Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení myčky k sifonu

mam malej dotaz, potřebuju připojit k sifonu myčku, ale má to pár háčků...

vypadá cca takto:

[http://www.plastbrno.cz/images/product/u-sifon-usp orny-prac-vyv.jpg]

ale, neni tam pinďour a žádnej kterej bych tam mohl napojit se mi nepodařilo sehnat..

-vyměnit ta část trubky na pinďoura nejde protože je to celý napevno a ta část musela bejt upravená aby to všechno sedělo
-celej sifon asi také ne protože ta roura do zdi je tam nějak pěkně našouplá

-na tom mym sifonu je ale ještě vespod závit, na kterej by šel pinďourek namontovat, ale zajímalo by mě jestli by třeba sra*špína netekla zpátky do myčky

-nebo jestli de to "účko" ve spod zaměnit za tu pěknou bílou hadici, a pak by šla v poho vyměnit ta část se závitem na pinďoura

co doporučujete? díky

fosiczka

loading...

Dyť jo. Místo napojení je to, které trčí uprostřed a je zadělané tím špuntíkem. Na obrázku je jasně vidět, že to tam je jen pro případ, že tam zatím není ta myčka napojená.
Ukázal jsem tento obrázek i s textem zadavatele dceři - místo napojení myčky určila naprosto jistě.

na tom prostřednim dílu jako je závit a otvor na připojení bůhvíčeho, ale tu přípojku na hadici ktérá by tam pasovala sem nesehnal, zajímalo by mě tedy jestli bych tu hadici moh šoupnout na spodek toho spodního dílu (účka), kde je taky závit na bůhvíco, a tam zrovna pasuje "piňdour" kterej tu mam, ale de mi o to aby splašky a všelijaký svinstva netekly do myčky...

Zajdi do Horního Bachu, tam ty díly mají. Vem si ten obrázek s sebou, hodinu tam řvi mezi regálama než se od někud spustí prodavač a pak už to půjde ráz na ráz. Prodavač sáhne do přihrádky a vyjme správné čůro, na cestu tě vybaví několika dobrými radami. Zakup někde v konzumu rum, zamontuj, zapij a požádej manželku ať na tobě zase rok nic nechce.

Tk který obrázek opravdu ukazuje skutečný stav ? Píšeš tu o pinďourech, ale na spodním díle v účku žádný není ? Vídím jen ten díl který je zakroužkován a tam je napojení hadice, ne ?
Je to podle mě standardní závit. Pokud tam nejde hadice z myčky nasadit tak bych to zaslepil a do zaslepení bych si udělal otvor jaký potřebuji( pokud hadice od myčky opravdu není zakončena koncovkou se závitem). Stejný postup - ten ze záslepkou - jsem udělal i doma.
Jinak, do spodní části syfonu nic nepatří, odpadní voda by se hrnula kam nemá. Napojení se dělá vždy nad sifonem.

Aha. Takže ty tam na prostředním díle nakonec opravdu máš jakousi odbočku, ale ta je jestli tomu dobře rozumím uzavřená maticí, protože tam přece nemůže být díra, že? Zkus tedy tu matici odšroubovat a podívej se co je pod ní. Dám za to krk že tam je pindour schovaný, otočený dovnitř a přez něj je kulatá záslepka. Pokud se dobře pamatuji, tak před 20 roky se ty sifony dodávaly právě takto otočené.
A klukům se omlouvám že jsem prudil s chybějícím pindourem.

Tvor, který vlepil menší trubku do větší, zakončené navíc přechodovým kusem s gumovou manžetou, je debil. Kdo to dělal? Montéři linky? Otlouk bych jim to o rypák.

Ta pružná hadice by se krásně vytvarovala, přesně zapadla do mažety a ještě navrch při problémech dala vyndat. Jenom mne asi tři lidi varovali, že ty hadice praskají. Ale musím zaklepat, mně funguje, i sprcháč jsem s nínakonec řešil.