Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Citroen C4 - máte ho někdo?

To auto se hodně líbí a včil je za 253900 v akci.
Jezdíte s tím někdo a jaké s tím máte zkušenosti?
Asi vezmu jen základ - verze X pětidvéřová,
autorádio si tam dokoupím (nechci jejich za 12 litrů):

http://autoradia.heureka.cz/hyundai-crm-2128-su/sp ecifikace/

Data v pdf jsou v příloze. Včil jdu od kompu, pátrám po nejlevnější pojistce:

pojisteni-vozidel

Citroen C4 je sice vzhledově hezký, ale technicky je to krám. Citroen, Peugeot, Renault, prostě jakýkoliv francouzský krám - nikdy !!! To ti řekne každý zkušený automechanik, když se ho na to zeptáš. Kdo zná trochu francouzský národ, tak ví, že to jsou lemplové a vyrábí nekvalitní zboží. Takže asi tak.

ty meleš nesmysli ....
jeremjáš má pravdu. Jsem automechanik a v tomhle okruhu se pohybuji. (dovoz, servis).
I v současném zaměstnání se starám o vozový park a bohužel, mám tam 2 renaulty (megan, master).
Jsou to pekáče, na krerejch se furt něco s**e. To by zase tak nenormální nebylo. Horší špeky jsou například: Chci vyměnit kotouče, tak musím i ložisko a nábu, pač to ty kkt mají jako komplet. atd atd atd
Fuente: moje rada zní: kup opravdu něco jinýho. Citroen, renault atd za to fakt nestojí.... Prachy který ušetříš tím, že nekoupiš VW, Škodu nebo nějakýho Japonce atd si připrav na servis, který tě nemine :-/ Jako docela dobrá možnost mi připadá koupě starého medelu Octavie. Škodovka je stále vyrábí a jsou za podobný kačky jako ta tvoje C4. Ta je spolehlivá, všechno se na ní dá dobře sehnat a motor z koncernu VW 2x přežije Citrouše. Sice vypadají hůř a měli by horší výbavu, ale budeš dloouho a spokojeně jezdit.

Tady se jedná o to, že chci přijít k autu, které se mi líbí.
Případný rozum zůstává trochu mimo. Nedávno jsem viděl v autobazaru
Jaguar S-Type za 300 litrů interiér super v bílé kůži,
nebýt úvahy o servisu, tak bych ho bral, to byste museli vidět,
dokonalost sama. Odradila mě právě dostupnost ND + fakt,
proč by ho někdo prodával, když by auto bylo OK.
Naprosto v poho bych si koupil německé nebo japonské auto
kvůli kvalitě, jen se mi prostě žádné nelíbí v nižší střední třídě,
tak jako C4. Je to jen takové vajíčko včil se slevou, trefili se do mně.

BTW, před ukončením záruky 2 let naběhnu a prodloužím si ji
ne na čas, ale na kilometry, což při mé frekvenci ježdění bude na doživotí.

Kolega z práce ho má, koupil to někdy vloni a mluví o tom autě v superlativech. Za tu cenu je to relativně velký auto s výbavou, jakou žádnej němec v základu nemá. Kdybych kupoval úplně nový auto, taky bych o něm uvažoval.

Blbost, nesouhlasim ze Citroen je kram, viz výsledky statistiky Auto Bild TÜV Report 2009: http://www.ceskatelevize.cz/program/amr/clanek723/ Citron rady C tam neni ani na prednich ale ani na poslednich prickach zebricku, tady: http://news.auto.cz/aktuality/adac-statistika-poru chovosti-dalsi-pohled-na-kvalitu-aut.html dokonce tesne nasleduje Skodovku, ale ty statistiky jsou uz starsi, plati ze nejdrazsi nemusi byt nutne nejspolehlivejsi, jinak muj byvaly spoluzak jiz nejaky patek provozuje C3, nevim ze by s nim mel potize ci na cokoliv si stezoval, ovsem osobni zkusenost nemam. Ten sedan z tech Acek je moc pekny, bohuzel se klonim k patym dverim, vozik ve verzi sedan jsem mel za zivot jen jedenkrat a krome nakupni tasky a lyzi jsem tam nic jineho kloudne nenacpal, jinak jen same kombiky s patymi dvermi.

Taky nemám k francouzským autům obzvláštní důvěru, hlavně tedy k Renaultům,
to měl syn kolegy z práce, ale Peugeot a Citroen jsou snad někde jinde
a C4 se vyrábí tak dlouho, že už mouchy vychytali, doufám.
No tak se obleču a v 9 otevírají prodejnu. Týpek mi ještě slíbil slevu 8000
na metalízu, původní cena 13000.

Rozum velí koupit Ford Focus Ambiente 1.4 Duratec, včil v akci za 299900,
ale krutě mě to táhne k C4.

Já mám Citrona (Picasso) a nemůžu si stěžovat, ale kámoš dělá u jednoho z největších dealerů frantíků a co od něj vím, tak zastoupení Citrona asi nebude úplně kompetentní - nechtěl bych se s nima přetahovat o záruční opravu. Ostatně, ten ředitel vyjevil charakter před celým národem: http://www.ceskatelevize.cz/program/cerneovce/clan ek1696/21.01.2010-18:25-1.html

Já si to nepřehraju na W2000, viz. můj článek na Poradně,
na přehrání to chce WMP 10 a výše, hezká nabídka free WMP10
na Slunečnici pro W2000 je špatný vtip. Zatím odolávám instalaci
Real Playeru, to asi hrábnu do komory a vytáhnu HDD s XP SP2,
stejně přibývá XY programů jen pro XP a výše, naštěstí ne po exponencionále.

