Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parkování před panelákem, rezerve

prosím vás na koho se mám obrátit
před našim malým paneláčkem je místo na parkování pro tři auta, pravidelně tam stojíme já a další dva sousedé
cizí lidé,návštěva apod. např. i z okolních paneláků nám zaberou místo před našim domem,jenže ted v zimě není kde jinde zaparkovat , ponevadž jsou tuny sněhu kolem cest
uvažoval jsem že kdybych si chtěl vyřídit nějakou jakoby parkovací kartu pro moje spz, nevím na koho se obrátit a zda by byla nějaká možnost mít v tomto problému uspěch
stačilo by mě to jen ted v zimním období
mluvil jsem se správcem domu, jenže ten auto nemá tak, že je mu to jedno, at si to vyřeším z lidmi co nám tam postaví auto
děkuji

loading...

Záleží na tom, čí je ten pozemek. Když jsme bydleli na sídlišti, tak jsem se o to zajímal. Pozemek byl města, takže bych musel zažádat na městském úřadě. Rezervaci by mi dali - za 2000,- měsíčně. Tak to bylo ještě před dvěma lety v Berouně. Jedině invalida to má zdarma.

na magistrátu Vaší obce na odboru dopravy. Vše za peníze zařídí, pokud jim v tom nebudou vadit jiné předpisy.
"stačilo by mě to jen ted v zimním období " to asi nikdo neudělá
správce má pravdu, ale stejně neuspějete, páč já si klidně můžu parkovat před vaším domem.
parkování před domem není nárokové.

To mi povídej. Před firmou svým teréňákem si vyjezdím záliv v hromadě toho bílého hnusného sajrajtu, abych tam mohl zaparkovat. Druhej den tam už někdo stojí. Tak si vyjezdím další, a zase se tam někdo nas**e. Stejně tak před garáží. Aby mohli ostatní projet než otevřu garáž, tak jsem si tam taky vyjezdil záliv. Pochopitelně se mi tam postavilo nějaké hovado tak šikovně, že jsem se z garáže vůbec nemohl dostat. Musel jsem zavolat kamaráda s traktorem, aby to auto odtáhl do nejhlubšího sněhu.

Jak již bylo napsáno. Povolení vyhrazeného parkování uděluje odbor dopravy městského úřadu. Protože je ale parkování ve většině měst celkem kritické v důsledku akutního nedostatku míst, pochybuji, že byste ho získal. Pokud by se ale stal ten zázrak, připravte se, že krom pravidelného ročního nájemného uhradíte i náklady spojené se zřízením vyhrazeného parkování, což je nákup a umístění dopravní značky.

Pravidelně jim vypouštěj kola,časem se to rozkřikne a máte tam prázdno.Taky pomáhá jím krást stěrače, nebo najížděj tak těsně,auto na auto at nemůžou vyjet a kdyby u tebe zvonily ,neotvírat. Těmato historkama mě baví kolega z práce takový panelákový pičus(jak by řekl Bolek Polívka).

jj, u nás je to přesně to samé.
minulý týden se mě stalo toto: přijel jsem před barák, zastavil jsem u kraje cesty a nejdřív si odhážu na parkovišťátku sníh a pak že si tam zajedu, odnesl jsem hrablo a než jsme se vrátil ze sklepa (cca 30 sekund) tak mě tam cizí člověk zaparkoval svoje auto
požádal jsem ho ať mi uvolní místo, že tam bydlím a on, že tam bylo místo volné, tak tam zaparkoval, a nebude se se mnou zdržovat, že má jiné starosti a poslal mě do prde-e!!
no nezbývalo než nechat auto na cestě a čučet z okna kdy odjede, odjel ten blb až nějak po 21.00

Jedna rada zdarma. Nebuď sprostý na lidi, kteří mají horší auto, než ty.Nemůžeš vyhrát. Mám souseda, který se obořil na pána z vedlejšího domu právě kvůli podobnému parkování.Dotyčný pán mu pouze sdělil, že bere na vědomí, že pokud se něco stane s jeho autem tak ví na koho se obrátit a které auto je stěžovatele. No a soused musel hlídat aby nedošlo k poškození nejen jeho auta , ale i dotyčného pána. Jinak by to své nepoznal. I já si dovedu představit rovnici 1x vypuštěné kola = 5 aut od klíčů.A viděl jsem na vlastní oči, jak přišel hoch k svému autu, viděl že má ohnutý stěrač, prohlásil že to je asi místní zvyk a několik jich taky ohnul.:-D

ale chlapci, proč tolik nenávisti, podívejte se na to jinýma očima. Jedu jedu, a chci zaparkovat kroužím až uvidím místo, zaparkuji. jak můžu vědět, že jste si to vyhrnul vy, a že na to místo máte svaté právo?
To bych si musel stále, několikrát za den někde vyhrnout místo?
U tereního autíčka, že to byla dřina, nežli jste si to vyjezdil?
Co kdyby tam zaparkovala prsatá blondýnka?

trošku smířlivosti, chlapci, jak se maji pak domluvit státníci?

Na nějaké vyhražené parkoviště se rovnou vykašli, protože to stojí čas, nervy a prachy, a když to parkoviště nejvíc potřebuješ, tak stejně zjistíš, že ti na něm už někdo zaparkoval i když je vahražené jen pro tvoji SPZ. Pokutu nedostane, páč se bude ohánět osobou blízkou a všude také nejsou odtahové služby, leda že ho necháš odtáhnout sájm na své náklady a pak to budeš po majiteli vozidla vymáhat soudně. Ale po chvíli tě to přestane bavit.

Výborná myšlenka, lze jen souhlasit. Kdysi před lety v Praze, kde jsem ještě tenkrát pracoval za hlubokého totáče v Tesle Karlín, měli lidi za povinnost za oknem auta mít cedulku s číslem telefonní linky. Parkovalo se v několika řadách a když zezadu někdo potřeboval vyjet, z vrátnice zavolal a hned doběhl dotyčný a uvolnil místo. Fungovalo to spolehlivě. Pochybuji, že dneska by někdo byl tak vstřícný.