Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto zapojeni spínačů na žárovky

ahoj chlapi,
doufám že mi tady poradíte.:-) potřebuju poradit jak konkrétně zapojit spínače na žárovky. Na zahradním domku cheme máme natáhlé žárovky (12V) na autobaterii (12V. Doteďka sem to řešili tak že sme káble zastrčili do baterky a tak svítily ale ccheme to dat na klasické spínače (domací na 220- 380V) určitě by to mnělo jít ale jak. Když sem to zkoušel tak sem vedl dva káble od žárovky do spínače a odtud dva dva káble k baterce (ke zdroji), pak sem zo zapl/vypl v pohodě to jelo ale najednou se začal strašně zahřívat kabel od zdroje. Tak sem ho vymněnil přehodil káble ve spínači zapl a spínač vyhořel (začal smrdět po vyhoření a už sem to nerozjel) napadá mně že bo to chtělo dat do "věncu" ale zase tam je moc šroubků a nevím kam co zapojit. Nebo to tam nemusí byt a půjde to zapojit jen do vypínaču??...nebo tam musí byt uzemnění?, ale to mně připadá zbytečný na tak málo napětí.... prosil bych co nejlépe o radu a kokrétní vysvětlení co dělám popřípadě špatně..předem moc děkuji

Už jste se ptal tady: http://kutilska.poradna.net/q/view/14703-jak-zajis tit-sviceni-na-chatce (Kurt)

Žárovky mají dost velké proudové zatížení.Při 12,resp.24 V musíš počítat s tím,že kabely,použité na rozvody,musí být dimenzovány na poměrně velké proudy.Totéž platí i pro spinače.Ty na 230 V propouštějí proudy do 2 A a na 12 V nejsou vhodné.Tam musíš používat autospínače,případně spínání relátky.
JABRAKA