Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě ojetiny

Ahoj,
naše staré auto pomalu dosluhuje, tak jsme se s tátou rozhodli koupit nějaké jiné. Sháníme nějakou slušnou ojetinu do cca 80 000 Kč, nejsme zrovna bohatí a nové, nebo dražší auto si nemůžeme dovolit :.(. Chceme nějaké spolehlivé auto, se kterým nemusí být člověk víc v servisu, než na silnici a které má přijatelnou spotřebu. Já vím že za 80 000 se nedá sehnat nic moc, ale v rychlosti jsem našel třeba tohohle Citroena C3, myslíte si že to bude dobrá koupě, nebo ne? Nebo bude lepší třeba Fabia? Jde nám o poruchovost, spolehlivost a dostupnost a cenu náhradních dílů. Děkuji za reakce ;-)

Sezen si na netu hodnoceni ojetin a dle toho vybirej, pokud nemas konkretne predstavu co tedy koupit, pro inspiraci treba tohle:
http://autobazar.avizo.cz/mitsubishi-carisma-1-9td i-3726352.html nevim ale jak si stoji tyto rocniky a teto znacky ve spolehlivosti, spise bych preferoval nejaky koncernovy vuz, napr:
http://autobazar.avizo.cz/skoda-octavia-klima-abs- asr-eds-3730468.html, co se tyce spolehlivosti, dostupnosti a ceny dilu, tak s tim by nemel byt problem, ten japonec taky nevypada zle, navic v nafte, ale zjisti si jak je to s cenami(na japonska auta jsou drahe, ale existuji neoriginaly) a dostupnostmi dilu. Kolega vlastni tenhle Carisma uz leta a ze by mel nejaky vaznejsi problem nevim, no toto jsou jen me tipy pro tvoji inspisraci, nekazu ti ze tohle musi byt nutne to co tobe vyhovuje.

Oktavky slusne vypadajici z roku 1998 se prodavaji za jeste mene, kazda nemusi byt nutne vyzity vrak, konkretne tahle na to nevypada, ale podle fotek na netu se vuz nekupuje, da se sehnat jiste i s jinou motorizaci, uvedl jsem pouze jako priklad...ovsem kolik ma najeto se pochopitelne muzeme jen dohadovat.:-)

Právě že mají většinou nahoupaný přes 180 tisíc km, což odpovídá ceně. Já loni koupil Combi verzi r.v. 98 za 115 tisíc, ale měla najeto jen 135 tisíc km (pravidelně vyplňovaná servisní knížka, dovoz Německo) a hlavně ve velmi slušné výbavě (stejná, jaká je v tom inzerátu, cos uvedl) a v celkově výborným stavu. Jen jsem automaticky vyměnil rozvody a trochu byly horší silentbloky na přední nápravě.

nedávno jsem za 80 prodal svou Fabku. Servis znala jen z pravidelných prohlídek s klasickými potížemi - silentbloky, čidlo chladicí kapaliny (teda, jednou mi měnili servo od klimošky). Jinak spolehlivé a nenáročné auto, které nalítalo docela hodně, spotřeba 5,5 až 7,4 l/100km (těch 7,4 je po dálnici 140tacho, 5,5 po okreskách)

Rozhodně ale hledej 8-ventilovou a hlavně ne HTP (ideálně tedy 1,4MPI (tedy OHV), pokud možno 50kW verzi - to jsou ty nejspolehlivější motory co se do nich dělaly.) Kromě toho, že servis bude za pusu, tak si hodně věcí zvládnete udělat sami a hlavně nebudeš muset měnit rozvody jako u novějších OHC motorů).

Citroše jako jetinu bych rozhodně nebral, maximálně tak "kachnu".. :-)

jak jsem psal - měl jsem 1,4MPI 50kW (auto s klimoškou a palubním počítačem), na jednu nádrž jsem po dálnicích ujel vždy minimálně 600km (ale to už jsem lítal 150km/h a víc), spíše ale těch 650km, při běžné klidné jízdě s rodinou na dovolenou nebyl problém najet na jednu nádrž přes 800km (PP mi při klidné jízdě ukazoval dojezd přes 900km), to vše s 50l benzinu (nádrž je psaná 45l, ale vleze tam více). Údaje PP odpovídaly.

