Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plisen v garazi

v garazi se objevila plisen na zdech.nevime jak je trvale odstranit nebo jim aspon predchazet.je to bila vatovita hmota,odolna savu.po aplikaci se na chvili ztrati a po urcite dobe se opet objevi.prosime poradit pripravky,ne firmy se tady timto zabyvajici.dekujeme.

Vysušit, vysušit a zase vysušit. Plíseň žije jen ve vlhku.

Podle té vatovité hmoty by to mohla být dřevomorka domácí (roste i na zdi, hadrech, ...). Jestli je více rozrostlá, nepomůže ani vysušit, protože si ta mrcha dokáže vodu syntetizovat chemicky. Lze-li vystěhovat garáž, pak nějakým plynovým hořákem houbu dokonale spálit. I sebemenší zachovalá spora se může znova rozrůst. Zkuste to vyfotit a dát sem obrázek.

Pokud by to byla opravdu dřevomorka, tak je to prů... Bojoval jsem s tím sajrajtem 5 let a furt to někde vylejzalo znova. Zjistit, zda není někde poblíž, i několik metrů napadené dřevo. Odtud se to pak rozlézá, i zkrz silnou zeď. Pokud se potvrdí dřevomorka, popíšu jak na to. Funguje na to Bochemit a přípravky obsahující kyselinu boritou.

Uvědom si, že jsi se dostala mezi vzdělance a jako takové nás napadne, že že Tin je zkratka od Tintoretto.
Byl jeden z nejvýznamnějších malířů pozdní italské renesance. V mládí byl také známý pod jménem Jacopo Robusti (robusti znamená v italštině silný). Tuto přezdívku mu dali ve veřejných domech proto,že byl obzvlášť mužsky vybavený.

Doporučuji exkurzi na vesnici a pochopíš, proč ten dotaz na chlév.:-D K tvému dotazu, kdyby se v plesnivém chlívku narodila vysvětlovalo by to částečně tvé reakce. Plísně jsou totiž zdraví škodlivé a mohly by mít při dlouhodobém pobytu vliv i na centrální nervovou soustavu.:-D:-D

Hele, tatík by to měl vědět. Jestli to je bývalý chlév, nebo cihly jsou z bouračky chlívka, to by měl doplnit, pak se pohneš dál.
Ale zvolna, jestli jsi cholerik po něm......
Líná ústní dutina = holé neštěstí.

Tohle je odpověď-neodpověď na podobný dotaz z jiného fóra.

Otázkou rovněž je, zda se jedná o plíseň nebo vysolení (sanytr). Jinak salnytr nebo sanytr není plíseň, ale dusičnan draselný KNO3, tedy draselná sůl kyseliny dusičné (používá se do hnojiv a v pyrotechnice). Tento název v souvislosti se stavbou je trochu nepřesný. Váš problém bude spíše způsoben zemní vlhkostí pronikající do zdiva. Bude se patrně jednat o výkvěty solí obsažených ve zdivu. Může jít o vápenaté soli , tak zvané vápenné výkvěty. Ale ve vlhkém zdivu mohou být obsaženy právě i dusitany a chloridy. Vlhkost která vzlíná ze základů do zdí vynáší soli na povrch, kde tyto krystalizují.

hele dekuji dekuji ale co mate porad z tim chlivkem??normalni zdena garaz no jak to nazvat z ceho...ja jako holka vam to popisu tezce ale az se vecer vrati tak vam ten material napisu .....cihly ne...na meste se z chlivku nestavi ))) je v ni hodne chladno tak ze by to bylo nejak tim?

Spousta lidí si dělá z bývalých chlévů a stájí garáže, dílny a kdoví co ještě. Tak nechápu proč jsi mě tak hystericky napadla? Svůj dotaz jsem nemyslel jako urážku. Jasně, nejsi technický typ, ale zadala jsi dotaz a pokud se chceme dobrat o co vlastně jde, tak jsou potřebné informace.