BTW, to jsi možná neviděl kdysi na ČT reportáž, kde si paní u Tichého
dala opravit auto v záruce, někdo jí ho šlohnul (Vítkovice-romská čtvrť)
a pan majitel říkal, aby se soudila se zaměstnancem, který zapomněl zamknout vrata.

www.autotichy.cz

Nebýt ČT, tak se soudí dodnes. Picasso se mi hodně líbí, nastupování je asi hodně OK.

Fuente neblbni k novému autu patří havarilní pojištění za cca 10 000 /rok koupíš s všemi riziky. Když ti to někdo čmajzne nebo odře a ujede nebo když to odřeš sám:x:
Rozhodně to nepodceňuj, kámošovi čmajzli auto a ještě ho splácí - zdála se mu desítka moc.

Hoj, tady se nejedná o jestli jo nebo ne, ale kde nejlaciněji.
Česká Pojišťovna nabízí spoluúčast 1%, minimálně 1000.
U mně se moc nekrade, ale hodně se devastují auta, proto budu muset zvolit
co nejnižší spoluúčast. Toho, kdo to vymyslel, bych sice jednoduše krutě zabil,
ale ta hovada, co to schválila, bych rovnou vymiškoval. Další srovnání je na:

www.pojisteni-vozidel.cz

Tak se to sešlo, že teda mám na to nepříjemně dost času.
Ve čtvrtek byly 3 vozy v ČR se slevou na stříbrnou metalízu,
dneska byly všechny prodány. Základní barvy bez příplatku jsou
bílá a modrofialová, bílou nechci a MF už není v nabídce.
Prodejce mě lámal na vyšší model, neuspěl, 60 litrů navíc nedám,
jednalo se o klimatizaci (ta by se hodila), autorádio za 12 litrů
bez USB a SD karty, vyhřívání zpětných zrcátek, přihrádky spolujezdce
a airbagy na zadní sedadla. Na to všechno prdím, autorádio mám vybrané
za 1800, montáž u Tichého za 1500, nabízeli mi Kenwood atd. za 6500 nejmíň.

Dneska byl zkrátka den Blbec, 80m od prodejny do nás vrazil týpek z vedlejší ulice,
měl jsem velké štěstí, že se trefil přímo do sloupku, takže mě na sedadle
spolujezdce nezranil, blbec z místa nehody ujel, takže no problem s viníkem.
Akorát jsme měli s otcem po náladě a jak na sviňu potřebuje odvézt mamku
na rehabilitaci. Na prodejně C4 jsem se zachrtil a objednal barvu červenou ADEN
za 7000, protože na nová auta se sleva na metalízu nevztahuje.
Před chvílí jsem volal do prodejny o změnu na stříbrnou, údajně to projde.
Na to auto se mojí frekvenci ježdění budu dívat až do konce života,
tak těch 6000 navíc už mě neporazí. Hlavně, aby mně nevyhodili z práce.

Auto tedy vyfasuju až v květnu, nechápu, co tam mezitím žabojedi budou dělat.

Jarek a co jina znacka, treba koncernovy pekac Fabia nebo Octavia, cenove celkem zajimava nabidka: http://www.skoda-auto.cz/CZE/Documents/Catalogue/O ctaviaTour/OctaviaTourTrumf_ActionPricelist_CZ.pdf mozna by stalo aspon za uvahu, co se tyce havarijni pojistky, tak ja tvrdim ze nejlepsi pojisteni je dobre uzamcena garaz, mozna pronajem te vyjde levneji nez cele prasacke pojistky, stejne neslouzi k nicemu jinemu nez k odreni lidi.:-/

Edit: k te Octavii za eksn cenu jsem jeste nasel paket WAA v hodnote deseti tisic, coz pro mne osobne je uz moc zajimave.
tour-trumf

Chapu to dobre, ze ten citron nema za skoro 260 lupenu ani klimosku?::)To bych uz umrel...Ne ze bych byl odbornik, ale podle toho co tu pises jsi ve fazi, kdy vybiras auto srdcem a ne rozumem. Ja bych si to jeste nechal projit hlavou...Ale je to Tvuj boj.

EDIT: jinak v rodine je jeden renault scenic, tusim 97. Naprosto bezproblemovy auto, sem tam udzbova oprava "spotrebnich casti" a pohoda. Mozna je to vse jen o tom, jak se k tomu kdo chova.

Základní barvy bez příplatku jsou bílá ...

Ušetřím ti dilemata nad volbou barvy.
Rozhodně černou a na zadní sklo nalepit žlutej nápis Coroner. Na skla dát tmavý fólie.
Potenciálních klientů je na silnicích dost. 8-)

Nové je sice nové ,ale koukal jsem třeba do sekce bazar a co se dá koupit třeba z Mercedesa v kombíku řady C za cenu kolem 250000kč ?! Ti řeknu že i když k tomu postavíš jakého Citroena ve výbavě žebrák tak mu nebude šahat ani po ventilky .

Mercedesa v kombíku řady C za cenu kolem 250000kč

Ano, Mercedes, výbava apod. jsou krásné věci... Ale auto které nejméně pětkrát objelo rovník? Takováto (Mercedes, BMW...) auta si nekupuje děd v klobouku jedoucí jednou za měsíc na hřbitov a co kvartál k neteři Jarmile do České Třebové.

Pokud je to auto podezřelý tak profík vnitřek vymění nezapomene na pedály a volant. Přihodí se historka o dědkovi co s tím jezdil do kostela....A že to šlo přes střechu, je to příp. svařený ze dvou aut to obyčejnej člověk taky nepozná. Interiéru nevěř;-)

Nové je prostě nové...