Nepopírám, že jsem si to auto dobře zajel. :-) A taky je to ve "skillu" jak člověk s tím autem umí jezdit. A kdo mě zná, ví, že já jako slimák rozhodně nejezdím (ale taky nejezdím prasostylem brzda-plyn).

edit: ve městě se ale těm 9,5l přiblížíš bez problémů. (ale to je vše psáno v techničáku) :-)

hmm.. tak to mám jiné zkušenosti :-) Ono to je taky o tom, jak je to auto zajeté, jak se o něj člověk stará. A co se týká závodění, tak raketa to rozhodně není (to byla 77kW TDI verze, se kterou jsem měl rovněž tu čest), ale taky nejde říct, že to neumí dobře zrychlovat, jen se s tím musí umět a vědět jak využít vyšších otáček.. :-)

Ale tak jako tak, Fabie opravdu není "závoďák" :-)

Samozřejmě nám nejde o závodění (tak jak by taky šlo závodit s naší současnou 105-kou :-D:-D) ale o normální ježdění, táta taky není žádnej agresivní řidič, ale záleží nám na spotřebě, která je u MPi dost velká, tak se ptám, jestli není menší u 16V. Motor určitě 1,4, asi 55Kw

Zavodak jiste ne, tez pisu ze timto stylem jsem s ni nejezdil, motor byl zajet myslim dobre, pravidelny servis a vymeny oleje po predepsanych intervalech, presto tvrdim ze ta moje mela spotrebu nadprumernou, obcasne kolisani otacek, nekdy koncici az zdechnutim motoru nebyly vyjimkou, servis na diagnostice nikdy nic neodhalil, navic po kratke dobe cca 10.000 km zacal silny prusak oleje z pod vicka ventilu, servis skoda tohle odmitl opravit s oduvodnenim na styl jizdy, nakonec jsem to opravil sam, to tesneni pod tim vickem bylo za ten rok uplne rozpadle, pozdeji jsem se dozvedel ze Skodovka na tohle vyhlasila svolavaci akci, ale ja o ni nevedel, nikdo u garancky mne na ni neupozornil, ma byvala Fabie byla rocnik 2001, pry to byly problemove rocniky dle tvrzeni mechaniku v autorizovanych servisech Skoda, podobnou zkusenost a vysokou spotrebu mela u kratke fabie rovnez z roku 2001 i ma neter, ta ji ale dala pryc a poridila novejsi. Mozna jsem tedy mel jen smulu na spatny kus nebo nevim...

Pokud už se rozhodnete pro Fabii, tak ať to má alespoň 50kW a hleďte i po nějaké lepší výbavě, za 80 tisíc musíte něco slušnýho sehnat.
Já měl tu čest/smůlu jezdit týden do práce v modelu 1,4l/44kW a prakticky v základní výbavě. Na výbavu je celý VW koncert skoupý, takže v základu je tam opravdu hovno, i okna jsou na kliku. A hlavně ten tristní motor! Na rozjezd to jde, ale od třetího kvaltu výše je to mrtvola, rychlost je do 120km/h, předjíždění je s tímto motorem hazard se životem.
A ještě něco - pokud jste někdo trochu větší postavy, tak Fabie je poměrně úzká.
Jeden můj kolega říká: Do Fabie se nenastupuje, Fabie se obléká. :-)

Jeden můj kolega říká: Do Fabie se nenastupuje, Fabie se obléká.

:-D

Je fakt, že ty 40/44kW verze byly motoricky úplně mrtvé. Ta 50kW na trojku zabírala až do 120km/h, pak šlo přeřadit na čtyřku okolo 3000ot/min, s tou vytočit do cca 4000 na 140km/h a pak pětku (opět ve cca 3000ot/min)

Tak dneska byl táta za jedním kamarádem, který dělal do citroenů, a ten mu řekl, že by bral jedině citroše (jak jinak :-D). Když už Fabii tak prý jedině 1,4 16V, ty že už mají slušnější motory. Ale přeci že je Citroen lepší, ale že by jediné problémy mohly být se zadní nápravou.. ale to se prý dá opravit např ve Strakonicích, ale máme to tam asi 260 Km :-D

A na co se máte při prohlídce zaměřit, to snad víš - motor - pravidelný chod, nepochcanej od oleja, převodovka taky čistá, kvalty dobře dosedají (dá se to umýt, ale po zkušební jízdě to musí zůstat čistý), nápravy nevibrují, dobře to brzdí, spáry na karoserii jsou všude stejný - myslím mezery mezi karoserií a dveřma, popř. kapotou, aby byly po celým obvodu a na celým autě stejný, bouraný auta se málokdy povede dobře srovnat, aby to nebylo poznat. Když zvedneš koberce v kufru, tak se podívej na obě strany, jestli jsou spoje stejný na obou stranách, pokud je jedna strana vyměněná, tak je to poznat.
Možná jsem ti to tu vypisovat nemusel, ale mám noční směnu a tak nějak se mi chce :-)

jsem přesně toho názoru co říkáš s těma km..