Klidně se nemuselo 25 let nic objevit, byla v pořádku hydroizolace, teď už může být někde špatná a do zdi se asi dostala vlhkost. Voda se dostává k povrchu zdi, nese sebou rozpuštěné soli, po odpaření vody tyto krystalují na stěně.

hystericky? chlape asi jsi opravdovou hysterku nevidel...za svuj zivot jsem o zadne prestavbe chleva neslysela tak to tak berte.myslim ze zhorseni celkovyho stavu nastalo po povodnich v 97 a tak ze toto jsou nejaky nasledky.zrejme.vetrana je ale vicemene kazdy den.chodi tam pravidelne.muze to byt treba tim ze je pobliz Morava a ze je nasakle cele okoli tech staveb?jenze to bys to zas meli i jini ze,a soused to nema )) tak ja fakt nevim asi to sloupnu a nekam poslu.vlhko je svina

Normální člověk by na tu otázku. "Je to vůbec plíseň? Je to od počátku garáž nebo to byl dříve nějaký chlívek? Podle popisu mi to spíše připomíná vylézající "sanitr"." odpověděl třeba "ne vždy to byla garáž" ne jako ty sprostě a hysteričky. Že jsi o tom neslyšela že někteří lidé chlívky a stáje předělávají na kůlny a garáže, neznamená že tomu tak není a připadá mi že si neslyšela ani o slušném chování.

Ještě jsi nepsala kde se ta plíseň nachází jestli u země nebo někde nahoře (u střechy) jestli je u vrat nebo u okna atd. To by taky dost pomohlo a taky foto.

Čemu nerozumíte na pojmu PORADNA? Když si pozorně přečtete odpovědi zjistíte, že se vám tu snažíme poradit jak to jde. Jak sama konstatujete nejste chytrá, což omlouvá váš nekompletní dotaz. Nic si z toho ale nedělejte, možná jste hezká a ono se to nějak vykompenzuje.:-D:-D

tvoje blbost se nicim kompenzovat uz neda takze muj nedostatek ve forme neznalosti technicke stranky uplne ztraci vyznam.kazdy jiny muz tady to chape a proto mi radi a tim mi pomaha,coz tobe nedoslo a protoze ty co poradit nemas,tak musis rypat no tak uz se dosmej a zamer se na nekoho jineho tady tim nikoho nepobavis.

ja se nezlobim tvuj pohled na me,ze jsem BLBA nezmenim nemam jak takze vasni jsem zcela prosta...priznavam ze jsem jako beran lehce vice vybusnejsi ale nemyslim ze by to bylo vazne )nemam jen rada muzskou nadrazenost to je vse a tento posmech mi tedy jako skadleni neprislo vis,...priste to jinde zkus roztomileji,budou pak i roztomile reakce.)

Jsem si vědom, že to nebylo moc slušné a hluboce se stydím :-[.
Kupodivu reakce Tiny na tuto moji hloupou, trapnou, neslušnou, nevhodnou a nedůstojnou invektivu ( opět si sypu popel na hlavu) patří mezi málo slušných, kterými Tina na dobře míněné rady a otázky odpověděla.
Nicméně přikláním se spíše k tomu výkvětu sanitru než k plísni. Mám pocit, že skutečná plíseň, příp. dřevomorka nikdy nemá bílou barvu. Každopádně je tu problém s vlhkostí, která do zdi vstupuje, ať už odspodu nebo zatékáním.

