Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strop + plochá střecha (změněno)

Nad částí RD (obývák) bude plochá střecha (neuvažována jako terasa).

Mimo jiné uvažuju o Polystyrenové stropní panely MED10, hlavně kvůli tepelné izolaci.

V celém zbytku baráku bude Bílý strop YTONG, nad tím budou v šikmé střeše podkrovky.

Jsem pochopitelně na vážkách. Nad stropem nad tím obývákem je plánována polystyrénová tepelná izolace, nad tím asi beton (aby se to nepropadalo) a nějaká vodotěsná fólie či co...

Nerad bych tím polystyrénovým stropem MED10 (navazuji na http://kutilska.poradna.net/q/view/18885-perlinka- na-polystyren ) to nějak "zadusil", nebude nakonec lepší dát ten Ytong i nad ten obývák, zalít jako všechny ostatní stropy v baráku betonem a nad to dát polystyrénové izolace a nakonec nějak vodotěsně zaizolovat (fólie, plech...)?

Díky za postřehy.

---edit---
Doplňuji ještě, že obvodové zdivo bude z Ytongu Lambda 375mm (s dodatečnou venkovní izolací se nepočítá). RD je nepodsklepen. Okna (nějaké kvalitnější) plastová, dvojskla.

Ten systém ztraceného bednění se mi líbí,něco podobného jsme použili na zdi.
Ale tloušťka izolace bude asi malá,stálo by za to ji ještě doplnit po dokončení betonáže minerální vatou a pak teprve střešní krytinu.Ten Ytong 375 mm je ale také slabá stěna,aby trochu ušetřila teplo.Určitě bych aspoň 10 cm přidal,nebo pak polystyren na fasádu.A ještě při betonování stropu zajistit,aby beton v čele nosníků nekoukal ven a byl vždy krytý aspoň 15 cm EPS.
JABRAKA

To polystyrénové ztracené bednění zalité betonem nahrazuje jen "normální" strop. Na to by přišlo dalších +/- 20cm polystyrénu (a betonový záklop??) + vodoizolace (fólie, plech..).

Ptám se proto, že mám trochu obavu, aby to mezi těmi polystyrény (beton) nějak nevlhlo, neplesnivělo... Zda nebude lepší nešpekulovat a tát tam jako všude jinde ten Ytongový stop a ten shora zateplit.

Toho vlhnutí a plesnivění bych se nebál. Než jsme postavili, tak jsme se zajímali i o systém MADMAX, ale když jsme si to nechali spočítat, bylo rozhodnuto. Jediná nevýhoda u tohoto systému je cena :-( A trochu složitější kotvení předmětů na zdi.

A k tomu Ytongu - nevyšlo by to třeba i levněji? Když vezmeš někde systém na celý dům, máš slevu...

Takže ještě trochu jinak, neměl jsem přesné informace.

Tloušťka polystyrénu toho ztraceného bednění může být libovoně větší, klidně 15-20cm. Skladba by tedy byla následující (odspoda):

- ztracené bednění - polystyrén (20cm v nejužším profilu)
- armovaný beton (7cm?)
- sespádování 1° (buď přímo tím betonem nebo zakázkovými polystyrénovými klíny - "tvrdými")
- folie (izolace proti vodě)

Zespoda bude perlinka, tenkovrstvá omítka (jako ostatně v celém baráku).

Posuďte prosím s ohledem na případné problémy, uváděné zde: http://kutilska.poradna.net/q/view/18885-perlinka- na-polystyren

Nevypadá to špatně...A nešlo by místo hromady polystyrénu přidat prostě vzduchovou mezeru/beton potěr atd. ? Nevyjde to levněji a taky kvůli požáru atd. ? Plášť má být pochůzí ? TiZn plech je kvalita...