cembrit nebo eternit
Budu na roubence v pamatkove zone menit kritinu stavajici eternit chci nahradit cembritem nebo nemeckym eternitem. Nemate nekdo nejake skusenosti s nemeckym eternitem. Nevim se rozhodnout na cembrit lidi spis nadavaj ale ted maj 30 let zaruku a o nemeckym eternitu jsem slisel jen chvalu no ma zaruku jen 10 let. Prosim poradte do je lepsi. Dekuji Pavel Sobotka
Cembrit má dlouhodobou praxi v této výrobě.Před 10 lety dělali známí na Šumavské obci Srní obložení celého domu - tam se kladou šablony i místo fasády.Pro německý si nejeli,i když je ho možno získat za rohem.
Berounský je levnější a ty kruté podmínky snáší velmi dobře.
JABRAKA
Osobně bych si nedal ani jedno.Cembrit praská a kdyz už cembrit tak ten silnejsi myslim,ze ho nazyvaj horal je silnejší.Německý eternit nevim jak je na tom s kvalitou.Příští týden se kona v Praze vystava střechy Praha doporučuji navštívit.Sám se tam chystám.http://www.strechy-praha.cz/vystava/program-pro-si rokou-verejnost
Souhlasím, cembrit se kroutí, praská, ztrácí barvu / u černého /, hřebenáče se loupou, vyhozené peníze !!!
Prosím pozor na likvidaci toho starého eternitu. S velkou pravděpodobností obsahuje azbest a ze špatné manipulace moho být velmi nákladné následky a za dvacet let možná ještě něco horšího.
Skládkování jako nebezpečný odpad + sundavat v oblečku s kyslíkovou maskou.
Pravděpodobně to bude pánovi sundavat firma co bude následně pokládat novou krytinu.Když dáli střechu mě tak to posílali ze strechy takovýma popelnicema rovnou do kontejneru.Odvoz a likvidace starého eternitu mě tuším stála 7500 kč.Není nadto když někdo mění staré tašky ty se odvezou na nákou rozbitou polnačku a je klid..
Zas až tak hrozný to není a firma si za to nechá pořádně zaplatit. Kyslíková maska není až zas tak potřebná. Co je ale potřeba:
1) rozebírat když je mokro nebo namáčet aby se neprášilo. Ani to posílání rourou není úplně ono. Sundávat celé nelámat neničit.
2) zabalit do igelitu, poskládat na paletu, přejet strečkou zase zabránit prášení. Vzít fixu a napsat nebezpečný odpad.
3) azbest může jít jen na skládku a ještě k tomu ta skládka musí mít zvláštní sektor jinak ho nevezme. Případně předat nějaké společnosti (.A.S.A., Sita, van Gansewinkel, nebo do sěrného dvora pokud to bere). Není problém ho tam dovést vlastním autem (jako fyzická osoba nepodnikající podnikatelé ještě musí vyplnit spoustu papírů).
4) Za předání se vždy platí, pokud to vyvezete někam na cestu nebo nedodržíte body nahoře a jste z jihomoravského kraje tak je velká šance, že se potkáme ale za velmi nepříjemných okolností.
Předělávky izolací na stavbách ze 70. let jsou na netu - zafoliované lešení a pracovníci si tahají vzduch (ne kyslík, to jsem přehnal).
Dekuji za info strechu si budu predelavat sam s jednym tesarem, ktery tesari uz par desetileti. Eternit budu likvidovat v Jicine jako nebezpecny odpad. Tenhle druh kritiny musim dat na strechu kuli pamatkarum, nic jineho mi prakticky nedovolej.
Jak vidím že je střešní krytina porézní a nasákavá dávám od toho ruce pryč. Čert vem památkáře, ti novou střechu "za pár let" znovu platit nebudou.
a koukal jsi na drdlíkův šindel?
Gumu na střechu?
Cembrit versus Eternit- r 2004 nová střecha volba Eternit modročerný, doplňky Cembrit. r 2010 - eternit beze změny jak barevně, tak hladkost povrchu. Cemrit hřebenáče, větráky,odvětrací hlavice- ostuda střechy, zešedlý, zhrublý, super podklad pro mechy. Volba je na Vás.
Myslím,že je daleko nejlepší Horal od Cembritu, krytina je sinější než Eternit . Je také třeba dát velký pozor na pokládku. Cembrit doporučuje jen větrané střechy, tedy montáž na latě což je jednoznačně bezpečnější než montáž na bednění. Cembrit má daleko lepe zpracovaný montážní návod a webové stránky. Známý si dával na střechu Eternit a krytina přišla již popraskaná a s výkvětem již ze stavebnin , měl velké potíže s reklamací protože to nikdo nechtěl řešit. Nakonec část vyhodil a teď trne co to udělá na střeše.
Tomako
Co by? Mech to zpevní ...
ruce pryc od cembritu!!!!
jiz po roce jsem musel nechat prelozit celou strechu na naklady vyrobce. vada byla uznana v celem rozsahu (cerny cembrit v imitaci bridlice - praskani sablon, trhliny v materialu). vyrobcem byla nahrazena jiz 'lepsim' materialem s pevnejsi konstrukci (take cerne barvy, jen hladky povrch-cenovy rozdil nebyl nikdy nikym vyrovnan). po dalsich trech letech, vada jineho druhu - vymivani barvy z povrchu, trepeni materialu, sablony nasakaji vodou a mapovati. sklon strechy 33 stupnu. nyny podstupuji dalsi reklamaci, tentokrat s vracenim penez. ale koho to ma bavit. neustale zasahy do strechy, techniky cembritu poskozene temer vsechny klempirske prvky (med) jiz pri prvni vymene krytiny a nikdy to s jejich nekvalitnimi vyrobky neskonci! kdyz lehci strechu - dnes uz jedine od prefy!!!
Bylo by možné dodat nějakou fotodokumentaci jako odstrašující příklady a důkazní materiál zároveň? Díky.
JDE O ÚPLNĚ JINOU STŘECHU--------A CO TAKHLE TO JENOM VOPLECHOVAT?---RADILE
prosím o radu jak postupova při reklamaci kterou cembrit nechce uznat desky praskají a loupe se barva
děkuji za informace
Navrhnout jim poslední pokus o smír, jinak zaplatit soudního znalce a podat žalobu. Ale musíte si být jist, že jste dodržel podmínky Cembritu pro použití a montáž.