Jinak k tomu co píše PRASAK.. no nevím nevím.. on chce auto za 80tis .. a u takového auto aby mělo zcela čistý motor bez kapky oleje a pod? :-D když zvedneš koberec = všechny spary stejne.. tk toto snad nekontroluje nikdo.. to by clovek asik musel sundat všude tapec a pak kukat kde je jiny svar nez ma byt.. Ty mezery mezi díly aby byly na obou stranach stejne je pravda.. ale ja si kupil auto za 70tis a resit jestli je na jedne strane mezera 3mm a na druhe 1cm je pro me celkme nepodstatne.. proste je to auto za 70tis a myslim ze s nejakym odchlipnutim blatniku a pod se pocitat da.. je ale rozdil zda nesedi dvere (nejsou v jedne lajne se zadnimi podle stresniho lemu) tk to je jasne za auto bylo bud tukle z boku nebo se za to min nekdo povesil.
Ja osobne koupil ted G4.. predni naraznik s pravym blatnikem nelicuje jako protejsi strana a tky melo auto komplet novy celolak.. co z toho plyne? ze auto bylo z 95% bouchle ale stal me 70tis.. tkze to nikterak neresim a navic v tom jezdim sam a nejezdim s rodinou..

Takže znovu - ten olej tam může být, ale předpokládám, že bazarníci motor omyjí vapkou a utřou, aby byl čistej. A musí takovej zůstat i po zkušební jízdě. Pokud to prochčije za 4 km, tak nebrat, to je příliš velký průsak.
Spáry pod koberci a okolo dveří - pokud to nikdo nekotroluje, jeho věc. Je to sice jen auto za 80 tisíc, přesto si může vybírat a proč brat bouračku? Ty spáry neindikují jen měněný blatník, ale že to bylo vůbec bouraný a ty nevíš, jak moc. Mohla být pohnutá celá kostra a srovnaná na stolici, to pak nemáš jistotu, že je dobře srovnaná i náprava až ti to nebude při 130km/h uhýbat do strany, nebo že se ti budou nerovnoměrně ojíždět gumy. Špatně srovnaný auto může trpět zatíkáním vody, čehož se jen tak nezbavíš.
Takže rekapitulace - použitý auto neznamená automaticky nutnost koupit bouračku. Může si vybírat to nejlepší, co je k dispozici, tak proč to neudělat?

Kupce tvýho typu bazarníci milují - prodají jim sračku a ještě jim zákazník bude vděčnej.

Kraumic: ony ty bezne bazarove kusy maji tech 200 i vice, ovsem stav tachometru je vzdy idealni, odpovidajici stari auta a provozu dedou v klobouku, jezdiciho v nedeli do kostela a 2x za tyden do marketu na nakupy, v zime v garazi:-) servisku i s vyplnenymi udaji neni tezke sehnat a pridat k takovym idealnim ojetinam, pak hodny a mily bazarnik si pomne ruce jak dobre prodal vylitanou hujdu s tremi sty tisici, ale stav na tachometru je "odborne upraven" na zachovale auto po duchodci a to vzdy mezi 130 - 160 tisici kilometry napr. u dvanactileteho auta:-? takze na to taky pozor.

jak sem říkal já mam golfa 4 a ten ma nalitane 120tis.. někdo tomu věří někdo ne.. ja aůe ze své vlastní zkušenosti vím, že sem najezdil max 8tis km rocne a to sem jezdil furt.. tkze 12x8tis km = 96tis km.. a auto ma 120tis.. tkze to beru.. samozrejmne muze byt stoceno z 300tis km ale to uz je bud a nebo. nekdo najezdi 5tis km rocne a nekdo 20tis km rocne..

někdy ani člověk na vše v bazaru neprijde a projevi se to trebas po 14dnech.. U me to tak bylo..
Kuknut na auto jsem byl 2dny tkze 2x projeti. Zlobil vyfuk coz sme slyseli tkze byla nutna oprava ale s tim sem pocital.. auto sme startovali x krat, zavirali otevirali a pod. Ted po 14 dnech se mi obevila vada ze mi zlobi central (kdyz odemknu auto od ridicovych dveri tk se odemknou jen jedny ale kdyz od spolujezdc. tk vsechny) a dalsi vada ze z 10nastartovani se ozve starter. Auto jsme v bazaru meli xKrat nastartovene a ani jednou toto neudelalo..
tkze ne vzdy clovek vsechno vidi..

