Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení střechy sedlové

Dobrý den
Potřeboval bych poradit jak zateplit sedlovou střechu,krovy jsou pobity prkny,na něm je šindel a ve vrcholech větrací otvory jak udělat odvětrání této střechy a následné zateplení.Mám zhotovit latovou konstrukci pod prkna tedy na krovy přibít latě na latě drátěný výplet na to paropropustnou folii /jakou/ pak izolaci Isover na to znova paropropustku/jakou/ a dále obložení.Tímto by vznikla vduchová mezera mezi izolací a bedněním střechy 5 cm,samozřejmě že bude odvětrání i dole mezi krovy.Bude toto dostačující?Nebo můžete poradit něco lepšího?Děkuji za radu. Míla

Otázka je - co máte pod krovy - jestli a ) půdu nebo b) obytný prostor.
Stačí krovy podbít a vyfoukat celulózou TEMPELAN - a máte vystaráno i s odvětráním.
Já jsem v podkroví na trámy připevnil konstrukci na fermacel, na tu konstrukci jsem dal parotěs - tím jsem si zvýšil vrstvu izolace na 24cm - a vznikou dutinu vyfoukal celulózou. Bez starostí s rosným bodem nebo tepelnými mosty.