Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně topení v bytě. Byt má vel. asi 76m2. HUP je před domem( asi 10m), ale není vůbec zaveden do bytovky. Tzn. že by se musely dělat rozvody po domě a pak v bytě. Tak bych chtěla vědět, jestli není lepší udělat topení + vodu na elektriku. ( ne přímotopy.)Co všechno je třeba k topení na elek. a jaká je asi roční spotřeba plyn versus elektrika.
Předem moc děkuji za rady.
Hezký den všem. S.

Buď ráda,že máš pl.přípojku.Najdi si na netu firmy na plyn,neech si udělat návrh a ceník.Jednoznačně je topení plynem nejlevnější po topení dřevem.Elektřinou topí jen zoufalci a ti co neví kam s penězi.

Potřeboval bych poradit, mám byt 1+1 (40m2), v současnosti jsou zde v každé místnosti strší vafky a ohřev vody je také na plyn. Potřeboval bych rekonstrukci topení, ale zase nevím zda plyn zachovat nebo topit elektřinou. Byt je v přízemí zděného domu, fasáda nezateplená, ale zdi jsou dost silné, okna nová. Zase mi jde o nejlevnější variantu. Neznáte někdo elektrické akumulační topení EVO?
Děkuji za vaše postřehy

Dobrý den,
mám dotaz:
chtěla bych koupit dům,ale má po celém domě přímotopy na elektriku.Je možno připojit i plyn (3m od domu). Dum ma ve sklepě 4 místnosti (celkem 76m2), 1. patro 3 místnosti (také 76m2), 2. patro také 3 místnosti (76m2). Je pravda, že bych se na konci měsíce nedoplatila za topení? V celem domě je dlažba a dům má zateplené asi 1 patro. Střechu ne. Díky moc všem za odpověď! Silvie

Stěny jsou zateplené - zřejmě 1. patro, kde je nejdůležitější část domu - obývák a kuchyň. Ložnici nad obývákem bych si vytopila buď přímotopem nebo prý mi i ložnici (její stěny) vytopí trochu i krb, který je v obýváku pod ložnicí. V technických místnostech v suterénu je ještě kotel na pevná paliva.