Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení střechy sedlové

Dobrý den
Potřeboval bych poradit jak zateplit sedlovou střechu,krovy jsou pobity prkny,na něm je šindel a ve vrcholech větrací otvory jak udělat odvětrání této střechy a následné zateplení.Mám zhotovit latovou konstrukci pod prkna tedy na krovy přibít latě na latě drátěný výplet na to paropropustnou folii /jakou/ pak izolaci Isover na to znova paropropustku/jakou/ a dále obložení.Tímto by vznikla vduchová mezera mezi izolací a bedněním střechy 5 cm,samozřejmě že bude odvětrání i dole mezi krovy.Bude toto dostačující?Nebo můžete poradit něco lepšího?Děkuji za radu. Míla

Dobrý den
Děkuji za radu ale rád bych se ještě zeptal-tu folii přisponkovat nejdřív na krokve,napnout,zajistit latěmi,takže drátěný výplet dělat nemusím,pak Isover,zase folii a pak chci dát palubky,nebude mi vlkkost se natahovat do trámů,myslel jsem totiž jestli bych měl i ty trámy obalit nějakou folií.Jáké folie bych měl použít jak pod bednění a pod palubky.Mezi izolací a parotěskou musím nechat taky vzuchovou mezeru směrem než budu dávat palubky.Děkuji předem za odpověd.
Míla

Míšo, "přisponkovat nejdřív na krokve,napnout,zajistit latěmi" podle vaší šikovnosti vyberte vhodný postup, aby jste dosáhl kvality na obrázku. Folii Jutadach 135. trámy neobalovat, folil nesmíte vatou vyboulit!!!

"Mezi izolací a parotěskou musím nechat taky vzuchovou mezeru směrem" NE

folii pod palubky Jutafol AL 170
ICQ 55180641

Otázka je - co máte pod krovy - jestli a ) půdu nebo b) obytný prostor.
Stačí krovy podbít a vyfoukat celulózou TEMPELAN - a máte vystaráno i s odvětráním.
Já jsem v podkroví na trámy připevnil konstrukci na fermacel, na tu konstrukci jsem dal parotěs - tím jsem si zvýšil vrstvu izolace na 24cm - a vznikou dutinu vyfoukal celulózou. Bez starostí s rosným bodem nebo tepelnými mosty.