo rovné? aby to neplavalo...je na to nějaký fígl? ty latě podtím jsou nehoblované, tzn. když k tomu přišrobuju další lať tak se určitě v některých místech prohne...?
děkuji všem moc za rady...

izolace tam je mezi trámy...jestli i pod trámy to nevím...na střešní trámy je přidělán rošt z latí (nehoblovaných) a přes to celé je přetažen parotěs...já teď potřebuju na ten rošt z latí udělat další (kolmo) rošt abych mohl přitloukat palubky podélně. a jde mi hlavně o to jak to správně udělat aby to bylo do roviny...?počítám, že střecha nemá 45 stupňů takže vodováha mi nepomůže...

ano také jsem musel izolovat mezi trámy a přesně vím, co znamená pruhovaná střecha. Tam kde jsou trámy je vzimně roztátý sníh. Zkusím to vyřešit tak jako u této zmršené střechy dodatečně. Vatou napříč i přes trámy a o něco raděj zmenšit vnitřní světlost šikminy.