
Skladba stěny rekreační chatky
Ahoj všichni,
chystám stavbu chatky a mám takovou představu o skladbě stěny: SDK deska, parotěsná fólie, kovová konstrukce, hranolová konstrukce stěny (hranol 150 x 50), OSB deska, perlinka, omítka.
Prostor mezi parotěskou a OSB deskou bude vysypán PS drtí. Můžete mi to schválit příp. rozporovat?
jako na chatku je skoro OK.
SDK deska,rošt, parotěsná fólie Jutafol AL, hranolová konstrukce stěny (hranol 150 x 50), OSB deska s dírkami, diserzní lepidlo, perlinka,lepidlo, penetrace, omítka.
Ale má to vady ......
Poprosím vás o trochu rozepsání důvodů: Proč parotěsku až pod rošt (chtěl jsem i dutiny vytvořené roštem využít k zasypání polystyrenem), OSB s dírkami- to je výrobek, který se prodává, nebo je nutné dírky dodělat, proč, příp. jaké a kolik?
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky? Díky za odpovědi.
Radku, parotěsku pod rošt, aby bylo co nejmíně průpichů od šroubů do SDK, abyste nemusel podlepovat šrouby páskou.
OSB s dírkami si udělělát vrtákem 5mm asi v rastru max 20x20cm jednu dírku.
aby vlhkost z konstrukce mohla jít ven přes difuzní lepidlo a omítku.
Odvětrání!
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky****Ano a k zatežení, páč cementové drří špatně,
pak je možno nalepit levněji EPS 3,4,5,6,cm pěnou a lepit R 117 perlinku cementovým lepidlem.
Vše je o počítání peněz a Vašich možnostech.
OK díky a budu mít ještě jeden dotaz. Je opravdu vhodné celý vnitřní prostor včetně stropu( střechy) uzavřít parotěskou. Když čtu informace o zateplování, tak narážím na názory, že by stavba (stěny) měla "dýchat", ale samozřejmě taky na dokonalé utěsnění parotěsnou fólií. Kde je pravda?
Každa stěna by měla byt směrem ven více prodyšná -mít menší difuzní odpor.TO znamena vevnitř parotěsná folie.Když to na venkovní straně lajcky řečeno něčím ucpete,tak voda(para) vam tam bude zustavat a bude vam to hnít.V tomhle připadě bych šel do odvětravané fasady.
Pokud není objekt užíván k trvalému bydlení,není potřeba až tolik utěsňovat stěny.Rekreační chata je určena spíš k občasnému bydlení,takže nepůjde ani tak o bůhvíjaké šetření teplem.Tolik vodních par tam zase nevyprodukuješ,aby způsobily vlhnutí stěn.Takže bych se na parotěsku vyprdnul.
JABRAKA
radku, nenechte se zvyklat, parotěska je nutná, bez ohledu na počasí a teplotu. Zapomeňte na mýtus "dýchání stěn" To je hloupost, páč stěny nedýchají. Jsou na podobných webech rádci, že poradí, aby nedali igelit aby stěny dýchali, pak v jiné radě říkají, ....vy nevětráte tak se nedivte....

Dejte tam parotěsku, nebo si dělajte co chcete....
pozri na toto video "http://video.idnes.cz/?idvideo=V090925_091008_hobb y-dilna_bma" je to celkom zaujímavé