Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Balkon

Zdravím,mám dotaz na kutily zde.Dělám balkon který má konstrukci z fošen a chtěl bych se zeptat co dál tam dát?představoval bych si jako finalní ůpravu dlažbu,ale nevím co dát pod ní,jestli ipu,nebo existuje ještě něco jiného?Také mám dotaz jestli musím použít hydroizolaci?Potřeboval bych vědět složení,tzn základ jsou fošny a pak?

Ó jé, ty vydržely. Ale dřevěné staré poctivé dřevěné. Jednak už samo dřevo byla skála (asi dub). Když kdysi předělávali před barákem trať, tak jsme si těch pražců natahali. Udělali jsme z nich základy kůlny. Během desetiletí se kůlna rozpadla, pražce však drží i nadále.

Kamarád si udělal z pražců bariéru proti svahu.Už to má snad 15 let a vůbec se to nemění.Ale nemají to rádi hygienici a vodohospodáři,tam kde jsou zdroje pitné vody,se to nesmí používat.V šedesátých letech se na impregnaci používaly i polychlorované bifenyly, takže se není co divit.
JABRAKA

Podívejte se,jsem limitován penězi,na baráku si vše děláme svépomocí.Můj dotaz zněl jednoduše a do dnes jsem nedostal odpověd.Tak tedy znova,jako základ balkonu tvoří 4nohy s rozměrem 16 krát 16cm.Jako první vrstva podlahy tvoří trámy s rozměry 10 krát 10cm.Proto jsem myslel že bych na to dal ipu a pak něco(co to mělo být nevím proto jsem se ptal) a pak na sucho dlažbu.Fotka je v příloze.Díky

[636-balkon-jpg]

Hezká fotka. Jen by mně zajímalo, kolikrát bude třeba opakovat, že na dřevo zase jen a jen dřevo... Jednoduchý dotaz a odpověď také jednoduchá, nemluvě o tom, že už tu taky byla.
Taková pěkná teplá konstrukce a chceš tam nacpat studenou neosobní dlažbu. Napiš kam; klidně Ti dojedu napohlavkovat a neber to ve zlém. Jen chci v duchu této poradny které si vážím dobře poradit.

Já tomu nerozumím, ale vidím problém i v tom, že tam jsou spáry dřevo na dřevo, kde se asi může držet voda a začne to odehnívat, tím myslím průchod sloupku nad rovinu podlahy, kde to budeš muset nějak vymyslet,aby stékající voda netekla dolů po sloupku.
Jak to udělat/olemovat a omotat antivodo izolací netuším, ovšem silikon je mocný.
Existuje dlažba pokládaná na terče, viz:
http://www.presbeton.cz/k_74_doplnky-terce-pro-pok ladku-dlazby.html

terce.htm

471.htm

ale to bys asi musel udělat rovinu z osb desek a na to nějakou silnou folii a pak ty terče.
Kam se dostaneš cenově

,jsem limitován penězi,

nemám páru. Jestli tu plácám nesmysly, tak mě určitě někdo opraví.

Dřevo je dřevo. To je fakt. Ale pokud na to bude pršet, svítit slunce a v zimě padat sníh, rozpraská to a následně shnije, nátěr nenátěr. Ledaže by to bylo z dubového dřeva a napuštěné jako ty pražce. Zvlášť ve spojích, kde to ani pořádně natřít nepůjde. Dát dvě vrstvy dřeva na sebe, bez odvětrávacího roštu, to už vůbec ne. Vyměnit plot, je určitě snažžší, než část domu. Doporučuju, napustit, (třeba luxol), potom IPU,dobře napojit na dům aby nezatékalo, na krajích přesah. Položit dlažbu na dřevo klas. způsobem nelze. Dřevo pracuje. Dobrý tip uvedl Čumil_old, viz odkazy. (já bych možná potom dlaždice vyspároval silikonem, protože u této konstrukce zůstávají volné spáry což by se mi nelíbilo a silikon je pružný). Další možností místo dlažby, by mohl být materiál VOODPLASTIC EMO (odolna imitace dřeva). Na ostatní konstrukci (svislé prvky a zábradlí se voda tolik nedrží, tak dobře napustit luxolem, a po čase přetřít. Na vrchní plochu zábradlí by byla vhodná nějaká stříška, nebo kvalitní nátěr. (PS. Také by byla možnost nalepit dlažbu na IPU přímo nějakým tmelem. Ale pružným, třeba silikon. Ale buď do souvislého lože, (cena) nebo na terče tak, aby proniklá voda mohla odtéci. Předpokládám že to má trochu spád).

A ještě nějaká ta myšlenka:-) Na tu IPU položit PVC podlahovou krytinu (lino) ve vhodném dekoru a i ve venkovním prostředí dost vydrží. Nebo: Lino použít jako mechanickou ochrannou vrstvu a na to udělat něco jako "plovoucí podlahu" -- příčné (po směru vody) napuštěné latě a na ně pochůdnou vrstvu z úzkých prken, jako rošt, s malými mezerami. Obojí snadno časem vyměnitelné. Jde o to ochránit základní konstrukci.