Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké vidle?

Potřeboval bych nové vidle na seno na ranči.Moc se vtom nevyznám,jaké by byly ideální?Chci něco kvalitnějšího,finance- 1000kč.
Mohli byste mi poradit nějaké konkrétní,nebo něco,na co se pří výběru zaměřit?Díky..

Ono není na seno jako na seno :-), záleží s jakým objemem manipulujete, na druhu sena atd. Na seno se všeobecně používají 3-4 bodcové, ale velmi různorodé šířky a také úhlu. Také násady jsou rovné nebo s úhlem. Nicméně kované s dřevěnou násadou vyjdou cca na 250Kč a vydrží klidně 10let každodenní práce. Pokud taháte seno ze stohu nebo "rozbíráte" balíky jsou na to šikovné vidle s bodcema zahnutýma o 90°.

podávky

Mimochodem tohle je ten výraz, kterým se nazývaly a nazývají trojzubé vidle s dlouhými hroty používané k dopravě sena nebo snopů na vůz(žebřiňák) anebo na půdu otvorem ve stropě.
Čtyřzubky byly na hnůj a třízuby zalomené do pravého úhlu se na litoměřicku zovou kopáč.
S mnoha zuby a bambulkami na koncích vidle na brambory a obdobně vypadají vidle na štěrk, jsou ovšem hlubší než bramborové.
A na závěr jeden klasický výrok.
Není pravda, že jsem ho bodl třikrát, jen jednou, ale vidlemi.

Ale podávky právě mají násadu,aspoň 2 m dlouhou a na konci kulaté zakončení.Něco jsem se jich napoužíval,hlavně na vojně.A na řepné brigádě se řípa nakládala zase řepačkama.vidle s mnoha zuby a kuličkami na zubech.A na Šumavě máme na chalupě ještě vidle trojky celodřevěné,skoro sto let staré,chtěli mi je ukrást z muzea.
JABRAKA

Vidle na seno jsou trojky s násadou krátkou(normální) a trojky "podávky" s dlouhou cca 3m(dělal jsem i 4m).
Na hnůj čtyřky malé cca 250mm, na krmení čtyřky velké cca 350mm.
Násada se ohýbá tak aby když máš jednu otevřenou dlaň na konci násady a druhou dlaň v půlce tak se ti vidle nesmí otočit "vzhůru nohama"
(myšleno ve vodorovné poloze)
Pokud má násada jinou geometrii tak se nadřeš jako kůň.

Vidle: odkaz