Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno auto na stk

v březnu mě čeká stk
jak probíhá postup když si chci udělat stk
nikdy jsem to nedělal
musím nejdřív zajed do servisu a tam at mi ho připraví,nebo rovnou na stk a tam mi řeknou co je zapotřebí,nebo jak je to vlastně?
díky za radu

Ideálně alespoň týden před koncem platnosti stávající STK s autem zajedete na stanici STK, respektive nejprve na ME - Měření emisí. Když uspějete, vylepí zelenou známku a vystaví protokol o měření emisí. S protokolem z ME poté přímo na STK, tam zkontrolují co mají a v případě, že projdete, vylepí červenou známku. Toť vše.
Pokud víte o problémech s autem, tak je odstraňte, nebo dejte auto do servisu, ať se na to podívají. Mně na minulé STK nesvítila přední mlhovka, takže jsem přímo na fleku odstraňoval.... Je lepší se na světla podívat v klidu před barákem. ;-)

bych řekl pravdu, tak já osobně nevím o nějakém problému
samozřejmě ty emise nerozpoznám, tam to bude nutné, ale stk ?
světla svítí všechny
brzdy OK, dle mne
ruční brzda sice až asi na posledním zubu brzdí
tlumiče - jeden je v háji, ty se taky kontrolují? je to na velkou závadu že jeden tlumič špatný
čepy a takové věci se taky kontrolují
a vlastně co se kontroluje na stk

Kontroluje se jen pár drobností:

(1) Technickou prohlídkou silničního vozidla se rozumí kontrola technického stavu, činnosti ústrojí a zařízení silničního vozidla.

(2) Kontrolou technického stavu silničního vozidla se rozumí kontrola
a) brzdové soustavy,
b) řízení,
c) náprav, kol, pneumatik, pérování, hřídelů, kloubů,
d) podvozku a karoserie,
e) světelných zařízení a světelné signalizace,
f) ostatního ústrojí a zařízení, zejména elektrického zařízení a vedení, rychloměru a tachografu, palivové soustavy, těsnosti motoru a převodovky, spojky, řazení rychlostních stupňů, vytápění a větracího systému, spojovacího zařízení, výfukové soustavy, odrušení, hluku,
g) předepsané a zvláštní výbavy.

Tlumiče tě na STK trápit nemusí, ale vadné čepy ano, ty tam oni kontrolují. Taky stav ojetí pneumatik.
A že ti ručka brzdí až na posledním zubu, tak to je závada, přes kterou neprojdeš, napni lanko, nebo můžeš mít taky špatný zadní brzdy.
A ještě se dívají, jestli těsní motor, tedy aby to nebylo moc pochcaný od oleja, takže když to utřeš, nic nezkazíš.
Osvětlení - kromě kompletní funkčnosti se kontroluje taky obrys světel.
Co máš za vozidlo? Třeba ti poradíme s citlivýma místama.

Je to o penězích, buď si zajedete do servisu, oni vše zařídí. To je nejdražší varianta.
Nebo zajedete na STK, pokud odhalí závady, mohou a) okamžitě je vozidlo nezpůsobílé , ale to je málo kdy,
nebo
b) pozvou Vás na opakovanou technicko do 30 dnů a zkontroluji jen závady,
c) vše OK a pozvou Vás za dva roky.

bych poresil tu rucni brzdu, na to sou fakt haklivy, snad bude jen stacit napnout lanko. Mela by brzdit tak na 3-4 zubu. No a vyrazil bych. Ze by prohlasili nezpusobilost hned na miste, to by tam fakt muselo bejt neco extrablbe, a poukud se jim neco nebude libit tak sup s tim do servisu - druha prodlidka do 30 dnu je bud zdarma nebo do kila, takze to je v pohode.

Bahno o tom, na kterém zubu má "ručka" brzdit bych nijak nepolemizoval. Proč? Vlastnil jsem vectru "B" 1.8 16V, která měla vzadu kotouč a tam byl v dokumentaci doporučen 7zub a tak to fungovalo a na STK to bylo vždy bez problému. Tam je spíše otázka, aby nebyl výrazný rozdíl mezi oběmy koly při brždění na válcích.

Záleží na penězích. Pokud je to auto starší tak sehnat nějakého menšího opraváře ten udělá přípravu na technickou (pokud bude řešit blbosti typu světlo a ruční brzda) i s technickou za dvojku, záleží na domluvě.Někde to může být dražší. Pokud chceš ušetřit tak sprav tu ruční, zkontroluj co zvládneš a najeď s tím na technickou. Závady co ti případně zjistí nech spravit do 30dnů - u staršího auta bych zase volil nějakého menšího opraváře na kterého jsou dobré reference. Kvůli tomu je dobré chodit do hospody:beer:.

Jinak ona i ta ruční jde zapsat do lehkých závad:-) záleží na koho narazíš.