Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení RD

Dobrý den,
jsem si vědom, že na téma zateplení RD tu již bylo zodpovězeno hodně dotazů. Ale jelikož i mnme příští rok čeká zateplení RD, trápí mě hlavně otázka rosného bodu, protože použitým izolantem bude polystyren. Pochopil jsem dobře, že když projektant podle výpočtů určí tlouštku izolace 10 cm, s tim že rosný bod vyjde bezpečně do izolace, a já pro jistotu dám tlouštku izolace 12 cm, mohu být klidný? A jak je to s větráním? Opravdu jako prevence proti kondenzaci stačí 5 krát denně udělat průvan aby se vzduch trošku hnul?
Náš barák: tlouštka stěn 45cm, eurookna s izolačním dvojsklem, částečně zateplená střecha, kondenzační kotel Buderus, místnosti vytápěné na 20C.
Děkuji všem za reakce.

Dobrý den,hodlám zateplit RD eps 120,plná cihla-75cm ,okna plastová zasklení 1,1-je 120 eps dostačující?Dále řeším kotvení eps,výška stěny je 3m ,původní omítka bude odstraněna,lepení bude provedeno na zdivo budou stačit 4hmož./1m2 uprostřed desky? Děkuji za radu.

pro sichr byste mohl dát všude hmoždinky a třeba i 10 na metr
ale proč. dáte pro sichr dvojitou perlinku, kdyb náhodou letěla kráva s rohem do zdi?

dokud si neuděláte zkoušku přídržnosti, neuvěříte že to drží OK. Chodím 2x ročně na přdnášky a školení na zateplení, ale ještě se nestalo, aby školitel sdělil na můj dotaz, zdali někdy viděl opadaný izolant na domku do výšky 10 metrů
NIKDY nikdo neviděl, nebo mi to neřekl.