Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Protahovačka neprotahuje MSP 200/300

Jedná se o spodní protahovačku (200 nebo 300 mm, rok výroby cca 1980) maximální průlez dřeva, viz. obr. Problém je, že neprotahuje. Protahovačka má automatický posun materiálu (ozubené kolo), které zajišťuje protah a přítlak materiálu skrz ni. Dřevo se i při malé třísce sekne a nechce se samovolně posouvat. Je nutné dřevo silou tlačit a tahat z protahovačky. Deska se zdá být čistá neupatlaná, ozubené kolo OK. Při větší třísce zůstávají viditelné zuby po přítlačném ozubeném kolu. Horní hoblování je v pohodě, jenom ten průtah je KO. Netušíte co je tam špatně? Opravuje to dnes vůbec někdo?

Zdravím.

Mám stejný typ protahovačky a tento problém jsem řešil. Na tažné hřídeli je ozubené kolo. Časem se usmykne unašeč. Pozná se to až pod zatížením. Při volnoběhu to běží. Zlomený "šteft" jsem vyrazil a místo toho tam dal odpovídající hřebík. Běží to. Zkuste to !!

Dobrý den, měl bych také prosbu, zdědil jsem po zemřelém otci hoblovku s protahem MSP 200 a rád bych jí zprovoznil ale bohužel v ní chybí ozubené kolo s osou a řetězovým kolečkem (viz obr), nechal bych si to někde vyrobit ale potřeboval bych rozměry ozubeného kola, osy, řetězového kola..., nebo nemáte někdo výkres těchto součástí, nebo neporadíte mi někdo? Psal jsem i do Rojku ale zatím bez reakce.
Předem moc děkuji za odpovědi Martin

Zdravim, mam MSP 300 . Zrepasoval som ju a chystam sa menit noze. Vo valci su protispruziny no maju dost velky odpor. Ak som pochopil spravne po hodine googlenie, existuje na taketo valce pomocka. Stlaci noz naraz po dlzke a ma priehlbinku pre noz a tym ho nastavi do pozadovanj vysky. Da sa to niekde zohnat pripadne nejak vyrobit? Dik vopred za info.

Zdravím.

Na výměnu nožů nic nepoužívám. Stačí mi palička a špalíček. Po povolení nůž vystřelí, zpátky ho dávám po lehkém dotažení šroubů. Nůž postupně doťukávám a zkoušim jeho výšku. Položím na něj špalíček s ryskou a pootočím válec. Nůž by měl posunout špalíček v celé délce stejně. / 5 mm/. Na tu práci je potřeba trpělivost. Ať se vám daří.