Snad raděj se poptat mezi známými, sousedy a pod.
Tam člověk aspoň trochu ví, co se s autem dělo, ale jistota to stejně není.
Spousta starších lidí má obvykle něco v garáži a sotva s tím jezdí.

S fabií jsem najezdil (od začátku jen já) 200tis.km, a i když se to snažím udržovat v pořádku, stejně se vždycky něco nečekaně po....
Tohle svoje auto bych si sám asi nekoupil, i když ho znám celou dobu, a jeho cena v bazaru by byla okolo 70tis.Kč.

A spotřebu neřešte! Kolik toho asi najezdíte, když nejste zrovna bohatí?

No Renaulta bych já osobně taky neodsuzoval, třeba model Megane II. Nějaká 1.4 16V či 1.6 16V, i když ta první stačí v poho, navíc se dělala i s klimou. Je to auto na pohodu, ale jak píší přede mnou, je třeba prohlížet. Hlavně korozi, identifikační prvky, případné opravy po havárii (mezery karoserie musí být stejné, odstín laku). Každopádně brát auto určitě do 100 000 km dle tacho a nechat ověřit.:-)

Tak po dlouhé době jsem zase zpátky :-). Tak byly jsme kouknout v Prostějově a Olomouci... Měli jsme s sebou odborníka, né profesionála ale někoho, kdo autům hodně rozumí :-D. Fábka i Citroen, které jsme si vyhlídli určitě nebrat.. bourané, atd. :-D. Ale nalezli jsme docela dobrou Dacii Logan 1,6MPi Laureáte za 86 500 Kč. Má najeto asi 75 000 km a je z roku 2005, vypadá docela dobře, ale asi nás bude trochu trápit koroze, protože na jednom místě už se začíná trochu objevovat.. :-(. Njn, je to Dacia, někdo na ní nadává, je to holt z Rumunska, no.. :-/ Má 4 elektronická zrcátka, 1 airbag, ale nemá abs a klimatizaci.. ale to se dá skousnout. Jediný problém asi bude ta koroze a možná malinko větší spotřeba.. je to přece jenom 1,6 s 64 Kw. Tak co myslíte, bude to dobrá volba.? :-) Jen jestli nám ji někdo nevyfoukne, bazarník říkal, že ji tam má teprve 2 dny. Jen jestli to je pravda, ale dlouho tam asi nebude. :-)

Hmm, spotreba bude vyssi, udavaji po meste kolem 10.6 litru, koroze se objevuje po 5 letech padz kara neni pozink, proto ocekavej, pokud by jsi koupil, jeji vyskyt uz na vice mistech postupem kratke doby, proste karoserie uz ma nej leta za sebou, mne osobne by vadila nepritomnost klimy a tvarove se mi vuz nelibi uz vubec, nicmene recenze majitelu jsou celkem priznive, zalezi tedy jen na tobe, nechci tady nikoho odrazovat od tohoto vozitka, ale za sebe rikam ze bych do nej nesel, za cenu pres osumdesat se da pri trose trpelivosti sehnat urcite neco lepsiho, takze tomu dej trochu vice casu, shaneni a jezdeni. :)

Tak já fakt nevím :-/3-[. Všichni na ně tady nadávaj, ty co dacie maj, tak je zas vychvalujou. Sem z toho fakt hotovej. Já vim je to levný nekvalitní auto ale za 80 litrů sehnat 5 letý nebouraný auto je hodně těžký.. :-|. Jediný na tom autu je to, že bude někde rezatět a má trochu vyšší spotřebu, ale je třeba nižší než u vámi vychvalované fabie 1,4 mpi :-/. Felcku nechcu a fabie maj pos*aný motory, jedině připadá v uvahu 1,4 16v, ale ty sou hodně málo a ty na kerý sme narazil byly rezatý nebo bouraný... Tátovi radil kamarád automechanik, že by ji klidně vzal.. Tak já už fakt nevim :.(3-[

Namisto tech 86 tisic za Daciu, bych se zajel podivat treba na tohle: http://autobazar.avizo.cz/citroen-xsara-1-6-16v-kl ima-serviska-top-3729020.html nebo http://autobazar.avizo.cz/citroen-xsara-1-4i-sx-37 30755.html vypadaji dobre a kvalitou budou nekde jinde nez onen rumun, motorizaci co tam uvadi neznam, staci prosmejdit patricne stranky, ale stale se mi tohle zamlouva vic jako prostorne a pohodlne rodinne kombi nez "chycena" Dacia.