Nesouhlasím. Kdo "v tom umí chodit" (a Mercedesy za čtvrt mega neprodává garážník z Horních Lopatic) samozřejmě ví, že potenciální kavka kouká (rádoby chytře) na pedály a volant a následky event. nehody ani nezpozoruje...
Neříkám, že je pravidlem, aby měla mnou uvedená auta najeto 300tis km, ale taková auta opravdu kupuje ten, kdo jezdí hodně. Navíc - co když je to bývalý služebák, který zrovna šetrně opečováván nebyl. Další kapitolou je opravená bouračka... Spálit se zákonitě nemusíš, ale koupě jetého auta je zkrátka loterie. A pokud to dopadne blbě, tak u Mercedesu apod. pak jsou ceny všeho hodně vysoké.
Takže - ojetinu, ano, ale čím vyšší cena, tím bych byl opatrnější. Když koupíš popelnici za 20.000,- Kč, budiž, stane se. Ale dát 250.000,- Kč za něco, co sežere dalších 100.000,- Kč za servis?

Pokud bych dejme tomu koupil ojeté auto za 250000,tak by to zřejmě byla ojetina která když by byla nová stála 1mega,a kdyby se tam třeba časem našla nějaká oprava do 100000,tak bych to auto měl zase nové .Pokud kupuješ auto v bazaru a nejsi variot a máš v pořádku oči , sluch tak by mělo být všechno v pořádku,pokud jsi méně zdatný jedinec,vezmeš sebou na pomoc při výběru někoho zdatnějšího,pokud jsi úplně hloupý a bojíš se ojetin kup si Škodovku(naleštěnou bídu).

vtip celého výběru je ten, že někteří lidé potřebují spolehlivý dopravní prostředek, který je každý den doveze 50-100km do práce a zpět.

Rovnou ti taky řeknu, že "někdo schopnější" ti je v bazaru úplně k ničemu, pokud narazíš na opravdu dobře zamaskované auto (tam se závady dají odhalit až ve specializovaném servise).

P.S.: Škodovka už velmi dlouho není naleštěná bída, spíše naopak.

K těm Mercedesům: pár metrů od prodejny Citrošů je autorizovaný prodejce Mercedesů,
mají tam zajímavou nabídku 2 starších stříbrných kousků, 5 a 6 let starých,
1.9 a 2.2 obsah, 117 a 127 tisíc najeto, oba koupené v ČR,
oba 1. majitel + servisní knížky. Ale pojistky budou dost drahé, o spotřebě nemluvě.
Časem se něco pokazí a ND s prací asi nebudou za hubičku. Taky to bude působit
asi dost nepříznivě na sousedy. Proto ne.
Jiné auto bych sice přežil, ale je to jako s manželkou.
Je fajn mít hodnou, rozumnou děvuchu umějící i dobře vařit, ale musíte se na ni
čumět do konce života a když se vám moc nelíbí, tak je to dost blbý.
Raději beru technicky srovnatelnou, ale z mého subjektivního pohledu hezčí.
Absence klimatizace mi bude určitě 4 letní měsíce vadit, to si budu fest nadávat,
ale zase jaro, podzim, zima se snad bez toho dá obejít. Vadí mi vázanost
na autorádio za 12 000, které nemá díru na USB ani SD kartu, za to chtějí 42 000.

BTW, ozval se mi pán ve věku rentiéra, že prodá C4 1.6 v kompletní výbavě,
nehavarované, garážované, 1. majitel, 14 500 km ujeto, pův. 380 000, teď za 250 000.
Tak jen čekám, zda je v záruce nebo ne, silně o tom uvažuju.

Takže auto je dovoz z Německa z autosalónu Citroen jako předváděcí vozidlo,
koupeno 06/2008 najeto tenkrát 2500 km, vyrobeno 10/2007, první majitel,
na všechno papíry, údajně slouží k pojíždění na chatu. Je tedy po záruce.
Zkusím panu majiteli zavolat.

Ouvej ouvej, Sokolov, to mám maličko z ruky.

Na to jsem myslel a zkusím se pak zeptat MM, aby to prověřil v Německu.
Zaráží mě ten počet ujetých kilometrů, i když otec má 10 let staré auto
a má tam hrubo pod 45 000. Kdyby to bylo v záruce, tak o tom ani nepíšu.
Osciluju mezi zachrtěním nad výhodnou koupí a případně možnými potížemi
a jistotou záruky za o chlup vyšší cenu bez klimatizace.
Další fičury typu upozornění na vzdálenost před jiným autem atd. mě moc neberou.
Už mě to prudí a vás asi taky. Tak akorát asi oznámím výsledek.

Pokial jazdíš málo a väčšinou kratšie vzdialenosti, tak sa na klímu vykašli.Osobne by som dal prednosť novému.Ja som kúpil nové s klímou /bez nebolo v ponuke/ a vôbec ju nepoužívam, proste necítim sa dobre keď je klíma zapnutá.Celý život jazdím bez nej a teraz si na ňu neviem zvyknúť.Je to subjektívne, takže každý sa musí rozhodnúť sám, každému vyhovuje niečo iné.

Jo aha. Koupíš si nové v Ostravě. Bodejť. Jsou-li lováče, je lepší nové. Pak ho brzo střelit a zase si doplatit na nové. Mít stále čerstvé auto bez poruch. Jako já. Ne, že bych nebyl s Vitarou spokojen, ale už skončila třetí rok, skončila tříletá záruka, tak pryč s ní a něco nového. Buď zase Vitaru nebo něco jiného. Mám slíbeno, že mě zavolají na projížďku tím Foresterem a hned by Viaru vzali na protiúčet. Uvidím, co za ní dají...

