Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V malém, tedy nyní přidávaném, množství řepkový metylester nevadí. Samozřejmě čistá bionafta je něco… nový
Filip Š. 10.06.2010 17:47
Filip Š.
Petice je nesmysl. Je potřeba těm správným lidem nabídnout víc, než přidavači. nový
karel 10.06.2010 20:52
karel
Proč jsi nekandidoval do cirkusu (parlamentu)? Princip politiky je ti naprosto jasný. nový
Prasak 10.06.2010 20:57
Prasak
A Ty disponunuješ příslušnými miliardami?????? V tom případě se bratrsky poděl! poslední
Trilobit 10.06.2010 21:20
Trilobit

V malém, tedy nyní přidávaném, množství řepkový metylester nevadí. Samozřejmě čistá bionafta je něco jiného. Málo maže a hrozí vysrážení pryskyřic, což vede k ucpání palivového filtru nebo i poškození palivového čerpadla. Dalším problémem je oxidační nestabilita. Bionafta dlouho nevydrží a to i v případě, že je dobře ošetřena antioxidanty.
Srovnávání jak někdo jezdí na bioneftu 10 let a nic, nemá žádnou výpovědní hodnotu. Staré motory bez přeplňování a nebo s nízkotlakým přeplňováním jsou méně náchylné na kvalitu paliva. Určitě bych si to dnes nenalil do nového auta.
K ekologii - bionafta je ekologická leda v tom směru, že lehce podléhá mikrobiologické degradaci. Takže když se někde vylije, není to zase takové problém jako u klasické nafty. Jinak pěstování řepky je naprostá šílenost. Pěstuje se jen proto, že je dostatečně dotovaná státem, jinak by její pěstování nebylo výdělečné. Navíc samotná řepka je toxická pro lesní zvěř a s tím, že je to jedna z první zeleně po zimě, je u nich také oblíbená. Následky takové pastvy bývají fatální. O zabrání zemědělské půdy myslím nemá ani cenu hovořit. Tudy prostě cesta nevede.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru