Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem srážení vlhkosti na bednění pod bitumenovou šindelí.

Dobrý den, můj problém je že jsem loni nechal udělat novou krytinu na staré bednění které bylo pod eternitem. Bednění je v pořádku ale v zimě se mi zespod na bednění hodně sráží vlhkost. Je to jednopodlažní dům s nezateplenými stropy.
Je možné tuto střechu dodatečně zateplit ? Nebo jestli existuje nějaké jiné řešení ,odvětrání nahoře při pokládce šindele dávali.
Nevím jestli by vyřešilo zateplit stropy v obytných místnostech tak aby teplo nestoupalo nahoru.
Je to sedlová střecha dost příkrá cca 7*6 m jedna strana, bez ůžlabí ,dva vykíře.
Neplánuji ani do budoucna podkrovní bydlení pouze jako sklad, půda.
Za odpovědi děkuji.

Ja bych to resil zateplenim stropu a pokladkou parozabrany. Nemyslim si, ze zvisit odvetravani je v tomto pripade idealni, pokud nebude udelana dodatecna tepelna izolace stropu. Cim vetsi odvetravani, tim chladneji na pude a tim i vice protopite. Ale je to pouze muj nazor.

ano, zní to logicky, že dojde k většímu úniku tepla, ale na stranu druhou, pokud bude provedena izolace stropu, tak vás nemusí ten únik tak dalece trápit, kondenzát se ve větší či menší míře objeví vždy a jde o to aby se co nejrychleji v celé ploše vysušil, nehledě, že šindele se musí ještě chladit, relativní teplo na půdě a nedostatečně odvětraná střecha vytváří dobré podmínky pro plísně a nemusí být ani vidět, u mnoho starších střech když sundáte krytinu tak mezi prkny a lepenkou, nebo přímo na lepence jsou stopy plísní a je to jen proto, že neodvětral kondenzát, dále teplá střecha v zimě může způsobit i dost robustní zatékání, tak bych se určitě odvětrání střechy nebránil a určitě udělal zateplení stropu, každopádně parotěsku pod izolaci, protože rosný bod se ze střechy přesune do izolace.