Golf je pekny, proc problem z Italie?? minimalne vyhoda je v tom ze auto netrpi korozi ani po letech, navic dovozovky z Nemecka a Italie jsou vzdy o 100% lepe servisovane nez vozy pochazejici od ceskych majitelu, neshanej nutne vuz co nejmladsi za cenu 80 litru, temer vzdy tam bude nejaky problem, ja osobne bych daval prednost dovozovce na cistopise, uz z toho duvodu co jsem psal vyse. Ja jsem ti dal jen tipy pro inspisraci, nelze tady hazet jednotlive linky a cekat na posouzeni nekoho az ti vuz odklepne, co presne chces a uzsi vyber si musis vytipovat sam, mechanika mas, tak hlavne rozvazne.;-)

Sorry az ted sem si vsiml ze je to Polo, no narychlo to mastim...

Za 6 let provozu žádný problém, jen výměna spotřebáků, výfuk, brzd.desky, kotouče, velice dobré ceny dílů, dostupnost naprosto luxusní.
Spotřeba u 1,2 benzín do 5,5 l u 1,0 benzínu do 5 l.
Koupeno jetá s 90tis/km
Prodáná se 150tis/km známému maželky, jezdí sní dalších 5 let, jediná věc co dělal je těsnění pod halvou, normální věc při nájezdu tolika km u těchto menších motorů.
Měli jsme starší typ corsy B" tu kulatou TŘÍ DVÉŘ.
Žádná koroze, ceny pneu za jeden ks cca 1000Kč, Mají jeden z nejrošířenějších rozměrů i tento novější typ co jset si vybral, to je typ C"
Příjemné jízdí vlastosti, tichá i na dálnici a v poho uveze 4 dospělé, za mne prst nahoru.
Jediné negativum, že pokud máte jako já 195cm a auto nemá stavitelnou sedačku na výšku, je na delších trasách problém .-)

Tá Dacia nemusí byť zlá, čo sa týka motoru, podvozku... Ja osobne by som sa ale vyhol autu, ktoré už hrdzavie.Stačí jedna, dve poriadne zimy a máš problém.Hlavne kúp niečo, čo dokážeš uživiť - spotreba, ND, servis atď.

Já ti mohu doporučit buť Opel Astra G 2001-2002 motorizaci Z14XE, X16XE a nebo Vectru B 2000-2001 motorizaci X18XE1, Z18XE.
Samozřejmě jsou to benzínové motory.
Za ty peníze seženeš dobré auto z dobrou výbavou!!
Pročti si např : news.php
nebo forum

15 let jezdím oplíky, takže s čistým svědomím mohu doporučit.
Samozřejmě, sposta lidí bude tvrdit jak opel rezne atd, ano byla to pravda do 1999-2000....
Udělej si svůj názor, pročti si ty poradny.
Hoj

Tak, naskytla se další možnost. Otec tátova kamaráda prodává Fábku 1,4 16V r.v. 2001 najeto asi kolem 75 000 Km za asi 75 000 Kč. Je to tak trochu puntičkář, takže se o auto docela dobře stará. Prodává ji, protože chce novou Fábku s klimatizací, tahle ji nemá. Takže zase docela dobrá šance :-), jenom škoda že nemá klima :-/

Ona ta klimačka opravdu není nutnost, jen v opravdu velkých hicech a to ještě na delší cesty. Na cestu do 10km to nemá cenu pouštět, auto se ani nestihne vychladit, takže je člověku stejně teplo od rozpálenýho interiéru a z toho studenýho vzduchu je to pak na nachlazení. Já sám pouštím klimu jen když je opravdu velký teplo a na delší cesty (do práce asi 40km).
A pokud dotyčný dosud klimačku neměl, tak mu vlastně ani nebude chybět.

Jasně, rozumně bouraných aute se netřeba bát!
Stejně více jak polovina aut s kterýma se jezdí je více či méně bouraná, např výměna nárazníků atd.
Třeba v Praze je dle mne má vyměněno cca 90% aut :-)
Ale jak píšou kolegové, záleží jak je bouchlá, pokud na bok nebrat, také záleží kdo to po havárii opravoval.
Ale pokud máš na možnost koupit jiné nebourané auto je to určo lepší.
Jinak než koupíš jaké koliv auto obětuj 500Kč za kompletní prověření auta přes www.cebia.cz

Vyplatí se to !!