Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastové okapy

Zima dokonává destrukci našich starých okapů. Musím dá nové a rozhoduji se mezi hliníkovými a plastovými. Máte někdo s plastovými zkušenosti? Nepraskne plast při cca 20st. mrazu???

Neviděla jsem pěkné provedení v plastu. Ale třeba je to teď zas trochu jinde. Plastové okapové systémy dělá např Lindab, Ruuki(dříve Rannila) aj. Hliníku se říká měď chudých, má slušnou životnost, nenatíráte, nebledne, v barvách bílá, červená a tmavě hnědá. Rodiče ho mají 15let, nikdy nejmenší problém. Pozor na dobrého klempíře. Titanzinek také nenatíráte, je dražší než hliník, vyšší životnost, našedlá patina. Nejluxusnější je měď, pokud není dostatečně vysoko, pravděpodobně ji někdo ukradne.

Natírat se musí pozinkový plech. Dříve se muselo čekat, než povrch trochu zoxiduje, cca rok, a pak teprve natřít. Teď už je snad nějaká barva, u které vyčkávat netřeba. Osobně nemám zkušenost, jak dlouho vydrží. Ale u pozinkových plechů to nebyl jeden nátěr a dost, po určité době se barva oloupe, ale ne všude, tudíž na štafle, ocelový kartáč, pak barva a to vše s vidinou, že se za pár let vše bude opakovat. Hliník je jen o málo dražší a žádné takové radosti u něj nejsou:-). Titanzinek a měď se rovněž nenatírá, získávají patinu. Měď ale bohužel málokdy získává charakteristickou měděnku, soudí se, že je to vlivem znečištění ovzduší. Hliník třeba v COMAXU ve Velvarech lze objevit i v šedé barvě.

Když řeknu A, řeknu taky B. Tady se ale taky sluší říct, že hliník je jak máslo a zlatý starý letovaný okapy, který ve spojích drží roky. Zato hliníkový ve spojích tmelený jsou na pár let. Tedy hliník ano, ale lepení "silikonem" je vážně o ničem. Dobré tak ke vztekání se za pár let ...
Plastový okapy nebrat vůbec, to je stejná mánie jak s plovoucíma podlahama. Pokud jsou peníze a trochu jistota, že měď nikdo neukradne, není lepší volby. Poctivě letovat ... :i:

Tizn jsem si dala také, ale znovu opakuji: rodiče mají hliník 15 let bez sebemenších problémů. Ani letošní zima na tom nic nemění. Řekla bych, že to tudíž není materiálem, ale rukama. Každý materiál chce své. S Tizn také nemůžete pracovat v zimě, přesto jako hotový okapový systém teploty pod nulou bez problémů snáší.

pokud ovsem nekdo nechce letovat,muze spojovat trhacimy nyty a polyuretanovym tmelem,s tim mam vice jak 10ti lete zkusenosti a nevidel jsem lepsi lepidlo,lepim s tim uplne vse,kov na kov,sklo,beton,kamarad instalater po jeho objevu uz nepouziva nic jineho a odpady uz mu netecou,jestli se vsak stim upatlate,tak konec,chodite s tim na rukach i tyden,nejde dolu nicim,a kdyz pisu nicim,tak opravdu nicim...........:-D

Máte pravdu, je tam klempířský polyuretanový tmel, nýty, přes ně opět tmel a čepičky z Al plechu. Než sem přišel tenhle tmel, lepilo se to takovou černou textilní lepicí páskou, prý to taky drželo dobře. Doufám, že jsem se Vás ničím nedotkla, měl to být vtip :-) Zatím..

v poradku nic se nedeje,jsem narazuvzdorny........:-D
ja osobne bych si nikdy neporidil zlaby hlinikove a plastove uz vubec ne,zakaznici meli nejcasteji zajem o cele sestavy od Lindabu,Ruuki a podobne.Muzou si vybrat ze siroke nabidky barev,jen remeslnikovi se s tim hure pracuje,velmi lehce se barva poskrabe a je to pak treba opravovat......:-/
....videl jsem vsak zlaby z obycejneho pozinku stare pres tricet let,byly plne funkcni,ale zrezle,nikdy!!!nebyly natrene,ovsem nebyl to pozink jako dnes ,dovezeny z Italie a jen o trochu tlustsi nez alobal na grilovani,ale pravy rusky nefalsovany..........:puff:

