Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plisen v garazi

v garazi se objevila plisen na zdech.nevime jak je trvale odstranit nebo jim aspon predchazet.je to bila vatovita hmota,odolna savu.po aplikaci se na chvili ztrati a po urcite dobe se opet objevi.prosime poradit pripravky,ne firmy se tady timto zabyvajici.dekujeme.

No nějak se to tu hádá::), ale přesto napíšu. Tino nebuď vztahovačná, ani výbušná, určitě Ti to nesluší;-), a raději pozorně čti: Dřevomorku znám lépe, než jiné houby, tak se ji pokusím co nejlépe popsat. Vznikne zpravidla na dřevě a to na místě o kterém většinou nevíme, nebo tomu nevěnujeme pozornost. Začne se šířit do okolí a je schopna prorůstat i silnými zdmi. Šíří se maltou mezi cihlami a různými prasklinami, kde v pozdějším vývinu houby nalezneme původne neviditelná vlákna zesílená až do silnějších provazců. Proroste li například do garáže, vytvoří na zdi nejdříve bělavý povlak, vypadající jako plíseň. Později se v různě velkých plochách mění na silnější bělavé (někdy našedlé, či nahnědlé podle prostředí) polštářky, stále se plošně zvětšující. Vypadají opravdu jako vata, při dotyku jsou měkké a vlhké. Tato vata později sílí a mění se na tužší houbovitou hmotu. Houba se dále rozrůstá v podobě jakýchsi "letokruhů" Nejmladší část která je na okraji, je světlá až bílá, směrem do středu tmavne, a dospěje li, začne se uprostřed tvořit hnědý až černý terč, který se též zvětšuje a tvoří se tam spory (semena), která dále zamořují okolí. Obrázek který poslal myslím že Kecal, je "nádherný" exemplář. To že je téměř bílý, znamená, že houba má dobré podmínky a roste velmi rychle, je mladá a ještě nedozrála k tvoření výtrusů. Houba potřebuje ke svému životu živiny ve formě celulózy (vláknina). Proto musíme nejdříve nalézt původní výskyt, odkud čerpá živiny pomocí dlouhých vláken. Potom všechno dřevo (ale i papír hadry a podobně), které může být v dosahu houby a jejích vláken musíme odstranit a spálit. Ve dřevěných konstrukcích odstranit napadené až min. půl metru do zdravého dřeva. Houba na zdi je však i tak dále životaschopná, protože ji stačí i málo živin, obsažených ve stavebních hmotách. Musíme sáhnout k chemii. Správně se má do napadené zdi vyvrtat mnoho otvorů (rozteč asi 20 cm) které se opakovaně plní chemickým roztokem. Já jsem při boji s touto houbou ale nevrtal, pouze jsem mnohonásobně opakoval postřik. Je to ale méně účinné. Postřikujeme opakovaně všechna místa kam mohla vlákna houby zasáhnout. Pokračujeme až do úplného vymizení, a pak ještě občas preventivně. Tato houba je totiž velmi zákeřná a jeví se téměř jako nezničitelná. SAVO, modrá skalice a podobně má jen krátkodobý účinek podhoubí nezničí. Chem. látka, kterou houba opravdu nemá ráda je KYSELINA BORITÁ. Obsahuje ji přípravek BOCHEMIT. Vyrábí se ve více variantách a koncentracích. Proto se v prodejně ptáme na prostředek na LIKVIDACI dřevomorky, nikoliv na prevenci. Jak zde již bylo řečeno: Je to boj na dlouhé trati -někdy vyhrává člověk -někdy houba... Já zatím vyhrávám --zatím...:-/

Já ne tak docela...žádný mnohonásobný postřik nepomůže, i kdyby se postřikovala zeď stokrát, nepromoří se víc jak 10 cm zdiva....a pokud máte dřevomorku v něčem poblíž obvodových, případně nosných zdí, zpravidla silných 45, ale klidně i 60-90 cm, je to k ničemu. Podhoubí je prorostlé celou šířkou zdiva a postřik obejde po neošetřené části až k oknům nebo stropním trámům...tedy jediné řešení je vrtat zeď do dvou třetin její tloušťky a napouštět...a to ne žádným párátkem, ideálně vrták délky 45 cm, síla tak 16. A ještě něco, musí se odstranit veškeré dřevěné futra a zárubně, zejména jejich spodní rozvory zabudované v podlaze a doporučuje se výměna oken za plastová nebo hliníková. Pokud tohle uděláte, možná se vám podaří zachránit stropy.

Dobry den, my jsme objevili asi drevomorku po te co prorostla zdi a vytvorila u podlahy plodnici.
Zacali jsme patrat a ve vedlejsi sklepni mistnosti jsme nasli drevene ztracene bedneni pod betonovym schodem.
Tam to zrejme vsechno zacalo. Po rozbiti schodu se objevila dutina a v ni scena jak z hororu.
Zacali jsme dale ubouravat okolni zbivo "jit po ni" a jen zasnem. Prikladam odkaz na par fotek.
drevomorka-zip
Pokud mi muzete nekdo potvrdit ze je to drevomorka "budu rad".
Zatim bourame a hledame kde je tomu konec, potom postrik a injektaz a germicidni lampa,
pak znovu vyzdit a vetrat vetrat vetrat a doufat.
No nic krasnejsiho jsme si snad do noveho roka nemohli prat.
Kombinak

Zdravím, žádnou paniku. Je to na 99% sůl. Vypadá to jako chomáčky plísně, ale fakt to je sůl. Zkuste si líznout a ucítíte slanou nebo slano-hořkou chuť. Doporučuji lépe zaizolovat podlahu a soklík ať úkap z auta neleze do zdí.

Jo a ještě dodatek. Který debil určil a schválil, že obyčejné SAVO je vhodné na zdivo!!! Vždyť po 15min. od aplikace z něj zůstane jen voda a sůl. Takže si tu omítku vlastně zasolíte sám. Nehledě na to že sůl je hydroskopická (váže na sebe další vlhkost) a tím podporuje vznik plísní! To jen tak naokraj.