Díky za tabulku. Kočár je to hezký, to ano. Prohlížel jsem ho v pátek v CČM, čekal jsem tam na někoho a tak jsem zevloval a měli to tam vystavené. Vystavovala to taková krásná slečna, co mohla klidně vedle té káry vystavovat i sebe. Člověk nevěděl, jestli koukat na její mini nebo na auťák. Dáma byla v černém, Subaru v červeném a slušelo jim to oboum bezvadně.

Jen sem nasměroval, dík patří "borsuk". V odkazu uvedená data jsou jen do roku 2003 a mohlo se to změnit (http://kutilska.poradna.net/q/view/18717-citroen-c 4-mate-ho-nekdo?page=r18729#r18729).
Mě se hodně líbí červená rallye, ale ještě víc černá, jak sem psal zde.
Nikdy bych si už nepořídil nový auto bez klimatizace, podle mě zásadní chyba v počátcích výběru.

Červená jsou hezká všechna auta. Měl jsem červeného Wartburga a Opla Kadeta. Na černé z praktického hlediska je vidět každá špína. Jé, to byla sranda, když jsem kupoval Sůzinku (zde k vidění). Měli tam černou, já že je na tom vše vidět, tak že chci šedou. Pán zacvakal počítačem: "Šedá bude za měsíc" Já: "A jaké barvy máte?" On na to, že třeba zelenou. Já, že beru. Pán zacvakal počítačem a odvětil, že zrovna jí někde prodali. Tak jsem řekl, aby zavřeli oči, šli do skladu, až narazí na nějaký automobil, ať ho přivezou. I přivezli stříbrnou.

Nojo, dneska už snad má klimatizaci každé auto. Také bych už bez nebral. Vzpomínám na doby, kdy jsem jezdil rozpáleným žigulíkem z chaty, otevřená všechna okna, papíry z poličky mi vyletěly někde u Sadské do lesa, vichr z oken, ženský nadávaly, že mají účesy v háji (po vylezení vypadaly skutečně jak Saxány), hučení že nebylo slyšet vlastního slova, natož rádia, horko stejně...

//Edit: I výše uvedená fotka byla také pořizována za kuriozní situace. Protože dělám do reklam, tak jsem byl v Krkonoších nafotit tu Vitaru na jejich reklamní materiály (samozřejmě za peníze). Tak jsem s naleštěnou dojel do Krkonoš, tohle je konkrétně na Benecku, tam naštyloval auto aby bylo hezky v poloprofilu, v pozadí zasněžené hory (sníh činí hory zdánlivě vyššími) jak se na SUV sluší. Protože se na předek naplácaly drobné mušky cestou, vytáhl jsem z kufru hadr a nějakou leštící sperej. Vedle zastavilo auto s rodinkou a čuměli na mně s povislými čelistmi, jak pucuju na parkovišti i ty nejmenší flíčky a leštím auto. Tatínek odehnal dětičky stranou a maminka mě se zděšením pozorovala a raději zavelela odjezd.

Nojo, dneska už snad má klimatizaci každé auto. Také bych už bez nebral.

Souhlas, tuhle vymoženost bych už asi neoželel. Záleží hodně na barvě auta, stříbrná metalíza odráží světlo a infra asi nejlíp, u tmavších odstínů je to neštěstí. A když člověk v autě tráví třetinu dne a plouží se městem od křižovatky ke křižovatce při třicítce ve stínu, je to večer sakra znát. O delších štrekách nemluvě. Navíc trpím na záněty čelních dutin, počínaje dobou klimatizovanou si nestahuju okýnko, nedělám průvan a mám pokoj. Kamarád, automechanik ve značkovém VW servisu, chodí na různá školení. Klimatizace už není prý brána jako výbava nadstandardní, nýbrž jako bezpečnostní prvek, redukuje únavu řidiče.

Já mám taky nejraději červený auta - hlavně proto, že jsou v provozu pěkně vidět. Nejen, že jsem vidět já, ale ostatní vidí mě. Míval jsem červenýho Golfa, další vrak byl tmavě zelenej (ty jsou v polích hodně blbě vidět) a teď mám tmavě modrý - taky blbě viditelný. Jenže je to ojetý auto a barva byla poslední kritérium (ne tak úplně, nesmělo to být tmavě zelený, tu barvu nesnáším, z osobních důvodů).

Jen tak brouzdam a zaujala mne nabidka: http://www.opel.cz/ceniky/pdf/Corsa-akcni-cenik.pd f akcni ceny vc. klimy a radia...si delas kozy ze snekozrouti ci presneji receno nenazrany prodejce si uctuje za poblble radio 12 litru, toz s tim bych je poslal do pr*ele kalupem, mne se ta Corsa moc libi, soused ji provozuje jiz nekolik let, dojizdi s ni denne do te same tovarny co ty, zatim opravdu nevim ze by hlasil nejaky problem, velmi si to pochvaluje, je to tzv. "jeho zlaticko" takze dalsi tip a zas brouky v hlave :-D