Proč by jste si nikdy nepořídil plastové žlaby.....? Asi to tuším ,kdyby si každý trochu manuálně zručný zkusil je namotovat sám ,tak by zjistil že předražené služby tkzv klempířů není již třeba .A já třeba znám 87 letého kuřáka co denně dělá 40cigaret a rakovinu plic taky nemá :-)

no dyt jo,si to udelejte sam,ja jako samozvany klempir a pokryvac do toho nemam co kecat.......... :-D
P.S,chybi tady zvraceci smajlik.....:-D
jelikoz si dnes kazdy umi poradit sam,nechapu pak,proc jeste existuje poradna.........:-D
jak rikala moje babicka..........kdo chce kam ,chuj s nim...........kdyz to umite vsichni lepe a mate v tom mnohaletou praxi.......omlouvam se vsem za to,ze jsem se opovazil poradit......priste budu mlcet a vam vsem radobychytrakum preji mnoho zdaru,jak v soukromem podnikani,tak i jinde a vsude...........:puff::puff::puff:

Plastové okapy,mám 3roky,za tu dobu mají stejný tvar i barvu,montoval jsem si je pečlivě sám.Pokud je někdo lempl a na všechno si pozve firmu ,nesmí se občas divit výsledné práci.Mimochodem soused vedle mě má taky plastové okapy cca 5let a taky bez problému.

Takže jsou tu asi 3lidé co mají zkušenosti s plastovými žlaby dobré,mají je namontovány ,nějakou tou zimou prověřeny a jsou(asi) spokojeni.Pak jsou tady asi taky 3lidé,z nich jeden napsal že se mu asi kroutí ,ale nenapsal proč a z diskuze zmizel jak pára nad hrncem,potom ten druhý pán,co by je nechtěl ani za nic,taky jsme se nedověděly proč ...a nakonec pán klempíř kterému se taky nelíbí nemá je rád (asi mu berou práci)a nejsou dobré,ale proč to nám laikům již nevysvětlil? Je to škoda,protože kdybych věděl všechny tyto negativa ,vytáhnu žebřík a půjdu je po těch letech sundat a začnu schánět Ruský bezůdržbový pozink.:-)

Děkuji všem. Asi si ty plastové nedám. A jaký materiál zvolím uvidím poté, co mi klempířská firma udělá nabídku s kalkulací. Ale absolutně netuším, kolik by to mohlo u firmy stát. Mám dálku okapu asi 10 m a roura dolu bude asi 4 m.

Dobrý den, cena se většinou dosti liší podle materiálu jak u žlabů a svodů, tak šindele, cena za oplechování komínu se pohybuje v rozmezí cca 1200 - 1500 Kč + zvolený materiál. Doporučujeme všem měď kvůli trvanlivosti a bezúdržbovosti, pokud v PZ taky není problém, TiZN nedoporučujeme, je celkem nevhodný pro falcování a v zimním období občas praská. Pokud budete mít zájem, jsme schopni vypracovat cenovou nabídku. U kanadské šindele je třeba počítat i s podbitím. V ideálním případě používáme OSB desky, kvalitní a odolný podklad proti vlhkosti a plísním.

Jako klempířská společnost nabízíme i jiné varianty než plast. Lepší variantou se nám zdá tzv POPLAST. Jedná se o zinkovaný plech, s nástřikem barvy. Existuje velká škála barevných odstínů a cenová relace je velice příznivá. S plastem máme špatné zkušenosti, problémem jsou netěsnosti spojů,po nějaké době a dále jejich velmi náročná případná oprava. Plast se po rozpojení velmi špatně spojuje zpět.

Mám plastové okapy zhruba 17 let a bydlím v docela krutých podmínkách Krkonoš, jsem nadmíru spokojen, na zimu
na jedné straně je sklápím, jednodoché řešení, ale na jedné straně je nechávám celý rok. Nic to nedělá dokonce ani barva se nemění. Vzhledově se nijak neliší od jiných druhů. Jen mám teď problém, že nemůžu sehnat
rozměr který tenkrát byl a dnes se už asi nevyrábí 90 mm. Jinak obrovská spokojenost.

Ale ,no tááák blondýno,zachovejte chladnotupou hlavu a až se sousedkou Blažkovou vymyslíte další rébus ,tak se ozvěte ?! Ps- názvy prášků neznám a tudiž je neberu,není to náhodou něco čím jste v minulosti otrávila manžela ?? Přeju hezký večer :-)

Já mám, na rozdíl od Vás, hlavu chladnou! Už se ovšem nepotřebuji zde radit. Vyhrála jsem 1,6 milionů, takže si vše zadávám firmám a jsem vysmátá. Mějte se a užívejte důchodu (podle psaní jistě v důchodu už budete).Pokud ne, tak alespoň přerušte ten půst! Když dobře zaplatíte, možná se někerá najde! Pa