Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem favorit - olej, otacky

Zdravim!

U favouse me problikava kontrolka mazani. Protoze ale kontrola neukazala, ze by oleje bylo kriticky malo(je ho dokonce o trosicku vic nez by melo, ale jen o 2-3 milimetry) myslim ze by to mohlo souviset s volnobeznema otackama, ktery jsou okolo 500-600. Nevite, jestli by to tak mohlo bejt a kde co pripadne postelovat? Favous je z roku 90, takze klasika karburator, ne jednobodovej vstrik, pripadne pokud to spolu nesouvisi po cem se podivat.

Jedině správná rada je od Dale Coopera-pootočit sroubkem aretace klapky, provádí se dlouhým úzkým šroubovákem z pravé strany bez sundavání filtru. Podívej se na podkovu, která s klapkou otáčí a nad ní uvidíš seřizovací šroubek. Dostáváš se na něj právě zprava přes otvor v plechu. Radu vyndat plombu na seřizování bohatosti zapomeň. Tohle sluchem dohromady už nikdy nedáš, to se dělá na stolici s měřáky /emise/. To, že to má při studeném startu vyšší otáčky je v pořádku, je v provozu sytič, který je zapojen v chladícím okruhu a po ohřátí vypne na provozní otáčky.