Ahoj tak co kupils?
Mám taky C4 z ostravského Codekraksnu.
Auto je to krásné, design kasle a vnitřek paráda. Uspořádaný prostor tak jak si to představuju, jejich řešení umístění displeje uprostřed super, akorát otáčkoměr na volantě je nesmysl měli to dát vedle rychloměru, pevný střed ok. sedačky super ikdyž nastavování opěráku hrozné. pro 4 lidi místa až až.
no kufr malý pro rodinku, kupoval sem ho ještě když sme byli dva, ted sme 4 a jeto horší, ale narvat se tam kočár kombinovaný a jeden malý sportovní.
Podvozek děěěěěs, když mě před tím varovali že to má měký podvozek tak sem si to neuměl představit, včil už vím co to znamená, děěěěs, i starý Opel astra od tchána oproti tomu sedí na sestě jak přibitý, a nedoženeš to ani super lepšíma gumama. Zadek v zatáčce ustřeluje i na sebemenší nerovnosti. Jistě je to daň za to pohodlí při normální jízdě vpřed, to je fakt, ta je luxusní, ale nesmí foukat bo to nechápeš jestli se o tebe neopíra nějaký ciklista, či co se to robí.
Motor 1.4 užasný točivý táhne chce se mu, ovšem taky mě doběhl, odešly Lambda sondy a termostat, no stane se známý mechanik a hledání na netu - 7500,
Auto je promyšlené, udělal sem čelní náraz v minimální rychlosti a tím že je předek - nárazník a bladníky - plast vyzkočilo to z uchytu některé se ulomily všechno sem posbíral a nechal přivařit, před motorem je vzpěra ta ochránila chladič a motor. jenom ta kapota orig. 12000.
Ohledně drobných závad: odešel mi zámek pátých dveří blblo to od začátku, to samé s se sondami taky 3 měsíce po koupi svítila kontrolka a od té doby seprodlužoval inreval kdy po nastartonání svítí, na obojí mi v kodecrasnu odsekli at nehledám mouchy.
žárovky ve světlometech sem měnil cca 15krát. když pustím omezovač nebo tempomat tak zahlásí chybu a že mám jet do servisu a někdy zase ne. Krycí lišta prahu u řidiče vydrží na svém místě cca 1 měsíc. těsnění o řidiče odstávalo od prvního týdne, rozjeli se mi zadní světlomety a zrobil se mi tam rybník. a teklo mi do kufru. očka v kufru taky sranda jedno už bylo urvané od novoty a kdyř sem ke druhému přidělal stahovací gumu tak se vytrhl taky. Kupil sem si zastěrky jedny originál do předu 1200kč sou tvrdé a křehké ,sejmul sem zajíce tak sem s tim zajel at mi to zpraví a ty ho..da to přidělali vrutama přímo do blatníku, kura čumim. jo ta zadní neoriginám 280kč jsou z gumy taky přivrtané vrutama.
Kupil sem si tam tažné přímo u nich bo podle jejich slov, nikdo jiný vám to tam nepřipojí, bo C4 je spešl elektronika, jo jo to sem viděl připojim vuzek a svítil jak vanoční stromek, zmačknu brzdu nesvítí nic hm stane se, jedu tam a hrome dovídám se to není naše chyba my jsme to nedělali - prosím? řelki ste mi že musím kupit vaše certifikované do nikdo jiný to neumí připojit, pak z nich vylezlo že ot pro ně dělá externí firma na mariánsko horské u nakl. nadr. kde tchán kupil tažné i s montáží za 4500, mě stálo 9500, první oprava dva celý den auto v čudu, přijedu dom připojím vuzek kura pro změnu nesvítí nic zařadím zpátečku svítí brzdy a naopak - stane se, jedu tam debilní kecy na téma mate blbý vuzek my se na něho přijedeme podívat nebo ho přivezte, co prosím na muj vuzek , tata ho připojí k oplu a jede odpověď jestli to není tím cooo? no nic oprava celý den v čudu blbé kecy, že kvuli mě jejich mechanik strávil celý den mojim autem, no nic přijedu dom vuzek svítí jak má paráda. ža by konec?
zustala mi svítit kontrolka katalyzátor, volám do kode.. - rada odpojte baterku to se zresetuje fajn-zkusím - hovnoooo - kontrolka svítí furt a vuzek taky - jako stromeček jedu tam, nervy v hajzlu - oprava - funguje včechno dostal sem jako omluvu atlas.
No prostě asi raději nebrat. Za přístup k zákazníkovi po koupi v Kode.. bych to rovnou pozavíral do C4 a zamknul. Auto po technické stránce moční mura drahé díly jak šlak, špatně se shádí, něco se musí přivést přímo z francie. MLuvím o svém autě o konkrétním kusu možná ostatní budou jiné, a V kode.. už je 99% lidí jiných. přístup se změnil myslím. ale ten dojem z toh všeho už nesmyjou, včil to vydím na ceeda nebo staršího pasata.
Ahoj H

Teda pane, klobou dolů před takovou slohovkou a ochotou podělit se o vlastní nemálo negativní zkušenosti.
Už začínám chápat, proč ten "důchodce" z druhýho konce republiky byl ochotnej auto přijet prodat ... takovou dálku.
Jak se tenhle žabojedí šrot začne sypat, těžko mu přes celou republiku rozbije papulu.
Škoda těch, kterým učaruje design "levnýho auta", to radši něco konzervativního od němců, ale pořádnýho držáka. Za kvalitu se platí a auto za 250 000 Kč je prostě levně pořízenej spotřebák, kde to co ušetříte při koupi vozu, později nacpete do servisu. Čas a nervy s handrkováním vyjde pěkně draho, pochopitelně k vaší tíži. :i:

Díky :beer:. Až ho budu mít, tak napíšu. Včera mi volali, že už ho nakládají v Amsterodamu. Půjčili mi to na zkušební projížďku, paráda. Když se malinko podráždí plyn, tak to ještě na pětku protahuje xicht. Spotřeba je taky krásná. S Grand Vitarou se pod 8 nedostanu i kdybych půl cesty tlačil. Jeep kamaráda je ještě horší, ten sežere i trávu kolem silnice.

