Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Letáky do kaslíku

Měla bych dotaz. Hrozně mě štvou různé Lídly a podobné reklamní letáčky v kaslíku. Dala jsem tam cedulku Nevhazovat letáky. Jak byste postupovali, pokud by to "vhazovači" nerespektovali? Je na to nějaký zákon? Třeba nedovolené vhazování odpadků?:-D
Díky

Já to taky považuji za spam (obzvláště nabídky "levných" půjček a plastových oken, když bydlíme v novostavbě). Obávám se, že se toho zbavit nelze, leda stát pár dní u schránky a přetáhnout koštětem každýho, kdo tam bude dávat letáky, obvykle to roznáší stejní lidé, pak si zvyknou. Problém nastane, když to začne roznášet někdo jinej :-)
A někteří opravdu líní a opravdu drzí roznašeči mrsknou před vchod do baráku celej pakl těch sraček a nechaj to tam roznášet větrem.

To neni možný, nějaký zákon musí být. Když tam tu cedulku mám, tak by letáky vhazovat neměli. Letáky jsou stejné věci jako např. - plácnu - prázné petlahve. Když mi někdo bude na můj výslovný zákaz házet do baráku petlahve, tak se snad mohu nějak bránit, např. tresním oznámením na neznámého pachatele! Nebo se mýlím?

nějaký zákon musí být

Opravdu? Tady se nejedná o likvidaci odpadu, ale jedná se prakticky o doručování zásilek. Stejně tak, jako když ouřady pošlou nějakej dopis - taky ho nečekáme, ale pošta nám to doručí. A letáky jsou v tomto ohledu stejný zboží. Odpadem se to stane až tehdy, až to ze schránky vybereme a do odpadu to hodíme. Do tý doby je to pořád zásilka.

Já bych si přál, kdyby to šlo i třídit - třeba že Kaufland a Globus chcu, ostatní ne. Jenže oni to většinou nosí v předchystaných balíčkách, kde do jedněch novin je zabaleno asi deset dalších papírů. Holt to musím asi trpět.
Na druhou stranu - dám to synkovi, on strašně rád mačká noviny, je u toho celej v rauši :-) (je mu 5 měsíců).

Dobrý den, zákon č. 40/1995 Sb. O regulaci reklamy totiž zakazuje šíření nevyžádané reklamy pokud adresáta obtěžuje. K tomu je ale nutnou podmínkou označit svoji poštovní schránku vhodným nápisem, který by vyjadřoval nesouhlas majitele schránky s vhazováním takovýchto materiálů. S pozdravem, Lukáš Simon bez reklamy, prosím (Kurt)

Dobrý den 4 roky jsme letáky distribuovali a přímo ve smlouvě se společností je, že nesmí roznosce dát leták tam kde je to na schránce zřetelným způsobem nedovoleno. doporučuji při zjištění pochybení ihned informovat roznáškovou firmu, je zpravidla na letácích uvedena, popř. poštu pokud to roznáší pošta. Prostě je to zakázáno zákonem a musí zjednat nápravu.

Známý, který měl roznášení letáků jako brigádu, říkal, že pokud je na schránce "nevhazovat letáky" apod., nesmí je tam zkrátka vhodit. Jsou za to postihy a nejlepší by bylo zjistit si distribuční firmu, která roznášení organizuje. Ta to určitě ošetřeno má, problém je spíš v tom, že dotyčný "roznašeč" na tyto popisky dlabe... :-/

tak to je problém asi všech.mě jednou ruply nervy když mi vhazovač rval do schránky kupu letáku až pantíky od dvířek byly nalomené.měl velkou smůlu byl přistižen když jsem se vracel z práce.na můj dotaz co dělá mi bylo odpovězeno at se nestarám. zkrátím to,vyfasoval rozbitou držku,vyražené přední zuby a pohmožděná žebra.byla s toho aféra jako hrom.od té doby mi do schránky nechtela vhazovat poštu ani poštačka.
ps: samolepka nepomohla násilí ano

Ona za to roznášková firma kolikrát ani nemůže. Zloději to používají jako fintu, jak ověřit, jestli je dům nebo byt nějakou dobu opuštěný, prostě narvou něco do poštovní schránky a po nějakém čase si zkontrolují, jestli to tam ještě je, když to tam ještě je, tak tam můžou v klidu krást.