No nějak se to tu hádá::), ale přesto napíšu. Tino nebuď vztahovačná, ani výbušná, určitě Ti to nesluší;-), a raději pozorně čti: Dřevomorku znám lépe, než jiné houby, tak se ji pokusím co nejlépe popsat. Vznikne zpravidla na dřevě a to na místě o kterém většinou nevíme, nebo tomu nevěnujeme pozornost. Začne se šířit do okolí a je schopna prorůstat i silnými zdmi. Šíří se maltou mezi cihlami a různými prasklinami, kde v pozdějším vývinu houby nalezneme původne neviditelná vlákna zesílená až do silnějších provazců. Proroste li například do garáže, vytvoří na zdi nejdříve bělavý povlak, vypadající jako plíseň. Později se v různě velkých plochách mění na silnější bělavé (někdy našedlé, či nahnědlé podle prostředí) polštářky, stále se plošně zvětšující. Vypadají opravdu jako vata, při dotyku jsou měkké a vlhké. Tato vata později sílí a mění se na tužší houbovitou hmotu. Houba se dále rozrůstá v podobě jakýchsi "letokruhů" Nejmladší část která je na okraji, je světlá až bílá, směrem do středu tmavne, a dospěje li, začne se uprostřed tvořit hnědý až černý terč, který se též zvětšuje a tvoří se tam spory (semena), která dále zamořují okolí. Obrázek který poslal myslím že Kecal, je "nádherný" exemplář. To že je téměř bílý, znamená, že houba má dobré podmínky a roste velmi rychle, je mladá a ještě nedozrála k tvoření výtrusů. Houba potřebuje ke svému životu živiny ve formě celulózy (vláknina). Proto musíme nejdříve nalézt původní výskyt, odkud čerpá živiny pomocí dlouhých vláken. Potom všechno dřevo (ale i papír hadry a podobně), které může být v dosahu houby a jejích vláken musíme odstranit a spálit. Ve dřevěných konstrukcích odstranit napadené až min. půl metru do zdravého dřeva. Houba na zdi je však i tak dále životaschopná, protože ji stačí i málo živin, obsažených ve stavebních hmotách. Musíme sáhnout k chemii. Správně se má do napadené zdi vyvrtat mnoho otvorů (rozteč asi 20 cm) které se opakovaně plní chemickým roztokem. Já jsem při boji s touto houbou ale nevrtal, pouze jsem mnohonásobně opakoval postřik. Je to ale méně účinné. Postřikujeme opakovaně všechna místa kam mohla vlákna houby zasáhnout. Pokračujeme až do úplného vymizení, a pak ještě občas preventivně. Tato houba je totiž velmi zákeřná a jeví se téměř jako nezničitelná. SAVO, modrá skalice a podobně má jen krátkodobý účinek podhoubí nezničí. Chem. látka, kterou houba opravdu nemá ráda je KYSELINA BORITÁ. Obsahuje ji přípravek BOCHEMIT. Vyrábí se ve více variantách a koncentracích. Proto se v prodejně ptáme na prostředek na LIKVIDACI dřevomorky, nikoliv na prevenci. Jak zde již bylo řečeno: Je to boj na dlouhé trati -někdy vyhrává člověk -někdy houba... Já zatím vyhrávám --zatím...:-/

Já ne tak docela...žádný mnohonásobný postřik nepomůže, i kdyby se postřikovala zeď stokrát, nepromoří se víc jak 10 cm zdiva....a pokud máte dřevomorku v něčem poblíž obvodových, případně nosných zdí, zpravidla silných 45, ale klidně i 60-90 cm, je to k ničemu. Podhoubí je prorostlé celou šířkou zdiva a postřik obejde po neošetřené části až k oknům nebo stropním trámům...tedy jediné řešení je vrtat zeď do dvou třetin její tloušťky a napouštět...a to ne žádným párátkem, ideálně vrták délky 45 cm, síla tak 16. A ještě něco, musí se odstranit veškeré dřevěné futra a zárubně, zejména jejich spodní rozvory zabudované v podlaze a doporučuje se výměna oken za plastová nebo hliníková. Pokud tohle uděláte, možná se vám podaří zachránit stropy.

Dobry den, my jsme objevili asi drevomorku po te co prorostla zdi a vytvorila u podlahy plodnici.
Zacali jsme patrat a ve vedlejsi sklepni mistnosti jsme nasli drevene ztracene bedneni pod betonovym schodem.
Tam to zrejme vsechno zacalo. Po rozbiti schodu se objevila dutina a v ni scena jak z hororu.
Zacali jsme dale ubouravat okolni zbivo "jit po ni" a jen zasnem. Prikladam odkaz na par fotek.
drevomorka-zip
Pokud mi muzete nekdo potvrdit ze je to drevomorka "budu rad".
Zatim bourame a hledame kde je tomu konec, potom postrik a injektaz a germicidni lampa,
pak znovu vyzdit a vetrat vetrat vetrat a doufat.
No nic krasnejsiho jsme si snad do noveho roka nemohli prat.
Kombinak

Zdravím, žádnou paniku. Je to na 99% sůl. Vypadá to jako chomáčky plísně, ale fakt to je sůl. Zkuste si líznout a ucítíte slanou nebo slano-hořkou chuť. Doporučuji lépe zaizolovat podlahu a soklík ať úkap z auta neleze do zdí.

Jo a ještě dodatek. Který debil určil a schválil, že obyčejné SAVO je vhodné na zdivo!!! Vždyť po 15min. od aplikace z něj zůstane jen voda a sůl. Takže si tu omítku vlastně zasolíte sám. Nehledě na to že sůl je hydroskopická (váže na sebe další vlhkost) a tím podporuje vznik plísní! To jen tak naokraj.