Uff, zdeseni, tedy jsem mel o Citronu a jeho servisu lepsi mineni, ale jak pisi vyse, s tim kolegou co vlastni cca 2 roky C3, jsem dosti casto a prave tam kde se vzdy zabredne diskuse o autech a kolem nich (Autoburza Jeremenko, Ostrava), tak se dostane na pretrep i jeho Citrous, opravdu na nic tak ohavneho si nestezoval, takze bud mi neprizna barvu, coz bych nerekl, nebo chytl povedeny kousek:-)

Edit: paradoxne ja mel velke potize co se tyce kvality a castecne i servisu s Fabii Combi, rocnik 2001 (po ukonceni leasingu jsem se ji zbavil, za relativne slusnou cenu ji vykoupili v AAA), nevim uz kde, ale slysel jsem ze tohle pry udajne byly problemove rocniky a take tatari v servise se najdou vsude, nejen u ceskych snekozroutu, ale tohle zde nechci rozvadet, venujme se Fuenteho nakupu Citroenu.;-)

Jo Citroen C4 ... to znám ... to je ten křáp co se s ním Loeb loni plácal na kraji výsledkové listiny WRC. :-)
To němcká kvalita to je jiný kafe ... takovej Opel, VW Fabia, a navíc ty Mercedesy za 250 litrů s km do 50 000 kterých je plný AA. No neber to.
Já mám Citroen už druhý (ne C4-ku) a zatím jsem kvuli poměru cena/výkon spokojenej ....... asi jsem nějakej divnej.

Snad to tak bude, že mám blbý kus. Doufám že dostanete lepší auto i služby.
MOžná bych přidal ještě postřeh ohledně paliva, spíš brát šel než tsko možná je to pocit, ale zdá se mi to o něčem jiném a možná mi ty sondy odešli i kvuli nižší kvalitě benzínu. Úspora na nesprávném místě.

kvuli nižší kvalitě benzínu

To dělá ten biosajrajt co se tam přidává. Kdo v zimě nejezdil, ten se na jaře podiví, jak bude mít všechno ucpané. Trvanlivost toho hnusu je asi měsíc, pak se to rozkládá a vyloženě hnije. Všude od toho už upouštějí, jen u nás se někdy od května toho tam bude cpát daleko víc. Už se v prodejnách auto-moto objevují pixly s přípravkem na odstranění škodlivých vlivů biosložek. U nafty je ještě hůř.

Dobrý den ,četl jsem o problému ,že Vám odešly sondy u c4.Myslím si,že to bude asi opravdu skrz benzín.Tenhle problém jsem měl už několikrát a v neposlední řadě mi odešel katalyzátor.Jinak musím říci,že tohle auto je spolehlivé "zatím".Jen ještě mi odchází přední žárovky ,i když jsem si tam nechal dát odpory.

Dobrý den,
aspoň v tom nejsem sám. Kdy vám odešel ten katalyzátor a kolikrát ste měnil ty sondy.
Já ted beru jenom u šelu, lépe to jede. Někdy mi svítí kontrolka katalyzátoru trochu déle.
žárovky mi to taky žralo ale ted naposled sem tam nedal osram a zatím drží asi natom něco bude.
honza

Po přečtení tipů a rad v tomhle příspěvku beru zatím jen Carrera 95 u OMV,
překonal jsem lakotu, protože znám pumpu "zelená" Benzina, kde je Natural za 30,30.
Už se celkem s autem sžívám, akorát tipuju, že časem někoho nebo něco sejmu.
Sloupky jsou hodně široké a v kombinaci s opěrkami hlavy šeredně brání výhledu
do boku, když třeba zmizí za mnou přibližující se auto ze zrcátek a potřebuju
přejet z pruhu do pruhu.

BTW, OMV má akci: e57k7

Tak už mi přivezli Subaru. Je to fakt raketa na kolech. Jen co budu mít čas, hodím sem fotku. Jel jsem s tím už Praha-Trutnov a zpět, nádherná jízda. Když jsem nějakého pomalého beduína předjížděl, musel mít pocit, že couvá. Zjišťuji, že do toho zapomněli dát motor, není vůbec slyšet. Po těch našich vykotlaných silnicích se ten koráb jen vznáší. V Sůzině při 130ti na dálnici nebylo slyšet vlastního slova. Vestavěná navigace (pravděpodobně Kenwood) je zároveň programování auta, raději do toho moc nešahám, dokud nepřečtu návod k použití auta o síle 5 cm (::)!).

No, já jezdím 20 km obden - Renault TWINGO.
Je to čtvrtý -různý- renault, co teď mám.
Proč?
Renault má prostě božské logo!
Někdy si říkám, že ukradnu znak z tahače a budu ho tuningovat na TWINGO.
Akorát je problém s velikostí na kapotě!
Je to prostě Sociální Kočkolap(V Prdelákově)!

No tedy ten vnitřek je snad hezčí než venek. Displej je boží,
na ten bych viděl snad i bez optiky. Vhodně sis ho pořídil
akorát ke svátku, :-) gratuluji k obému.

Teprve včil kucíí z prodejny volali, že zatoulaný velký TP je na světě.
Tož si vezmu qattro, vlastně kvádro a hybaj pro to.

Tak sem si přečetl report a je to prosté ...

Subaru Forester Executiv 2.0 TDI. Jméno zatím nemá. Původně jsem jí chtěl nazývat ...

Hned se mi vybavilo ...

