Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba stěny rekreační chatky

Ahoj všichni,
chystám stavbu chatky a mám takovou představu o skladbě stěny: SDK deska, parotěsná fólie, kovová konstrukce, hranolová konstrukce stěny (hranol 150 x 50), OSB deska, perlinka, omítka.
Prostor mezi parotěskou a OSB deskou bude vysypán PS drtí. Můžete mi to schválit příp. rozporovat?

To nevypada zle. Zvazil bych jeste usetrit na kovovy konstrukci a SDK sroubovat rovnou na drevo a za 2 ten hranol je mozna az zbytecne velkej, ale to zalezi na celkovy koncepci chatky. A k tej polystyrenovej drti - bude problem s elektrikou a pripadnym vrtanim do sten. Vatova by byla lepsi.

Poprosím vás o trochu rozepsání důvodů: Proč parotěsku až pod rošt (chtěl jsem i dutiny vytvořené roštem využít k zasypání polystyrenem), OSB s dírkami- to je výrobek, který se prodává, nebo je nutné dírky dodělat, proč, příp. jaké a kolik?
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky? Díky za odpovědi.

Radku, parotěsku pod rošt, aby bylo co nejmíně průpichů od šroubů do SDK, abyste nemusel podlepovat šrouby páskou.
OSB s dírkami si udělělát vrtákem 5mm asi v rastru max 20x20cm jednu dírku.
aby vlhkost z konstrukce mohla jít ven přes difuzní lepidlo a omítku.
Odvětrání!
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky****Ano a k zatežení, páč cementové drří špatně,
pak je možno nalepit levněji EPS 3,4,5,6,cm pěnou a lepit R 117 perlinku cementovým lepidlem.
Vše je o počítání peněz a Vašich možnostech.

OK díky a budu mít ještě jeden dotaz. Je opravdu vhodné celý vnitřní prostor včetně stropu( střechy) uzavřít parotěskou. Když čtu informace o zateplování, tak narážím na názory, že by stavba (stěny) měla "dýchat", ale samozřejmě taky na dokonalé utěsnění parotěsnou fólií. Kde je pravda?

Každa stěna by měla byt směrem ven více prodyšná -mít menší difuzní odpor.TO znamena vevnitř parotěsná folie.Když to na venkovní straně lajcky řečeno něčím ucpete,tak voda(para) vam tam bude zustavat a bude vam to hnít.V tomhle připadě bych šel do odvětravané fasady.

Pokud není objekt užíván k trvalému bydlení,není potřeba až tolik utěsňovat stěny.Rekreační chata je určena spíš k občasnému bydlení,takže nepůjde ani tak o bůhvíjaké šetření teplem.Tolik vodních par tam zase nevyprodukuješ,aby způsobily vlhnutí stěn.Takže bych se na parotěsku vyprdnul.
JABRAKA

radku, nenechte se zvyklat, parotěska je nutná, bez ohledu na počasí a teplotu. Zapomeňte na mýtus "dýchání stěn" To je hloupost, páč stěny nedýchají. Jsou na podobných webech rádci, že poradí, aby nedali igelit aby stěny dýchali, pak v jiné radě říkají, ....vy nevětráte tak se nedivte....
Dejte tam parotěsku, nebo si dělajte co chcete....
:-)