Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba stěny rekreační chatky

Ahoj všichni,
chystám stavbu chatky a mám takovou představu o skladbě stěny: SDK deska, parotěsná fólie, kovová konstrukce, hranolová konstrukce stěny (hranol 150 x 50), OSB deska, perlinka, omítka.
Prostor mezi parotěskou a OSB deskou bude vysypán PS drtí. Můžete mi to schválit příp. rozporovat?

Poprosím vás o trochu rozepsání důvodů: Proč parotěsku až pod rošt (chtěl jsem i dutiny vytvořené roštem využít k zasypání polystyrenem), OSB s dírkami- to je výrobek, který se prodává, nebo je nutné dírky dodělat, proč, příp. jaké a kolik?
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky? Díky za odpovědi.

Radku, parotěsku pod rošt, aby bylo co nejmíně průpichů od šroubů do SDK, abyste nemusel podlepovat šrouby páskou.
OSB s dírkami si udělělát vrtákem 5mm asi v rastru max 20x20cm jednu dírku.
aby vlhkost z konstrukce mohla jít ven přes difuzní lepidlo a omítku.
Odvětrání!
Disperzní lepidlo má sloužit k přichycení perlinky****Ano a k zatežení, páč cementové drří špatně,
pak je možno nalepit levněji EPS 3,4,5,6,cm pěnou a lepit R 117 perlinku cementovým lepidlem.
Vše je o počítání peněz a Vašich možnostech.

OK díky a budu mít ještě jeden dotaz. Je opravdu vhodné celý vnitřní prostor včetně stropu( střechy) uzavřít parotěskou. Když čtu informace o zateplování, tak narážím na názory, že by stavba (stěny) měla "dýchat", ale samozřejmě taky na dokonalé utěsnění parotěsnou fólií. Kde je pravda?

radku, nenechte se zvyklat, parotěska je nutná, bez ohledu na počasí a teplotu. Zapomeňte na mýtus "dýchání stěn" To je hloupost, páč stěny nedýchají. Jsou na podobných webech rádci, že poradí, aby nedali igelit aby stěny dýchali, pak v jiné radě říkají, ....vy nevětráte tak se nedivte....
Dejte tam parotěsku, nebo si dělajte co chcete....
:-)