Ahoj. Jmenuju se Forrest. Forrest Gump. Chcete čokoládový bonbón? Já bych jich mohl sníst třeba půldruhýho miliónu.
Jo, je to krásnej film ... FORREST :i:

Mě se to líbí.
"Jmenuju se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump."
"Jméno jsem dostal po hrdinovi občanské války, Nathanu Badforfu Forrestovi. Máma říkala, že jsme s ním tak trochu příbuzní, on totiž založil takovej spolek jménem Ku-Klux Klan."
"Myslel jsem, že mě pošlou zpátky do Vietnamu, ale rozhodli, že přispěju k porážce komunistů tak, že budu hrát pingpong." :))

Mno, tak jsem si 4 dny pojezdil a mám dost smíšené pocity.

Plusy : design (subjektivně), mnou dokoupené autorádio za pár korun jede super,
gumy Michelin Energy Saver, no ale jen mi je šlohnou, tak to bude mínus.
Dobré je taky automatické zamykání všech dveří po rozjetí, aby nějaký vykuk
něco nešlohnul třeba ze zadních sedadel při stání na červenou atd.

Mínusy : je toho teda dost. Venek - po otevření kufru jsem se dost lehce přichytil
jednou rukou o blinkr, ovalo se zapraskání a bakelitové zachrastění.
"Lepší" byla kapota, neexistuje ji zavřít přitlačením ani lehkým nárazem,
musím ji pustit z cca 45-50 cm, rána jak prase, pak se obvykle zavře.
Vnitřek - výhled přes masivní sloupky je hodně ztížen, málem jsem neuviděl tramvaj,
která jela zrovna zešikma naproti, osobák se lehce schová. Něco na podlahu pod nohy
výrobce nedodal, protože by jistě vykrvácel, takže už mám zasviněnou podlahu.
Posilovač řízení je spíše posilovač rukou, ale je to jen ňamka proti řazení.
Řadit by se snad mělo dát 2 prsty, ovšem tady to jde hodně hodně ztuha,
navíc pokud se přesně netrefím do otáček, cítím malé kopnutí u rychlostí 1-4.
Hlavní displej má sice bezva velký ukazatel rychlosti, ostatní údaje jsou prťavé.
Podsvětlení ovládání na studený, teplý vzduch a ventilátor se nekoná,
ve tmě šátrám nebo si musím rozsvítit. Ovládací tlačítka na volantu jsou malá,
mají pranepatrný zdvih a dokonce tlačítko OK nešlo zmáčknout vůbec.
Při telefonátu do prodejny mi pán oznámil, že musím jen trochu více zatlačit,
což znamenalo opravdu fest zmáčknout, až zbělal poslední článek prstu,
pak se čudlík zamáčknul tak o 0.2 mm, děkuji pěkně.
Při rozjezdu z místa auto vyrazí jako závoďák, aby vzápětí jakákoliv akcelerace
ustala, takže vypadáte jak umba. Zbývá buď pořádně sešlápnout pedál nebo rychle
přeřadit na dvojku a nechat motor chvilku trápit nízkými otáčkami.
Posilovač brzd je asi otázka zvyku, buď lze lehce přibrzdit, o další milimetr
dolů k podlaze následuje prudké brzdění. Spotřeba po městě = 10 litrů,
ocitl jsem se na 25 minut v koloně, 2m jízda, stop, 3m jízda, stop, 2m jízda ...
Otevírání oken musíte kontrovat, jinak jedou do krajních poloh,
opět na houby čudlíky. Směrovky, no ty píšou:
zvuk je protivný, ten mi bude pít krev, je to něco jako když dítě napodobuje pusou
klapot koňských kopyt a ještě je to ve dvou tónech. Ovšem total vychytávka je,
že stačí opravdu jemně se dotknout páčky na blinkry, 3x to "blinkne" a konec.
Idea byla dobrá, ale provedení příšerné. V praxi to vypadá tak, že pokud jedu
mírnou zatáčku, tak směrovku musím vypnout ručně a při té citlivosti se dost často
zapne opačný blinkr. Podvědomě ho chci zrušit, takže zapnu původní blinkr
a zase to 3x zabliká, takže kdo jede za mnou, ten nevěří.
V té chvíli bych nejraději zastavil a utekl někam do lesa. :-)
Na další věci si včil nevzpomenu, jo třeba lehké vibrování pravých předních dveří
při rychlosti kolem 60 km, ono to nejsou nějak kritické věci, ale...

Nedovedu si představit, že by tohle dělala německá nebo japonská auta,
prostě dílenské zpracování je bída. Nic extra jsem od žabojedů nečekal,
ale chvílemi při jízdě skřípnu zubama. Ono by přitom stačilo tak málo.
Jsem na detaily dost vysazený, nemůžu si pomoct. Snad se časem něco usadí,
připasuje, motor se zajede atd. Zítra ale zajedu do prodejny a vyzkouším
šaltpáku a zavírání kapoty u jiné C4, na to jsem zvědavý.

Ještě jedno plusko to má a sice špica bloncka u pokladny na pumpě na mě vrhla
opravdu zcela jasný pohled, který naznačoval: když si o to řekneš,
můžeš mě opíchat kolikrát chceš a klidně i do zadku (ještě jsem neměl SPZ).
"Jéééé, vy to máte úplně novéééé?"
"Dobrý den, máte manometr?"
"Co to jeeeee?"
Asi tam budu jezdit čepovat častěji. Taky jsem 5 dní úplně střízlivý,
je to úplně nový pocit. No zítra odpoledne dám té hubě. Čaute.

