Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podkroví...podbití palubkami

dobrý den, chtěl bych opět poprosit o radu. v podkroví se chystám podbíjet palubkami.nyní jsou tam trámy, mezi nimi izolace, přes to jsou natlučené nějaké nehoblované latě kolmo na trámy a přes to celé je přetažena parotěsná folie stříbrná neprůhledná. Jak nejlépe udělat podbití? myslím, že asi udělat ještě jeden rošt kolmo na ty latě , které tam jsou...? jak ale docílit toho aby to bylo rovné? aby to neplavalo...je na to nějaký fígl? ty latě podtím jsou nehoblované, tzn. když k tomu přišrobuju další lať tak se určitě v některých místech prohne...?
děkuji všem moc za rady...

izolace tam je mezi trámy...jestli i pod trámy to nevím...na střešní trámy je přidělán rošt z latí (nehoblovaných) a přes to celé je přetažen parotěs...já teď potřebuju na ten rošt z latí udělat další (kolmo) rošt abych mohl přitloukat palubky podélně. a jde mi hlavně o to jak to správně udělat aby to bylo do roviny...?počítám, že střecha nemá 45 stupňů takže vodováha mi nepomůže...

špatný postup, špatné zateplení, budete mít pruhovanou střechu?

ale odpověď na dotaz. Ve stavebninách koupíte přímý závěs na dřevo 50x55 mm, ten připevníte na vodorovný rošt z latí, a do držáku připevníte svislé latě. Rovina se kontroluje provázkem a metrem.

ano také jsem musel izolovat mezi trámy a přesně vím, co znamená pruhovaná střecha. Tam kde jsou trámy je vzimně roztátý sníh. Zkusím to vyřešit tak jako u této zmršené střechy dodatečně. Vatou napříč i přes trámy a o něco raděj zmenšit vnitřní světlost šikminy.