Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cembrit nebo eternit

Budu na roubence v pamatkove zone menit kritinu stavajici eternit chci nahradit cembritem nebo nemeckym eternitem. Nemate nekdo nejake skusenosti s nemeckym eternitem. Nevim se rozhodnout na cembrit lidi spis nadavaj ale ted maj 30 let zaruku a o nemeckym eternitu jsem slisel jen chvalu no ma zaruku jen 10 let. Prosim poradte do je lepsi. Dekuji Pavel Sobotka

Cembrit má dlouhodobou praxi v této výrobě.Před 10 lety dělali známí na Šumavské obci Srní obložení celého domu - tam se kladou šablony i místo fasády.Pro německý si nejeli,i když je ho možno získat za rohem.
Berounský je levnější a ty kruté podmínky snáší velmi dobře.
JABRAKA

Pravděpodobně to bude pánovi sundavat firma co bude následně pokládat novou krytinu.Když dáli střechu mě tak to posílali ze strechy takovýma popelnicema rovnou do kontejneru.Odvoz a likvidace starého eternitu mě tuším stála 7500 kč.Není nadto když někdo mění staré tašky ty se odvezou na nákou rozbitou polnačku a je klid..

Zas až tak hrozný to není a firma si za to nechá pořádně zaplatit. Kyslíková maska není až zas tak potřebná. Co je ale potřeba:

1) rozebírat když je mokro nebo namáčet aby se neprášilo. Ani to posílání rourou není úplně ono. Sundávat celé nelámat neničit.
2) zabalit do igelitu, poskládat na paletu, přejet strečkou zase zabránit prášení. Vzít fixu a napsat nebezpečný odpad.
3) azbest může jít jen na skládku a ještě k tomu ta skládka musí mít zvláštní sektor jinak ho nevezme. Případně předat nějaké společnosti (.A.S.A., Sita, van Gansewinkel, nebo do sěrného dvora pokud to bere). Není problém ho tam dovést vlastním autem (jako fyzická osoba nepodnikající podnikatelé ještě musí vyplnit spoustu papírů).
4) Za předání se vždy platí, pokud to vyvezete někam na cestu nebo nedodržíte body nahoře a jste z jihomoravského kraje tak je velká šance, že se potkáme ale za velmi nepříjemných okolností.

Dekuji za info strechu si budu predelavat sam s jednym tesarem, ktery tesari uz par desetileti. Eternit budu likvidovat v Jicine jako nebezpecny odpad. Tenhle druh kritiny musim dat na strechu kuli pamatkarum, nic jineho mi prakticky nedovolej.

Cembrit versus Eternit- r 2004 nová střecha volba Eternit modročerný, doplňky Cembrit. r 2010 - eternit beze změny jak barevně, tak hladkost povrchu. Cemrit hřebenáče, větráky,odvětrací hlavice- ostuda střechy, zešedlý, zhrublý, super podklad pro mechy. Volba je na Vás.

Myslím,že je daleko nejlepší Horal od Cembritu, krytina je sinější než Eternit . Je také třeba dát velký pozor na pokládku. Cembrit doporučuje jen větrané střechy, tedy montáž na latě což je jednoznačně bezpečnější než montáž na bednění. Cembrit má daleko lepe zpracovaný montážní návod a webové stránky. Známý si dával na střechu Eternit a krytina přišla již popraskaná a s výkvětem již ze stavebnin , měl velké potíže s reklamací protože to nikdo nechtěl řešit. Nakonec část vyhodil a teď trne co to udělá na střeše.

Tomako

ruce pryc od cembritu!!!!
jiz po roce jsem musel nechat prelozit celou strechu na naklady vyrobce. vada byla uznana v celem rozsahu (cerny cembrit v imitaci bridlice - praskani sablon, trhliny v materialu). vyrobcem byla nahrazena jiz 'lepsim' materialem s pevnejsi konstrukci (take cerne barvy, jen hladky povrch-cenovy rozdil nebyl nikdy nikym vyrovnan). po dalsich trech letech, vada jineho druhu - vymivani barvy z povrchu, trepeni materialu, sablony nasakaji vodou a mapovati. sklon strechy 33 stupnu. nyny podstupuji dalsi reklamaci, tentokrat s vracenim penez. ale koho to ma bavit. neustale zasahy do strechy, techniky cembritu poskozene temer vsechny klempirske prvky (med) jiz pri prvni vymene krytiny a nikdy to s jejich nekvalitnimi vyrobky neskonci! kdyz lehci strechu - dnes uz jedine od prefy!!!