Ty si stěžuješ na vymoženosti, za které jsem dal nekřesťanské příplatky! Zaklapávání kapoty je u všech aut na "puštění z vejšky", mě u tohodle i u Vitary varovali, že zabouchnout puštěním z vejšky, nemačkat nebo jsem zkrz.
Trojblik směrovek jsem těžce zaplatil v "komfort modulu" - ten mimo jiné také zamkne při rozjetí, připlácne zrcátka když zamknu auto, rozsvítí když naběhne motor. Akorát když šlápnu na plyn, tak to vyrazí jak raketa a zastaví až doje nafta. Trojblik (jak tomu říkají v návodu) s výhodou používám při předjíždění cyklistů nebo jiných loudavých beduínů, levým ukazovákem lehce dolů, hned nahoru a už se o to nestarám.

PS: Přeji ti hodně úspěchů s tou blonckou.

Zdarec, ten trojblik je fajn, když je dobře seštelovaný,
musím si akorát dávat furt velký pozor. Připlácnutí zrcátek nebo volitelně
snížení dolů při couvání jsem ještě nezkoušel, možná je to u dražších modelů,
příručka je pro všechny modely.

Při zastávce u prodejce mi pán řekl, že se tuhá převodovka rozchodí
a že pod kapotu se podívá tak akorát 1x za rok technik, což je pravda.
Vydržím tedy 30000 km nebo 2 roky. Kvedlal jsem asi se 4 Citroen auty
a všude to bylo + - málem stejné.

Nemůžu pochopit systém větrání a topení: pokud nezapnu hlučný ventilátor,
tak mám smůlu, v zimě asi ohluchnu.

Tohle je autorádio? Vždyť to nic neumí, za ty prachy bych čekal alespoň blbej USB port, ještě lépe čtečku SD karet. Osobně považuju optická média v autorádiu za přežitek, je to tam jako dědictví minulosti. Jedna 4GB SD karta poskytne prostoru až až.

Nějak jsem ztratil přehled, co že to máš za auto. Já mám v Ochcávce jen přední repro ve dveřích (+ výškový repráky v rohu dveří u zrcátka), no hraje to hnusně, nebo obě autorádia hrály hnusně. No, ani bych se nedivil, to rádio, co mám, jsem koupil v akci za 800Kč, protože splňuje to, co jsem vždycky chtěl - má to jen port na USB a SD kartu, žádná CD mechanika. I když je to drek, tak mi to stačí. Až nebudu vědět co s prachama, tak snad se budu pídit po něčem fakt dobrým. Ale to spíš koupím novější auto :-)

Mi po odmítnutí nabídky Citroš autorádia pouze v setu s klimou za 42 000
funguje Sencor na CD + USB, SD/MMC karty OK. Dodané repráky hrají dost dobře.
Vzhledem k trvání jízdy do práce a zpět 10 minut jsem právě nevolil klimatizaci.
Ani nevkládám "tatranku". Na tu vzdálenost je to ztráta času.

Jo všechny ty wageny a skodovky jsou jenom pro zabednence který chtej akorát zapadnout do té nemyslné fauve skupiny, nebo proste nevi co si koupit... Nechapu co je na tom koncernu tak uzasneho. Mozna seat pochopim - leon cupra je fajn. Jinak skodovky mrdky jako cokoliv jineho na yetině snad 3 rozvody nový turba kabely jednotka už hnijou prahy... 5let stare auto...

Muj 24letej citroen je v lepsim stavu

Jo všechny ty wageny a skodovky jsou jenom pro zabednence

Dneska po cestě do práce, kolona až kam dohlídneš, na výjezdu z dědiny mě nějaký prase musí za každou cenu předjet, ačkoliv tím prakticky nic nezíská (krom pohonění ega). Samozřejmě hovado v Golfu, verze 4, ta je kvůli ceně oblíbena mezi mladýma sebevraždenýma frikulínama. A smrdělo to po naftě, jak jinak. Zadní světla vyměněna za LED verzi naznačují, že auto je pro majitele víc, než jen dopravní prostředek.
V poslední době vidím nejvíc magorů právě v autech koncernu VW.

Mluvíš mi z duše. Přesně. Golf 4 v kombajnu nebo takový ty levný shnilý audiny. Dve nejcasti auta techto prasat. Ačkoliv jsem drive a asi neprávem hazel do stejného pytle mladé s bawworákama, musim říct že jsem snad mladýho v baworaku neviděl deplat takové prasárny. Ty woráky spíš kolikrát ohrozujou provoz diky svemu technickemu stavu. Možná proto si nikdo moc nedovolí s tim nejak prasit :-)

Možná i to že ty golfy a ty zminovane audiny maj asi i za lacino pomerne vykonne motory. Narozdíl ta levna bmw maj kolikrát jen ty chudáky 1.6 atd. Samozrejme nové x5 a pod to je kapitola sama o sobe

Ano nerikam, vetsina Citronu ma nejaky problem s elektrikou, vice jak normalne ale musim take rict ze maji nesmrtelne karoserie, uz od roku 99. Mel jsem Xsarusu ktera jezdila v Italii ve smes kolem more, 6 let jsem ji nemel doma garazovanou a na kastli ani naznak koroze, ted mam 2 Xsarusu 15 let stare auto na technicke jen valil bulvy ze dlouho nevidel tak zachovalou karoserii. Kamarad mel stareho Superba, shnile az na volant des! Jojo na tohle jsou Frantici machri i motory nemaji spatne, horsi jsou prevodovky a elektrika. U skodovek s Tsi turbem bida a des co jsem cetl v recenzich, po 120 tiscich uz ji muzete chystat pohreb. Vyhonene az na pudu. Ale ano samozrejme take nektere starsi modely od skodovek drzi jako Helvetska vira.